Templářské dědictví

Templářské dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12600/templarske-dedictvi-12600.jpg 4 539 92

Cotton Malone série

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel..... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Templar Legacy , 2006

jana8087
24.11.2020 5 z 5

Tímto jsem začala, první od Berryho a papírová, všechny ostatní již jen jako e-knihy, z pohodlnosti a nedostatku místa či neochoty čekat na knihu z knihovny...

GYROTOURBILLON
31.10.2020 5 z 5

Plný souhlas s hynekBee , absolutně srozumitelné, barvité , jak to máme rádi u SB.

HynekBee
16.10.2020 5 z 5

Super čtení, doporučuji, čte se jedním dechem. Přijde mi, že je to pro mě lépe čitelné, než Dan Brown, protože se nezabíhá až tolik do historie. Ale je to čistě můj názor ;)

Mystifica
11.09.2020 2 z 5

Knížku jsem četla asi třetí v pořadí, ale to u Malonovské série nevadí. Vzhledem k tomu, že už jsem pár knížek od Berryho přečetla, rozpoznala jsem už autorovo schéma a čekala jsem že udělá to, co i v jiných knížkách - vy, co Berryho čtete, jste to jistě taky čekali. Přesto jsem byla na konci TROŠKU překvapená... Knížka je čtivá, stejně jako další tituly od autora, přesto ale musím říct, že zrovna v tomhle dílu mi některé motivy i MOTIVACE připadaly až moc přitažené za vlasy. To ovšem na účelu knížky - lehce se pobavit - nedělá žádnou škodu.

Dobby888
24.08.2020 4 z 5

Mám ráda tento typ knih už proto, že se zajímám o historii a dějiny umění. Pro mě velmi čtivé, žánrem podobne Danu Brownovi. U tohoto autora pozitivně hodnotím to, že v závěru knih upřesní co je a není fikce.

Stanas513
11.07.2020 5 z 5

Krásně zpracované tajemství kolem templářů a jejich ukrytého bohatství. I když tady je tím dědictvím myšleno úplně něco jiného...

Kalina
19.06.2020 4 z 5

Mám ráda knihy tohoto typu. Zajímavý příběh, napětí a spousta poznání. A to jsou přesně knihy Steva Berryho.

ještěrka38
23.04.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mi anotace připomínala knihy Dana Browna. Nezklamalo mě to.
Sice na mě zbytečně dlouhé, ale zajímavé určitě.

tess.de.veles
05.02.2020 4 z 5

Fajn kniha. Spoustu věcí se dozvíte... Děj svižně plyne... BERRYHO mam ráda... Doporučuji :-)

zaranda
10.11.2019 4 z 5

Cotton Malone mě baví :) Je pravda, že zápletka je na můj vkus místy už trochu překonstruovaná, ale jako oddechovka dobré.

iLuciferie
23.09.2019 4 z 5

Za mě jedna z těch lepších knížek využívajících popularity tématu. Dan Brown to sice není, ale knížka se četla dobře, takže dám časem šanci i druhému dílu.

Pavlnka
11.08.2019 3 z 5

Trocha historie, fikce a napětí dohromady. Kniha se dobře čte, ale nevím jestli sáhnu po dalších dílech. Stejně záhadné příběhy mají i jiní autoři, kteří mě zaujali více.

DzordanoChruno
08.08.2019 3 z 5

Kniha je písaná dobre, nenudí. Zo začiatku je forma polopatistická, vhodná na letné čítanie, po pár dňoch pauzy sa ľahko dostanete znova do deja. No čím viac sa vyskytujú historické pasáže, tým je to menej prehľadné. Autor sa príliš zameral na fakty, mená a letopočty z minulosti, aby svojej knihe dodal vierohodnosti. A pritom zabudol rozvíjať dej, resp. upadol do skratkovitosti (nelogicky priamočiare napredovanie k pokladu) či klišé (geniálny americký agent: polyhistor aj akčný hrdina, fúúj, to už fakt nechceme). A happy-end zamrzí, mohli s odhalením v záujme pravdy vyjsť do sveta, začiatkom tlačovej konferencie mohla kniha skončiť a u mňa by mali o 2 hviezdy navyše :-)
Ale pre prepracovaný alternatívny pohľad na kresťanstvo to určite stojí za to prečítať.

jprst
27.07.2019 3 z 5

Náhodný výběr, moje první kniha od tohoto autora a hned příjemné překvapení. Historie a fikce namíchaná autorem ve dobrém poměru dělá z příběhu příjemnou četbu, takže v budoucnu ještě nějakou autorovu knihu pravděpodobně zkusím.

zdenaR
24.06.2019 4 z 5

Autor je můj oblíbený, velmi dobře se mi jeho knihy čtou.
Ani tato není výjimkou.
Napětí, záhady, trocha historie, příjemný hlavní hrdina - co více si přát :-)))

CharlesWard
20.03.2019 4 z 5

Guilty pleasure.

Vlaďkaa4
14.12.2018 5 z 5

Hledani neceho dlouho ztraceneho, rada o tom ctu. Vzdy me zajima co bude ten pravy poklad a jsem zvedava jak to autor vymysli. Podoba s jistym dilem je v tomto pripade jasna,ale to vubec nemeni nic na tom, ze se to skvele cte, ma to spad a i nejake to prekvapeni tam je. Super

items
18.10.2018 2 z 5

Neviem, či to platí všeobecne, no u mňa bol pred viac ako 10 rokmi prvý Dan Brown. Už si nepamätám, o čom jeho knihy boli, no viem, že sa mi zdali výborné a tiež viem, že som už nikdy viac nechcel čítať diela s rovnakým námetom :).
Tak som neskôr odložil knihu Robina Cooka ihneď po tom, ako spomenul Turínske plátno...
A tak som mal odložiť aj túto knihu, hneď ako bolo jasné, že poklad templárov bude súvisieť s podstatou kresťanstva (obsah som nečítal). Nestalo sa, knihu som dočítal, posledných 100 strán som už len preskakoval a tak ako som s týmto autorom začal, tak som s ním aj skončil. Nielen kvôli námetu, hlavne kvôli veľkému množstvu vaty.

Ran
30.08.2018 3 z 5

Příběh je dobře napsaný a celá knížka se četla hezky.

TeaPeter
27.04.2018 4 z 5