Co to bude?

Co to bude? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251406/bmid_co-to-bude-OXC-251406.jpg 4 246 73

Tuto otázku Jana pokládá zákaznicím den co den. Pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů, jejich dny jsou naplněné hřejivostí, vzájemnou láskou a přátelstvím, a také sny, které ne vždy vyslovují nahlas. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu mění… a ani jedna netuší, že tohle je jen začátek.... celý text

Aneleh
07.01.2016 5 z 5

Nenechám si ujít jedinou knihu od této autorky, protože vždy si při čtení báječně odpočinu. I když konec byl předvídatelný a trochu pohádkový, dal mi příběh opět pocit optimismu a jakési síly do života. Styl, jakým je vyprávěn, je tak čtivý a s takovým úžasným nábojem, že nelze než s napětím dočíst do konce. Mně osobně vadí jen jedna věc, a to že hrdinka v každé knize a téměř v každé kapitole si chodí zapálit a při každém stresu hledá cigarety. Prostě mi to tam nějak nesedí. Myslím, že závislost na cigaretách sympatickým a milým ženám nesluší a že by svoje problémy vyřešily i bez nich.

PetraBery
03.01.2016 3 z 5

Tak i já se musím přiznat, že tato kniha autorky mě až tak neoslovila. Ano, odpočinula jsem si u ní, ale že bych jí nemohla odložit, to ne. Slabší průměr.

sabca
30.12.2015 4 z 5

Protože jsem se do knihy začítala trochu hůře než do ostatních, musela jsem jednu hvězdičku ubrat. Příběh byl zajímavý. Konec byl trochu předvídatelný. Copak ale i my dospělí nemáme rádi pohádky? Kdo má tuto spisovatelku rád, tak si počte.

Mandalka74
29.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji během dneška. Čte se dobře. Je to příběh o vztazích, o lásce, veselý, smutný i k zamyšlení... Doporučuji

Ankavi
26.12.2015 2 z 5

Autorku mám sice moc ráda, ale tuto knihu řadím k jejím slabším dílům. Přesně jak níže píší LibraryGirl a modranka - postrádala jsem jindy přítomnou jiskru a nelíbily se mně tentokráte ani popisy některých postav (svět není černobílý, a tak by si některé z nich zasloužily přidat i pár pozitivních vlastností). Příběh docela tuctový, no budiž - ale ke konci bylo třeba urychlit děj, takže najednou se dějí věci... A samotný závěr - no tak by to snad ani v pohádce nedopadlo, po té úvodní náloži... Takže za mě bohužel zatím nejméně povedená kniha.

Peace
24.12.2015 4 z 5

"Ten, kdo pochybuje, kdo se zmítá v nekonečných otázkách, kdo hledá správnou cestu a odpovědi, bývá obvykle dospělejší než ten, kdo věci přijímá bez zaváhání a se samozřejmostí."

Další oddechovka od autorky, dle mého patří spíše k tomu lepšímu z jejího spisovatelského pera. Děj svižně odsýpá a - když pominu některá klišé - četba je hodně příjemná.

LibraryGirl
03.12.2015 3 z 5

Pro mě je to zklamání. Příběh neměl tu jiskru, kterou jsem očekávala. Dlouhé popisy, jak to chodí v kadeřnictví, mě tedy nebavily. Poslední třetina knihy už byla lepší, tam se už něco dělo. Bohužel jsem se musela do čtení trošku nutit, nevtáhlo mě to do přïběhu. Prostě průměr:-\

mischapida
30.11.2015 3 z 5

68 stran jsem zhltla, že jsem pořádně nevnímala co čtu jen proto, abych se dozvěděla, co se stalo Marii. Potom pohodové čtení, které od této autorky očekávám. Na druhou stranu byl příběh docela předvídatelný. Příjemné počtení, ale četla jsem od autorky lepší knihy.

Pavouček2
27.11.2015 5 z 5

Opět super čtení ze života :-)

1alena1
25.11.2015 4 z 5

Spisovatelka nepřekvapila ani nezklamala a napsala nám další příběh o osudech jedné šikovné ženy, která má ve svém žití střídavě smůlu a ošklivé zážitky a pak zase trochu toho potřebného štěstí a závěr dobře dopadne. Takže kéž by to tak bylo i v samotném životě.

mariva
21.11.2015 4 z 5

Protože o autorčiny knihy je dost velký zájem, musela jsem si doplnit mezery a taky si od ní něco přečíst, abych věděla, co vlastně prodávám. Nakonec mě docela příjemně překvapila, knížka se dobře četla, snad jen ten závěr byl trochu moc sladký, ale jako příjemná odpočinková četba - proč ne.

ina77
17.11.2015 5 z 5

Já dávám 5 hvězdiček,prostě to tak u této autorky mám.Čtu její knihy moc ráda a ještě mě nezklamala,jsem vždy z jejích zápletek nadšená a hrozně si u jejich knih odpočinu a těším se na další její knihy.Kniha má děj,má zápletku a navíc je poučná a ze života.

modranka
24.10.2015 2 z 5

Tak trochu mi to pripomínalo staršie socialistické romány so sociálnou tematikou. Trochu nudné - niekedy sám život je nudný, trochu poučné a tak nejako okopírované priamo zo života. Chýbala mi tu zápalná iskra.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky