Alexandrijská knihovna

Alexandrijská knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6797/bmid_alexandrijska-knihovna-Tz1-6797.jpg 4 389 54

Cotton Malone série

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Alexandria Link , 2007

LuckaH2
11.06.2014 4 z 5

četla jsem od Berryho hodně knih, a i když se mi i tato líbila, nebyla pro mě z nejlepších. Chvílemi mě také politika nebavila, ztrácela jsem se co vlastně chtějí Izraelci, co chtějí Arabové. Jinak dobrodružné, poučné a napínavé - to ano- jak jsme u Berrryho zvyklí.

Selinute
20.05.2014 4 z 5

Četla jsem ji s odstupem času podruhé a opět mě dost bavila. Výborná, odpočinková, nezklame.

Jakeneg
17.03.2014 2 z 5

Omlouvám se ale tato kniha od Steve Berry mě nějak zvlášť neoslovila. Čekal jsem mnohem více misteriózních scén se zaměřením na historii. Místo toho mě čekaly nekonečné scény politických střetů, intrik a zápletek, které mě právě tou nekonečností a nezáživností takřka odradily. Knihu jsem dočetl jen proto, že nerad nechávám nedočtené knihy.
Jsem zcela zklamaný. Je to má 3. kniha od tohoto autora a je to čím dál tím horší. Proto dávám 2 hvězdy a to jen za námět.

BooksLucyKing
03.01.2014 5 z 5

Tak tohle je kniha dle mého gusta. Záhady, tajní agenty, neviš komě věrit, bezvadné postavy, prostě paráda. Zatím pro mě nejlepší od Berryho. Použít jako hlavni linku honbu za ztracenou knihovnou, sen knihomola - dobrodruha.

keselylenka
27.08.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Tyhle romány s nádechem tajemství a historie miluju. Za mě jeden bod dolů jen proto, že na můj vkus tam bylo moc politiky a občas jsem se ztrácela.

wamplady
15.08.2013 5 z 5

mám co ráda knihy Steva Berryho jejichž hlavním hrdinou je Cotton Malone. Kniha je velmi akční a čtivá. Doporučuji všem co mají rádi akční romány

LG73
06.06.2013 5 z 5

Steve Berry ve svém dalším románu odhaluje tajemství ukrytá v zapomenuté a na mnoho století ztracené Alexandrijské knihovně. Vytváří opět příběh vybudovaný na skutečných reáliích, které velice volně rozvíjí (ovšem i tak si čtenář klade otázku, zda to tak skutečně nemohlo i být), nechybí akce, napětí a skvělá zápletka

Macek58
15.05.2013 5 z 5

Vynikající kniha i zpracované téma, přečtené jedním dechem.

Makovník
04.02.2013 5 z 5

Výborná kniha plná akce, napětí, zvratů... Kniha je také poučná a mně osobně se líbila více než prvotina Steva Berryho s Cottonem Malonem Templářské dědictví... Možná také tím, že se příběh odehrával na více místech (Dánsko, Amerika, Rakousko, Sinaj, Portugalsko, Anglie...)

Dandulka
30.01.2013 5 z 5

Pátrání po ztracené knihovně spolu s manželkou dopadlo na výbornou, Cotton zachránil i syna a znovu nad všemi zvítězil! Tak to má být. Napínavý a čtivý příběh.

wally
03.01.2013 4 z 5

Druhá kniha s C. Malonem nezklamala....napětí, sympaťáci hlavní hrdinové v podobě C. Malona, Cassiopei a Henrika a taky příběh, který vám odkryje zábavným způsobem i některá historická fakta.

Alexa2
11.08.2012 5 z 5

Kniha se dobře čte, má napětí a taky se něco dozvíme z pozadí světa tzv. špionáže, intrik a zabijáků. Dozvíme se zajímavé záležitosti ze starých dějin a prostřednictvím napínavého děje se dovíme o zajímavých, reálných místech, v různých částech světa.

akina
10.07.2011 4 z 5

Dobře se četla, ale nebyla úplně dokonale top. I tak se zřejmě podívám po dalších dílech autora.

bela
30.11.-0001 4 z 5

Kniha je úžasná. Má rychlý spád. Je čtivá. Kdo má rád napětí a dobružství, ať neváhá a přečte si ji.