Alexandrijská knihovna

Alexandrijská knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6797/bmid_alexandrijska-knihovna-Tz1-6797.jpg 4 389 54

Cotton Malone série

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Alexandria Link , 2007

Janadvorackova
05.09.2019 1 z 5

Audio odloženo asi v půlce.
Hvězdu za akci, která se mě marně snažila udržet u čtení.
Bohužel příběh nebyl ani trochu zajímavý. Pamela byla strašlivá hysterka, protivná. Dobře, unesli jí syna, tak jí to rozhodilo -:))).
Hlavní hrdina, bývalý drsňák, jenž přišel na to, že se mu Pamela pelešila a jeho syn není jeho - přesto se rozhodne toho kluka zachránit. To beru, dobře, ale na knihu je to fakt málo.
Všechno to až moc připomínalo slepeninu známých seriálů o různých spolcích a tajemstvích s nimi spojených (Skladiště 13, u něhož se člověk místy ale i pobavil, Svatyně, která byla ale dost v pohodě, Pokoj č.10, ten v pohodě nebyl a ještě jeden, na jehož název si nevzpomenu, asi proto, že nestál za nic).
A navíc zoufalé pátrání po původu Bible, to to zabilo, protože ta kniha má evidentně hromadu neznámých autorů s množstvím nenávisti v duši a pátrat po něčem takovém nechci ani prostřednictvím akčního příběhu.

Zaujal mě název, protože po světě šmejdit po tom, co mohlo být v oné knihovně, může být hrozně zajímavé, ale zaseknout se na jednom tématu a hloubavé pasáže střídat Pamelinými záchvaty, honičkami a dialogem sektářů, to mě nebaví.

Představte si knihovnu, co fungovala nějakých sedm set let, ty kráso.
No nic, raději znovu pustím Svatyni a Skladiště :).

zdenaR
23.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od autora.
Romány tohoto typu miluji - s nádechem tajemství a historie (a nemusí to být úplná fakta).
Chvílemi bylo zbytečně moc politiky - jedna hvězdička dolů.
Velmi čtivé, napínavé, doporučuji.

Yustina
10.11.2018 4 z 5

Líbil se mi více než první díl, více akce..

vlkcz
02.09.2018 3 z 5

Ve srovnání s Templářským dědictvím krok zpátky. Na tenhle typ literatury se mi až příliš často vybavoval Flynn Carson nebo Indiana Jones.
Napsané je to slušně, akorát těch nelogičností a intrik je tu víc, než je dobré.

Monike
05.08.2018 4 z 5

Opet paradni pocteni. Muj oblibeny autor nezklamal!

TeaPeter
07.05.2018 2 z 5

Kniha měla velice zajímavý námět a autor nesporně věnoval velké úsilí studiu materiálů, které pak spojil do svého příběhu. Obecně mám velmi rád příběhy, kde se fikcí spojují skutečná fakta. Tolik tedy k pozitivům. Teď k druhé straně věci. Politická linka příběhu mi přišla velmi překombinovaná a zbytečně vyčnívající. Pam je, jak se říká, "baba na zabití" a i myšlenkové pochody druhé z hlavních hrdinek jsou často "na pár facek". A Malone - občas je jasnozřivý a občas by snad potřeboval asistenčního psa. Prostě záporů je také dost. Takže vzhledem k tomu, že nemohu dát 2,5 hvězdičky, tak zůstanu tentokrát u dvou.

lsisec
05.02.2018 2 z 5

Moje první COTTONovka. Neříkám, že poslední, ale totok je hodně slabé dílko. Mrtví nejsou mrtví, prezident USA není takový blb, jak se všeobecně předpokládalo, nevěrná manželka, není až tak odsouzeníhodná, vlastní syn není vlastně vlastní, nic vlastně není takové, jak se zdá. Věřit se opravdu nedá nikomu. No a Cotton? Ten je neprůstřelný. Rád bych dal aspoň 3 hvězdy, ale nemohu. Dvě budou stačit.

Ketesh
02.02.2018 5 z 5

Skvělé počtení. Za mě ideální kniha na oddych. Vyvážená dávka adrenalinu doprovázená nový pohledem na svět.

Sonik1974
18.01.2018 odpad!

Kniha mne neoslovila. Historický základ slabý, jinak samé spiknutí. Na delší dobu s autorem končím.

čef
06.10.2017 4 z 5

Spiknutí, kontraspiknutí, všichni lžou a všem jde o život. Takové jsou snad všechny romány autora a tento není výjimkou naopak vše je zde vystupňováno možná až ad absurdum. Nicméně historická zápletka s proměnou a vědomým falšováním textu bible a hledáním země zaslíbené je zajímavá a stojí za trochu toho neuvěřitelného dobrodružství, které nám čtenářům této literatury samozřejmě vůbec nevadí - ba právě naopak.

achilles
13.10.2016 4 z 5

Pěkný příběh, zajímavé informace, podobné odhalení jako v Da Vinci code. Ale....ta Pam, Cottonova exmanželka, to je nějaká nová Bond girl, co ta všechno umí, zvládne a přitom to byla tuctová mamina. Pro mě hrozná postava a trochu špiní jinak povedené dílo.

Misa25
19.01.2016 5 z 5

Alexandrijska knihovna je skvely namet a moc se mi libi styl psani autora...samotny autor je velky sympatak ;-) a podepsany vytisk od nej nesmi chybet ;-)

jindrusa
08.01.2016 5 z 5

Moc pěkně a poutavě napsané, určitě si přečtu i další díly.

alabra
05.01.2016 4 z 5

Můj oblíbený autor, tentokrát ho nebudu jenom chválit. Obdivuji, jak dokáže mistrně skloubit historická fakta, zeměpisné údaje, napínavost a honbu za pokladem. Kniha byla ve střední části v některých pasážích zbytečně zdlouhavá a neměla ten spád, na nějž jsem u autora zvyklá. Celkový dojem vylepšil opět strhující závěr. Proto jen čtyři hvězdy.

genie
22.10.2015 5 z 5

Velmi mě zaujala myšlenka, že Izrael zakládá své nároky na palestinské území na "upraveném" Starém zákoně ... Dokonce ani politické pletichy, ze kterých se člověku zvedá žaludek v běžném životě, mi nijak nezkazily dobrý pocit z knížky ...

harris66
01.02.2015 4 z 5

dobré čtení

Jihorka
21.11.2014 4 z 5

Kniha, která vás udrží v napětí a přinutí zjistit si něco dalšího k tématu. Souhlasím, že některé pasáže mohou být pro někoho zdlouhavé, ale někoho zase zaujmou (souboje, politické intriky, citová pohnutí - každý si zde něco najde). Knihu jednoznačně doporučuji k přečtení těm, kteří mají rádi napínavé thrillery bez potoků krve, bombastických akcí a hrdinů, pro které neplatí fyzikální zákony.

1v8na
10.10.2014 5 z 5

kniha byla velmi napínavá a velmi poučná. Líbila se mi, i když musím přiznat, že některé pasáže mne nezaujaly z důvodu moc přehnané politiky či náboženských témat. Ovšem celkový dojem z knihy byl výborný.

derminator
08.10.2014 2 z 5

Kniha mě nepřesvědčila. Vím že to byla Berryho jedna z prvních knih ale přijde mě zápletka moc zamotaná, dlouhá a jak už zmiňoval kolega renefer je to i moc politické a takové knihy nemusím dočetl jsem jí ale vleklo se to jak zácpa. Nu nic každopádně kdo si to chcete přečíst přečtěte ale já už k této knize nesáhnu dávám jí na mě slabých 30%.

renefer
27.07.2014 4 z 5

Na mě moc politikaření, výsledné hledání cesty se zhustilo do dvou kapitol, mám raději víc historie než politiky.