Co to bude?

Co to bude? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251406/bmid_co-to-bude-OXC-251406.jpg 4 246 73

Tuto otázku Jana pokládá zákaznicím den co den. Pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů, jejich dny jsou naplněné hřejivostí, vzájemnou láskou a přátelstvím, a také sny, které ne vždy vyslovují nahlas. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu mění… a ani jedna netuší, že tohle je jen začátek.... celý text

allyce
02.06.2019 2 z 5

Přečíst si příběh ze života, proč ne? Ale jiný.

Safrika
18.04.2019 3 z 5

Pěkná kniha, četla se téměř sama, sem tam místečko, které bylo zdlouhavé a konec mi přišel takový šup šup...

LeSk
28.01.2019 5 z 5

Perfektní čtení, přečteno jedním dechem. Kniha měla "šťávu", nebyly v knize žádná hlucha místa. Melo to šmrnc, DOPORUČUJI.

Marryzlis
17.07.2018 odpad!

Četla jsem ji do výzvy. "Co to bude?" Spíš si říkám, "co to bylo?" Plytké, to slovo už tu někdo použil a je dokonale vystihující. Toto opravdu není můj šálek čaje, vrátím se zpět ke svým žánrům a knihy tohoto typu nechám ke čtení jiným.

HŠ
22.05.2018 2 z 5

Doteď mi autorka nevadila, ale tohle byla fakt síla. Plytké, černobílé, místy jsem četla s otevřenou pusou, protože jsem nechápala, kam autorka na dialogy chodí. Nejvíc mě iritovalo, jak se o dcerách všichni vyjadřovali jako o "malých". O závěru se tu zmiňovat ani nebudu, to už je tu komentováno několikrát.

Maanna
17.05.2018 2 z 5

Omlouvám se, na tento druh literatury asi nejsem stavěná. Postavy jsou na mě strašně černobílé, všechny děti jsou hodné, skromné a vzorně vychované a chápou svět lépe než dospělí. Jen ti oškliví muži ty báječně ženy nějak nechápou, ale tu a tam se povede nějakého jedince převychovat... Ale pokud není muž okamžitě připraven milovat neteř své vyvolené, je to hlupák, co si šlape po štěstí... A nakonec jsou všichni ti dobří šťastní a spokojení. Jasně, je to moje chyba, nemám se do takových knih vůbec pouštět. Snad nikoho svým komentářem moc neurazím.

Andílci
06.05.2018 5 z 5

Velmi pekny pribeh.

Jája92
19.02.2018 4 z 5

Výborná kniha, která se dobře čte.

mirunda
14.01.2018 4 z 5

Kniha se i velmi dobře četla, ale čím více čtu knih od autorky, tím více mi přijdou na jedno brdo a konec této bych zařadila takřka do červené knihovny. Na mě příliš přeslazené. Ale jako odpočinek dobrý.

Lalina3
26.11.2017 5 z 5

Po Přítelkyních už jsem do autorčiných knih tak nadšená nebyla. Ovšem Co to bude? mě přesvědčilo, že nejnovější kniha byla jen výjimečně nezáživná. Tato kniha mě velice bavila, byla jsem překvapená, smutná, šťastná, vše jsem prožívala s dobře vykreslenými hrdiny, tak jako vždycky u knih této autorky. Doporučuji, autorku vždy zvolím, když si budu chtít přečíst něco opravdu...krásného a ze života. :)

marli58
16.11.2017 4 z 5

Pěkný příběh, kterým se vine jak černá nit smutek hlavní hrdinky ze ztráty mladší sestry a zároveň i moje potřeba mít po ruce kapesníky. Nicméně způsob, jakým Jana celou situaci řešila, se mně moc líbil. Trochu úsměvně působil ten konec - něco podobného už jsem viděla zfilmované - ale proč ne, aspoň ten smutný příběh šťastně skončil :-).

R.E.M.
11.10.2017 4 z 5

Pro jednoho čtenáře možná oddechovka (?), pro jiného (kdo něco podobného zažil) vystižná sonda do temněmodrých hlubin života. Přestože mě hlavní postava Jany chvílemi iritovala svým "zachraňováním světa" - přebíráním odpovědnosti za druhé, jde o skvělou knihu. I když možná přesně tyto emoce měla autorka v úmyslu vzbudit :-) a přimět ctenářky k zamyšlení, zda je vždy tím nejlepším řešením neúnavná pomoc a bezvýhradné obětování se pro každého.

Poznámka - pozor SPOILER:

Postava Janiného švagra Petra byla úžasně napsána - taková postava sobeckého a líného otce hajzla se hned tak v knihách nevidí!

M100
08.10.2017 3 z 5

Odpočinková knížka, příběh pěkný, smutný, ale ukazuje co vše je člověk schopen vydržet, když má pro koho a nevzdává se.

radus
09.09.2017 4 z 5

Opět pěkná odpočinková knížka z běžného života, Keleová ani tentokrát nezklamala, ale ten konec je opravdu maličko přeslazený.

sazamala
08.07.2017 5 z 5

Super čtení,plné smutných a dojemných chvil,které potkávají každého z nás.Konec mě trochu zklamal,až moc přeslazený.Ale jinak bezva knížka.

hanča34
31.05.2017 3 z 5

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala číst. i když obsahuje tragické momenty, člověk nějak cítí, že to bude mít dobrý konec.

Pajina68
18.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, tato autorka píše opravdu čtivé knížky.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Silný příběh mě zaujal. Sesype se toho na hlavní hrdinku opravdu hodně. Četla jsem ji najednou a moc moc se mi líbila.

petraso
08.03.2017 3 z 5

Příjemné oddechové čtení ze života. Ale ten závěr, ten u mě ubral hvězdičky. Když jsem četla jak je oběma špatně, bála jsem přesně tohoto konce. Mám ráda šťastné konce, ale co je moc, to je moc.

Mišule_11
31.12.2016 5 z 5

Kniha se šťastným koncem a překvapením na závěr! Líbila se mi, dobře se četla a když jsem doufala, že to tak bude, tak to tak opravdu bylo! :) Příjemné a oddechové počtení! :)

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky