Čo ak sme to my

Čo ak sme to my https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418876/bmid_co-ak-sme-to-my-fE0-418876.jpg 4 431 105

Arthur trávi prázdniny v New Yorku a práve Broadway ho naučil, že vesmír vás môže prekvapiť nezabudnuteľnou romancou vtedy, keď to najmenej čakáte. Ben je presvedčený o tom, že vesmír sa nemá čo starať do jeho života. Ak by mu totiž kryl chrbát, určite by teraz nesmeroval na poštu, aby odoslal balík s vecami po bývalom priateľovi. Môžeme len hádať, čo si nevyspytateľný vesmír na nich oboch prichystal, keď sa rozhodol skrížiť im cesty práve na pošte. Čo ak nič? A ich životy sa uberú rôznymi smermi. Čo ak všetko? A ich príbeh čaká šťastný koniec. Čo ak?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

What If It's Us , 2018

spencer
30.01.2020 4 z 5

Styl, jakým byla kniha napsaná jsem si moc užila. Oba tyto autory mám ráda a spolu jim to prostě funguje. Líbilo se mi, jak byl každý z hlavních hrdinů skvěle popsaný a charakterizovaný. Dokázala jsem si je velmi snadno představit a byli mi oba moc sympatičtí. Mým hlavním problémem zde byla předvídatelnost příběhu. U některých knih mi to nevadí, tady to pro mě byl trošku problém. Jinak se mi kniha líbila a rozhodně budu doufat v podobnou autorskou spolupráci do budoucna:)

Sixtinka144
19.01.2020 4 z 5

Od autorky jsem již četla knihu probuzení Simona Spiera a moc mě nenadchla. Ano, byly tam hezké části, u kterých jsem se usmívala ,ale celkově nic převratného. To samé platí u téhle knihy. Byla fajn, ale asi jsem čekala něco víc zajímavého? Jinak je to milý příběh, který se krásně čte. Občas mi přišlo, že se postavy chovají děsně nelogicky, a rozcházeli se spolu kvůli strašným nesmyslům... Ale jako takovou víkendovou jednohubku vám ji jistě doporučit mohu.

9174
14.01.2020 5 z 5

Knih jako jsou tyto je málo a proto je tak miluju. Moc se mi líbil příběh a to jak to oba autoři dokázali napsat.

Melcrovka
13.01.2020 4 z 5

3.5 hvězdy
Hezká letní romance. Uvěřitelná a opravdová. Každý ze dvou hlavních charakterů je psán jedním ze dvou autorů knihy. Celkový spád a styl psaní knihy tím vůbec netrpí. Naopak, vtipy a charakteristiky psané z pohledů těchto dvou postav jsou hodně rozdílné a přesto to do sebe všechno pěkně sedí.
Trochu knihu srovnávám s Red, White and Royal Blue od Casey McQuiston. Co když jsme to my se mi líbila o něco míň, jelikož kluci jsou tady prostě ještě teenageři, kteří se poznávají a jsou ve vztazích noví. Kdežto Red, White and Royal Blue je o dospělých a vysoce vzdělaných mužích s již utvořených názorem na svět a jejich život. A tak může být i jejich interakce složitější.
Tady autoři s daným nastaveným prostředím a věkem kluků odvedli velice dobrou práci. Čtení je to příjemné a plné naděje.

Ales04
09.01.2020 5 z 5

Roztomilý příběh. Je to oddechovka, ale zároveň napínavý příběh, který mě nutil číst dál a dál.

denisa4368
08.01.2020 5 z 5

Milá příjemná teen oddychovka, u které jsem se bavila. Myslím, že to je jedna z nejlepších LGBT knih, které jsem četla. Moderní jazyk mi vůbec nevadil, naopak mi to přišlo o to více autentické.

kacenkaaa
03.01.2020 5 z 5

Dokonalost.

dawson321
27.12.2019 4 z 5

Nakonec docela fajn kniha, ale přiznám jsem, že jsem se ze zčátku nemohl začíst. Asi to trochu bylo tím rádoby teenagerským jazykem, na který jsem hůře zvykal. Hvězdičku strhávám za tu ukecanost hlavních protagonistů a občas jejich vyšinuté chování (i když v 16 letech jsem se asi taky nechoval líp...). Příběh se mi jinak líbil a jsem rád, že i LGBT příběhy stále více pronikají do YA literatury. Knihu doporučuji jako oddechovku do postele na prolenošený víkend.

maca1245
27.12.2019 5 z 5

Pro mě to byla výborná kniha, jelikož jsem procházel čtecí krizí. A tohle je taková ta oddychová kniha, u které nemusíte moc přemýšlet a necháte se vést. Občas by hrdinové zasloužili profackovat, ale taková už YA je. Ja jsem spokojen až na konec.

ElikaBendova
06.12.2019 2 z 5

dlouho jsem přemýšlela, zda dát tři nebo dvě hvězdičky. nakonec srážím tři hvězdičky. Jednu za to, že byla kniha zbytečně dlouhá a nic moc se tam vesměs nedělo. Druhou srážím za ten moderní teenagerský jazyk, který mi lezl krkem + Obama´s b-day. Třetí hvězdičku srážím za ten nápad s nejlepšími kamarády a chození navzájem. Ti co četli, tak vědí o čem mluvím. Jak už bylo zmíněno několikrát, bylo vidět kdo psal jakou postavu.

Ivuska.09
04.12.2019

Myslím, že ve svém žánru je kniha Co když jsme to my lehce nadprůměrná. Začátek byl skvělý, ale v druhé polovině přišel trochu útlum a do čtení jsem se lehce nutila. Konec zase lepší. Jasně, místy trochu klišé, ale to k tomuto typu příběhu tak nějak patří. Celkově to bylo milé čtení.

ilosek
01.12.2019 1 z 5

Ve zkratce by se dala kniha shrnout jako jedno velké zklamání, které je o to větší, když vím, jaké díla autoři vytvořili předtím.

LGBT příběhy jsou v poslední době velmi oblíbenou skupinou a i mě se zalíbily. Nesmí ale působit jako nereálná pohádka pro děti. Což se autorům bohužel stalo. Věřím, že láska na první pohled existuje, ale i ta má své hranice. Například realitu. Po pár větách nemá normální člověk potřebu se hroutit při zjištění, že danou osobu už nikdy neuvidí.

Když pomineme tento fakt, další problém byl ve zbytečném natahování knihy. Častokrát jsem se už modlila, aby se něco stalo, nebo aby příběh skončil. Dost pasáží je totiž vážně nezajímavých a bez podstatných informací, které máte chuť přeskočit. Někdy i pár stránek.

Dalším mínusem jsou postavy. Na prvních pár stránkách si je celkem oblíbíte, postupně však dostáváte pocit, že byste je nejraději propleskli. Jejich chování neodpovídá situacím, ani jejich povaze, která je taky popsaná jen dost povrchně.

Co mě ještě dost vadilo, tak že styly psaní obou autorů se dost lišil a šlo na první pohled poznat, kdo co psal.

Jediný pozitivum,co na knize vidím je fakt, že se téma LGBT dostane k mladším lidem, na které je kniha pravděpodobně mířená, protože si nedokáže představit, že by zaujala někoho staršího.

krevetinka
20.11.2019 2 z 5

Jsem na tohle asi stará. Postavy totálně pubertální, ve všech těch muzikálových hláškách jsem se ztrácela, děj téměř nulový, všechno oplývalo naprostou naivitou, vůbec mě to neoslovilo. Asi by se mi to líbilo mnohem víc, kdyby mi bylo tak o deset let méně.

JitulHa
20.11.2019 3 z 5

Kniha měla určitě výborně zvládnutý koncept. Vyprávěla o teenagerech, jejich problémech, myšlenkách, ať už jde o vliv sociálních sítí, problémy se studiem, rozhodování kam na vysokou, nepochopení vůči rodičům, vztazích v rodině... Ale i vztazích jako takových - první zamilování, první polibek, velká očekávání co bude dál, vůbec všechno, je tu opravdu dobře zobrazeno. Navíc je příběh trošku netypický tím, že hlavními protagonisty jsou dva kluci, nicméně do popředí příběhu se dostává celá parta mladých lidí kolem nich. Hrdinové celkem sympatičtí, hlavně Arthur. Tedy kniha samotná není špatná, ale nevím chybělo mi tam možná větší zaujetí pro příběh, který byl za mě až moc velká náhoda, na to aby to byla náhoda. Takhle prostě skutečný život nefunguje...

vladenec
20.11.2019 3 z 5

Naivní příběh, čekala jsem víc, vzhledem k oběma autorům. Lehké čtení, které zvlášť nenadchne ani neurazí. Nic víc.

maxx
19.11.2019 5 z 5

Knížka a příběh mě nadchl???? četl jsem jedním dechem. Doporučuji a těším se na další příběh. Nevadilo by kdyby spisovatelka tenhle příběh protáhla dal je tam spousta napadá na další knihu

blonďatá.luc
16.11.2019 3 z 5

Život je plný náhod a náhodných setkání a je jen na nás, jak s tím naložíme. Velmi originálně se s takovou náhodou (nebo řekněme vesmírem) popral jeden z hlavních hrdinů této nové young adultovky - Arthur. Ten je taky jedním z vypravěčů celého příběhu - druhým vypravěčem je Ben, druhý hlavní hrdina. Moc se mi líbí, jak se ve vyprávění pravidelně střídají po kapitole, protože ti z vás, co mě sledují delší dobu, ví, jak strašně ráda "koukám do hlav" více postavám knihy. Ale hlavně jsou to skuteční sympaťáci, s kterými byste se nejspíše klidně nahned skamarádili. Jejich nejbližší kamarádi jsou ztřeštění, vřelí a neskutečně milí. Samotný příběh mi doslova plynul před očima a mně se moc nelíbila představa, že i tato kniha má svůj konec. Rozhodně od knihy nemůžete čekat nic závratného - žádné divoké zvraty ani nečekaná odhalení, celý děj by se taky dal shrnout do pár vět. Je to "jen" milé čtení, u kterého se třeba místy budete usmívat a místy mračit, a u kterého možná budete vzpomínat na svá poprvé. Přesto když se na knihu podívám s odstupem, musím přiznat, že ve mně nezanechala žádnou hlubší stopu a brzy si na ni ani nevzpomenu.

Cometka
13.11.2019 5 z 5

Moje prvotina od autorů a říkám si, jak je možný, že jsem je "nepoznala" dřív. Krásný příběh, ale sakriš ten konec? Jako vážně, tohle se dělá?? Doufám v další společnou knihu, protože díky téhle mám o čem přemýšlet. Doporučuji!

Kikina182
11.11.2019 5 z 5

Na knihu Co když jsme to my jsem byla opravdu hodně zvědavá, protože na ní spolupracovali dva skvělí autoři. A můžu říct, že jejich spolupráce dopadla skvěle. Z LGBT young adult je u mě na prvním místě Já, Simon právě od spoluautorky této knihy, ale tahle jí šlape na paty. Je to opravdu nádherný a dojemný příběh, ale nejvíc se mi líbí, jak je reálný. Nic se tu nevyřeší jako mávnutím kouzelného proutku, nic není dokonalé dokonalým způsobem, ale takovým tím nedokonalým. A když k tomu přidám, že je opravdu čtivě napsaný, rozhodně se mu nedá odolat. Za sebe určitě doporučuji. Je to skvělá kniha a doufám, že tohle duo v budoucnu napíše ještě něco dalšího.

Nuttelka
11.11.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale jak se konečně oba dva opět potkali (našli), začala jsem si to víc užívat. Jen tedy já jsem pro "happy endy". Špatně snáším, když to nedopadne tak, jak bych si přála. Jako ano, chápu to, ale jak Arthur na konci říká "Nikdy neříkej nikdy"... Takže chci pokračování :-)