Muž z Cimmerie

Příběhy s Conanem se zařadily do zlatého fondu světové dobrodružné literatury, dodnes je kupují a čtou milióny čtenářů po celém světě a mnozí známí autoři píší stále nové a nové Conanovy příhody.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28084/conan-muz-z-cimmerie-28084.jpg 4.631

Conan (knižní série)

Dobrodružné, Povídky, Fantasy
Vydáno, 4004/405. ZO Svazarmu

Kniha Muž z Cimmerie

Vidlička
07.04.2017

Moje druhá "Conanovka"a musím se přiznat, že ačkoliv fantasy ráda, tak páně Howardův styl mě bohužel nechytil. Připadalo mi, že příběhy nemají spád a musela jsem se jimi spíš prokousávat. A Conan samotný, ačkoliv to má být barbar a svalovec, jako by ani neměl skoro žádné svoje myšlenky. Další jeho dobrodružství vynechám.

Richie1
17.08.2014

Toto paperbackové vydání povídek o Conanovi od spisovatele R.E. Howarda (s krásnými ilustracemi od Káji Saudka) jsem si koupil a přečetl někdy na přelomu roku 1989-90 - a rázem jsem propadl žánru fantasy. O Conanovi jsem si poté přečetl velké množství dalších knih jak od jeho stvořitele Howarda, tak i od jeho následovníků. Přesto tato první conanovská kniha pro mě zůstane trvale krásnou vzpomínkou na počátky poznávání žánru meče a magie.
10.7.2019 - přečteno podruhé. Jednoduché a geniální, 100%