Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1.

Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1.

Podtitul: Od Sáma k Ludvíku Jagellonskému Autorka se snaží přiblížit dnešnímu čtenáři postavy českých panovníků tak, aby přestaly být pouhými nositeli hodnosti, ale staly se "konkrétními lidmi". První díl zahrnuje období od Sáma po Ludvíka Jagellonského. Každému panovníkovi je věnována samostatná kapitola se stručným životopisem, i s různými zajímavostmi a nepříliš známými událostmi, které jsou s touto osobností spojeny. Text je doplněn schématickými mapkami, tabulkami a ve většině případů i podobiznami panovníků. Na závěr knihy jsou připojeny tabulky, které v chronologickém pořadí uvádějí seznam všech vládců zmíněných v tomto díle a jejich životopisná data. Další tabulka uvádí rovněž v tomto pořadí panovníky a jejich potomky - následníky trůnu. Doplněno seznamem použité a doporučené literatury. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32797/co-v-ucebnicich-nebyva-aneb-cesti-panovnici-jak-je-mozna-neznate-dil-32797.jpg 4.215
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Motto

kejty91
09.07.2014

moc krásná a poučná kniha, těším se na pokračování. vřele doporučuji, jak mladým tak i starším.

danit
12.04.2013

Hodně povedená pomůcka k pochopení školního výkladu. Něco je samozřejmě čtenáři známé, něco si zopakuje a někdy se setká i s novými fakty, pověstmi... Fajn doplněk ke studiu, na gymplu bych ji uvítala, lepší než učebnice.