Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1618 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Viky.nox
12.05.2018 5 z 5

I přesto že jsem se na začátku nemohla do knihy začíst, jsem si ji oblíbila a jako pansexuálka se rychle vžila do Simona. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké někdy je, přiznat to, kým jste. Ale vždy by to mělo být kvůli tomu, že jste nervózní nebo nepřipravení, ne protože se bojíte, jak to vezmou ostatní. Vždy záleží na vás.

zuzis
10.05.2018 5 z 5

Vtipná, roztomile puberťácká knížka, přečetla jsem za jednu noc a od té doby se k ní ráda vracím.

i.snd
09.05.2018 5 z 5

Na začátku knihy jsem se nějak nemohla začíst. Po pár stránkách jsem odkládala...a po té zase další den četla po troškách dále. Vkrádal se na mě z příběhu Simona nějaký depresivní pocit, který dozníval i v průběhu mého dne...až posléze jsem se s postavou zcela sjednotila a jeho nitro splynulo s mým...a všechno jsem vnímala jeho smysly. Těšila jsem na příchozí e-maily stejně netrpělivě jako Simon. Jen ty motýlky jsem v břiše necítila :-)

books_with_sara
08.05.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, velmi odpočinková četba :). Simona jsem si od samého začátku čtení oblíbila. Bavilo mne hádat, kdo asi bude Blue a upřímně mě příjemně překvapil. Těším se moc na filmové zpracování, trailer vypadá skvěle! Také se brzy chystám na autorčinu další knihu - Podělaným navrch.

RoseThrone
07.05.2018 5 z 5

Knížka, která mě doslova nadchla tolik, že jsem jí nepustila z ruky a slupla jsem jí během jedné noci. Možná díky těm nočním hodinám pro mě ta knížka měla ještě větší význam, ale prostě ve mě zanechala ten pocit, že je to přesně ta love story, kterou jsem si v tuhle chvíli měla přečíst, a že žádná lepší v tuhle hvězdnou noc nemůže být. Simon pro mě bude jedna z nejlepších knižních postav, kterou jsem měla čest poznat.

Sylvanas
06.05.2018 4 z 5

Skvělá knížka už od začátku. Příběh byl čtivý, nikde se netáhl. Tajemné emaily s Bluem mě napínaly až do úplného konce, kdy Simon nakonec zjistil, kdo že to Blue doopravdy je.
Simon byl vážně sympaťák a díky jeho chybám a i chybám jeho přátel mi příběh připadal o to pravdivější a hlavně lidštější.

andrea1378
04.05.2018 3 z 5

Čekala jsem neskutečnou pecku, ale žádné "wow" se nekonalo. Příběh byl předvídatelný. Jestli ale sháníte něco svižného, oddechového do parku na deku nebo něco, co můžete číst při čekání na tramvaj, tak nebudete zklamaní.

marketa4511
28.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, sedl jsem si a nemohl jsem se od ní odpoutat. Přečetl jsem ji na posezení (i když delší by mi vážně nevadila). Naprosto perfektní. Do Simona se prostě najednou vcítíte a už jen chcete znát pokračování knihy. Zároveň i zůstanete sledovatelem jeho příběhu, je to prostě naprosto fascinující kniha.

Prey
26.04.2018 3 z 5

Moc americké, moc školní, moc teen, moc růžové, moc multikulti, moc jednoduché... Ale stejně fajn. Romantika tajného a tajemného zabouchnutí se přes net funguje. Každý, kdo měl někdy chuť líbat obrazovku, pochopí. :-) Asi nebudu číst opakovaně, proto jen tři hvězdičky, ale doporučuju. (Čteno v překladu Anny Vrbové.)

maky11
25.04.2018 3 z 5

Mně se líbí tahle tématika, vážně, jen prostě nemám ráda, když celý ten nejzajímavější děj probíhá přes maily. Je to takové neosobní, prostě to není ono. Přemýšlela jsem, jestli 2*, nebo 3* a nakonec zvítězily tři, i když vlastně nevím proč.

Mistylady
16.04.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc neupoutala, ale později se to rozjelo a zhltla jsem ji za odpoledne. Výborná, výborná, výborná :)) Hned jdu na druhou knihu od autorky.

Etule
09.04.2018 5 z 5

Přiznávám se, že po přečtení několika prvních kapitol, jsem přemýšlela, co na téhle knize všichni vidí, že jsou z ní tak nadšení? Jenže jak jsem četla dál a dál a dál, tak moje vlastní nadšení stoupalo do výšin.
Jistě, jejich problémy se z úhlu dospělého člověka zdají malicherné, ale zatraceně je jim šestnáct! :) Moc jsem Simonovi fandila, o tom kdo je Blue jsem měla svou představu, která nevyšla, ale nakonec to ani tolik nevadilo. V určitou chvíli mi došlo, kdo to nejspíš je. :) Byla jsem ráda, že to tak nakonec dopadlo, protože se k sobě prostě hodí.
A krom toho, u tohohle tématu nedokážu být dostatečně objektivní. :D Takže za mě plný počet.
P.S: Podle traileru, který jsem tedy samozřejmě viděla až po čtení, to vypadá, že bude film jiný než kniha, což se dalo předpokládal. V tomhle případě, ale nevím, jestli se na něj zajdu podívat. Ačkoliv zřejmě neodolám. :)

leník511
04.04.2018 4 z 5

Tahle knížka se mi líbila, ale asi bych ji nezařadila mezi nejlepší.

LilKure
30.03.2018 5 z 5

Svižná romanťárna. Grammar-nazi Simon si mě omotal okolo prstu. Text prokládaný emailovou korespondencí mezi Simonem a Blue. Taková "holčičí" knihovna v pánském hávu. Prostě doporučuji (hlavně v angličtině).

kaja3190
29.03.2018 5 z 5

Obvykle YA nečtu, ale tohle jsem si musela přečíst hlavně z důvodu, že tam je nějak obsažená LGBT komunita. Čekala jsem nějakou průměrnou oddechovku, ze které si nic nevezmu. Nakonec jsem si z toho vzala to, že by se heterosexualita neměla považovat za něco více normálního než jiné orientace.

katchamccall
24.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Vážně. Simon se mi líbil od první chvíle a strašně jsem se těšila, až zjistím, kdo je Blue. A i když jsem od určité doby tušila, kdo to bude, stejně jsem při odhalení chtěla začít tleskat. Ke konci jsem se jen přitrouble usmívala a v hlavě mi zněla písnička Don´t You (Forget About Me) :-).

arram
23.03.2018 5 z 5

Více takových knih! Sympatické a líbivé postavy, které si čtenář ihned zamiluje. Příběh, který je krásně a čtivě napsán. Menšinová tématika, která je vkusně a nenásilně zakomponována. Tohle všechno spolu tvoří neskutečně čtivou knihu, kterou člověk odloží až po jejím dočtení.

GinaKicaid
23.03.2018 5 z 5

Příběhů s touto tématikou jsem četla hodně, proto i když jsem dala plný počet, musím být i trochu kritická. Kniha je velmi příjemná, má spád a autorka se velice jemně vypořádala se Simonovým coming outem. Až moc jemně, což není doopravdu výtka, protože chápu, že díky tomu oslovila mnohem širší spektrum čtenářů, zejména ty, kterým je homosexuální tématika cizí. Simon je milá hlavní postava zmítaná city, ale přesto zůstává normálním fajn klukem. A i to je skvělé - dodává to na reálnosti, jen už jsem natolik zpovykaná, že jsem čekala něco víc.. :D Popravdě, mám pocit, že i ze zápletky s Bluem autorka nevytěžila plný potenciál. Už od poloviny knihy mi to bylo jasné, protože jedna z narážek vyloženě praští mezi oči... Ale to je jen kosmetický detail. :D Vztah jako takový nemá prostě chybu, toho se autorka zhostila na jedničku! Rozhodně nebudu namítat, pokud se rozhodne napsat pokračování :P
Na závěr bych jen chtěla říct, že má cenu si knihu koupit a přečíst, (já se k ní rozhodně ještě vrátím) :D A pokud se vám tato kniha líbila, doporučuji si přečíst také Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru a Nedej se.

A235711
19.03.2018 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knížku, jejíž styl by na mě působil tak uklidňujícím dojmem.
Strašně se mi líbilo, jakým způsobem autorka popsala tématiku homosexuality. Tento příběh jasně dokazuje, že i když je kluk gay neznamená to, že musí být zženštilý, ale může být klidně úplně normální. Celkem vzato jsem měla pocit, že autorka nedělá ze Simonovi situace nějaký velký problém. Jasně že se člověk bojí co na to řekne okolí, ale v dnešní době mi přijde, že naše společnost nebere coming out jako něco pohoršujícího.
Simon a jeho kamarádi byli úžasně stvárněné postavy a nakonci mě mrzelo, že kniha není delší, protože se bojím že tak příjemně napsanou love story ještě asi dlouho nenajdu.

coppacabana
19.03.2018 5 z 5

Tato kniha je báječná. Nemůžete ji odložit. Za žádných okolností. Celých 290 stran přemýšlíte, kdo to vlastně ten Blue je. Jestli tenhle, tamten, nebo nedej bože támhleten. A v průběhu toho se smějete, až přes vlastní slzy nevidíte, a takové ty "aaaw" momenty máte každou druhou větu. (Také máte občas chuť dát některým spolužákům hlavních postav přes držku.) Takže tuto báječnou vtipnou knížku všem doporučuji. Budete se smát, možná i brečet (ať už smíchem nebo dojetím) a budete si neustále psát s vaší kamarádkou, která by to mohla i nemusela číst (ale hlavně by měla), kdo to vlastně ten Blue je.