Co se stane dál

Co se stane dál
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538020/bmid_co-se-stane-dal-663aa2f3d48b8.jpg 4 125 125

Hana se vrací do kraje svého mládí, doufajíc, že dceři konečně představí jejího otce. Paní Jarmilu také čeká jedno „poprvé“, a to už brzy oslaví šedesáté narozeniny. Marie se chystá na sraz gymnázia po dvaceti letech a moc se jí tam nechce, protože ví, že hlavním tématem u stolu budou samozřejmě děti, zatímco Karla plánuje v Buenos Aires navštívit kurz češtiny, aby si konečně mohla promluvit se svou matkou… Deset populárních autorek a deset příběhů ženských (vlastně až na jednu výjimku) hrdinek, které se tváří v tvář všednodennosti nehodlají vzdát.... celý text

Nymfadora.T.
08.01.2023 3 z 5

Po prvních dvou povídkách jsem chtěla knihu odložit, ale neudělala jsem to. Další už byly dobré, některé lepší, jiné se mi líbily méně, ale to je u tohoto žánru normální. Ale jisté je, že si dám od povídek chvilku pauzu:-)

Christie2020
04.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha povídek se mi trefila do noty! Přečetla jsem ji během dvou dnů. Hned první povídka mě trošku zklamala…ale ostatní stály za to. V některých jsem se našla. A osudy některých hrdinek by mě zajímaly dál.
Určitě ponechám v knihovně a za čas přečtu znovu.

Lutzka
01.01.2023 3 z 5

Některé z povídek by mohly být dobrý základ pro celou knihu, člověk by i rád věděl, jak to bylo dál. Obecně mě ale povídky nijak zvlášť nenadchly, ani neurazily...

Barča21
01.01.2023 4 z 5

Toto jsou povídky od mých oblíbených autorek. Povídky se mi líbily, některé víc některé míň, ale jinak hodnotím jako povedené a doporučuji přečíst.

Pogy
21.12.2022 4 z 5

Knížka moc povedených povídek :-) U některých mi bylo líto, že nepokračují.

alnahu
01.12.2022 4 z 5

Krátké povídky našich autorek-některé
smutné,některé humorné,ale v podstatě jsou všechny čtivé.

Nuttelka
22.11.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Opět povedená sbírka povídek od našich spisovatelů... Některá vás zaujme více, některá třeba vůbec, jiná je zas dojemná, jiná úsměvná, další pochmurná... Vybere si každý, jako vždy :-)

Nasko
20.11.2022 4 z 5

Jako pozitivum musím jednoznačně uvést, že žádná povídka nebyla taková "nanicovatá", nemastná neslaná. Buď se mi moc líbily, nebo naopak nelíbily, ale žádná nebyla takový ten průměrný výplňový kus.

Moc mi nesedly povídky od Markéty P. A Dory Č., nějak se míjí s mým vkusem. Dvořáková a Klevisová naopak naprosto úžasné.

Zkritizovat ale musím autora anotace. Deset hrdinek (...) které se tváří v tvář všednodennosti nehodlají vzdát? A kde prosím vás?

V knize sledujeme v přímém přenosu hned několik kapitulací. Anotace podle mě sbírku nevystihuje a vůbec se k ní nehodí. Aspoň si ty knihy před vytvářením anotace zběžně prolistujte.

Luluhappy
08.11.2022 5 z 5

Vždy si koupím knihu povídek od listen na cestu vlakem a během pár hodin ji přečtu. Ona to není nějak náročná literatura, ale velmi dobře se to čte, každá povídka je jiná a přijde mi, jako bych za 3 hodiny zkoukla 10 filmů. U některých se těším, že bude konec a jinde bych brala klidně několik dílů...
Musím souhlasit s komentářem pode mnou, našla jsem tam taky hodně pravopisných chyb, až jsem se divila.
Nejvíc se mi líbily povídky: co se stane dál od Michaely Klevisové, Tchyně od Petry Dvořákové, tentokrát překvapila i Aňa a povídka Návrat a Marie nemá děti od Viktorie Hanišové byla taky super.. nejvíc si ale asi budu pamatovat na dívku s úsměvem trochu nakřivo, to byl trochu totiž bizar, ale smutný a s veselým koncem zároveň. Morštajnová se přiznám, mě taky trochu zklamala, možná to bylo moc krátké.
Téměř všechny povídky nějakým způsobem pojí téma smrti.
Sečteno, podtrženo - určitě knihu kupte, stojí to za to a na odpoledne bez scrollovani na mobilu je knížka jako dělaná.

markej
06.11.2022 4 z 5

Povídky čtu jen výjimečně, ale když mám na ně chuť, ráda sáhnu po souborech, které vydává nakladatelství Listen, protože většinou obsahuje díla mých oblíbených českých spisovatelů, respektive spisovatelek. Tento soubor tvoří povídky pouze samých žen, o to větší to bylo lákadlo.
Podle očekávání se mi líbily povídky Tučkové, Klevisové, Dvořákové a Hanišové, Alena Mornštajnová mě trochu zklamala, ze zbylých mě nejpříjemněji překvapila Anna Bolavá, nejméně dojmů ve mně zanechal text Markéty Pilátové. Nejvíce z celého souboru mě zaujala povídka Kateřiny Tučkové Tichá pomoc, jež na malém prostoru přibližuje mně dosud neznámé historické téma organizace Stille Hilfe.
Témata jsou často ryze ženská: rodinné a manželské vztahy, těhotenství, porod, ženské nemoci, skloubení rodinného života s kariérou...
Suma sumárum fajn čtení, až na velkou výtku, co se korektur týče. Zdá se, jako by některé povídky snad ani neprošly korekturou, nejhůř je na tom text Ani Geislerové, tam je těch chyb opravdu dost, "perličkou" je krátká věta na str. 85, v níž jsou hned dvě chyby a jež je vytištěna v této podobě: "V duchu si znovu projde, jestli má sebou všechno co má mít."
Je mi jasné, že nikdo není dokonalý, a to, když jsou v knížkách, které si čtu pro zábavu, chyby, komentuju málokdy, ale tady jsem musela, protože co je moc, to je moc... :-)
Hodnocení: 4 ⭐ z 5 ⭐