Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1618 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

silhavaemilka
06.11.2017 4 z 5

Asi už jsem na takovou literatu trošku starší ročník. Nicméně kniha mě bavila a Simonovi jsem celou dobu fandila. Chybělo mi trochu toho reálného negativa k tématu. Taková oddychovka.

carolyn.g
05.11.2017 5 z 5

Tahle knížka,.. Je dokonalost sama... Nedá vám spát,.. je ze života,.. Já sama s knížkou byla velmi spoutaná. Náš hlavní hrdina Simon byl ten nejsympatičtěší člověk, kterého jsem kdy v knížce našla . :D doporučuju, určitě nutnost přečíst :)

Fee*
02.11.2017 5 z 5

Po všech stránkách úchvatná kniha! Jediný nedostatek spatřuji v nedostatečné délce :D

KellyH
31.10.2017 5 z 5

Jedna z těch knih, která je tak mile napsaná, že prostě potřebujete, aby nekončila a pokračovala dál.

Navlnách
17.10.2017 5 z 5

Popsala bych ji asi jako "Sladká kniha". Čtení knihy očima Simona bylo milé a hezky oddechové.

Mystique899
15.10.2017 5 z 5

Na to, že jsem po prvních stránkách knížku odložila a vrátila se k ní až po několika měsících (kvůli tomu, že mě jako u spousty jiných knih zarazilo vyjadřování postav, jakožto teenagerů. Nicméně jsem to s chutí svedla na překladatele a nějak se přes to přenesla) jsem si jí nakonec zamilovala. Všechny postavy mi přirostly k srdci.
Vždycky v knihách hledám nějaké ponaučení a u téhle se mi to podařilo. Za mě 5/5

Francesca14
14.10.2017 4 z 5

Ne že by téma homosexuality bylo v poslední době v young adult literatuře nějak originální, ale tahle knížka zaujala. Měla hrozně sympatického hlavního hrdinu, což je rozhodně velké plus, protože já mám s většinou hlavních postav vždycky hrozný problém, byla krásně napsaná, zhltla jsem ji za jeden den a taky oceňuju sladký happy end, protože ten byl přesně to, co jsem od téhle knihy potřebovala(:

mon244
01.10.2017 5 z 5

Úžasná knížka, neuvěřitelně čtivá, se smyslem pro humor.. Trvalo mi den ji přečíst celou, tahle knížka si zaslouží přebývat v mé knihovničce. Rozhodně doporučuji

nani_nka
27.09.2017 4 z 5

Prvých 30 strán som sa nevedela začítať, ale našťastie ma toľké výborné komentáre presvedčili aby som tejto knižke dala šancu a dala sa pohltiť životom Simona. Vždy keď som otočila stranu a zistila som, že sa nová strana začína emailami medzi Simonom a Blueom, bola som úplne natešená. Ich emaily plné vtipu a toho prvotného zamilovávania sa boli jednoducho úžasné.

Analady
24.09.2017 3 z 5

Bohužel se nemůžu přidat k záplavě nadšených komentářů. Na tuto knížku jsem se moc těšila. A to je možná ten problém. Ne, že by mě vyloženě zklamala, ale čekala jsem víc.

Zmiu
23.09.2017 3 z 5

Hezká kniha a příjemná kniha. V první půlce ne tak záživná, ale pak mě chytla.

barbora5507
22.09.2017 5 z 5

Já tu knížku miluju! ♥ Pokud hledáte knížku, u které se budete většinu času potutelně usmívat, tak je to tahle :D Jo a zase jsem se zamilovala - tentokrát do Nicka ♥

katerina5863
19.09.2017 5 z 5

tuto knihu jsem dlouho odkládala, ani nevím proč :) Ovšem velmi mne překvapila... četla se naprosto super, je vtipná, milá, skvěle se zabývá pro někoho nesnadným tématem a Simon je úžasný kluk, až člověk chvílemi lituje, že taky není klukem a jeho typem :) Osobně bych ji zařadila jako povinnou četbu do škol :) A propo, Elliott Smith je vážně skvělý, doteď jsem ho neznala :) Díky Simone ♥

Ria.
17.09.2017 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto nadchla, vtáhla do děje a nepustila. Úžasně napsaná, Simon je strašně sympatický, no, vřele tuhle knihu doporučuji. Doufám, že film bude mít aspoň něco z jejího kouzla.

Neme
14.09.2017 5 z 5

Já snad ani nemám co říct. Ještě teď se culím jak idiot. Prostě naprosto skvělá a budu ji číst ještě mockrát. O tom jsem naprosto přesvědčená.
Jo........ a začala jsem poslouchat Elliotta Smithe a ostatní a je to sakra parádní! Fajn hudební vkus, Simone. Díky za tipy :D

Liška37
13.09.2017 5 z 5

Skvěle napsaná,milá a hlavně vtipná knížka! Hlavní postava Simona mi přirostla k srdci. Opravdu moc hezký a zajímavý příběh :)

Ruxandra
29.08.2017 4 z 5

Prosím více takových knih :) Nádherné...

kayu
26.08.2017 5 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání a rozhodně nezklamala. Při čtení jsem se často přiblble usmívala, tak rozkošné to místy je. Tušila jsem, kdo je Blue už od 11. kapitoly a to podezření se potom čím dál víc prohlubovalo. I tak mě ale nesmírně potěšilo, když na to konečně přišel i Simon.
Knížku bych si rozhodně přečetla ještě jednou. A asi to taky udělám, ještě předtím, než vyjde film.

Tánička11
25.08.2017 4 z 5

Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí 4 hvězdy.

Devilly
24.08.2017 5 z 5

Já to udělala zase! Zase jsem se zamilovala!
Tohle byl ten nej-nej-nej- všechno co mě napadne příběh...Jen je mi líto že jsem k tomu neměla Oreo sušenky a mléko dle předpisů Dr. Simona Spiera (Jacquese). :)
Fantastique! :)