Čo ak sme to my

Čo ak sme to my https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418876/bmid_co-ak-sme-to-my-fE0-418876.jpg 4 431 105

Arthur trávi prázdniny v New Yorku a práve Broadway ho naučil, že vesmír vás môže prekvapiť nezabudnuteľnou romancou vtedy, keď to najmenej čakáte. Ben je presvedčený o tom, že vesmír sa nemá čo starať do jeho života. Ak by mu totiž kryl chrbát, určite by teraz nesmeroval na poštu, aby odoslal balík s vecami po bývalom priateľovi. Môžeme len hádať, čo si nevyspytateľný vesmír na nich oboch prichystal, keď sa rozhodol skrížiť im cesty práve na pošte. Čo ak nič? A ich životy sa uberú rôznymi smermi. Čo ak všetko? A ich príbeh čaká šťastný koniec. Čo ak?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

What If It's Us , 2018

marrie5227
03.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Ani teď nevím co říct.
Páni.
Kniha se mi od začátku četla sama. Krásná zápletka, vtipná výřečnost nejlepšího přítele jednoho z hlavních hrdinů, první a čistá láska, zmatený New York a.. nečekaný konec. Upřímně jsem doufala, že kniha dopadne trochu jinak.
Doufala jsem v happy end, ale na druhou stranu epilog zůstal příjemně otevřený a já si poslzela.
Spoustu úryvků jsem si vyznačila a věřím, že se ke knize jednou vrátím, protože jsem se opravdu hluboce zamilovala.

Ovecka_Saki
20.03.2022 3 z 5

Tak jo, ani nevím, jestli mám být zklamaná, nebo ne. Od knihy jsem měla trochu jiné očekávání a v průběhu jsem to snížila natolik, že jsem nic neočekávala, což se potvrdilo. Jedna ze slabších knih žánru LGBT+

Edithiel
13.03.2022 5 z 5

Ze začátku jsem od knihy moc neočekávala. I podle různých recenzí a komentářů jsem si myslela, že mě bude bavit především první část, kde se hledají. Ale víte co? Ono je to dobrý až do konce!

Opravdu se mi líbilo, že je kniha psaná ze dvou úhlů pohledu - z Benova i Arthurova. Sice to bylo prvních pár kapitol pro mě matoucí, ale celkem rychle jsem si zvykla.
Ne vždy můžu souhlasit s přecitlivělým chováním Arthura, ale to k první lásce prostě patří - emoce na maximum. Tak to prostě bývá. Ostatní postavy jsou ale sympatické, včetně druhého hlavního hrdiny.
Konec mě mile překvapil. Původně jsem ho odhadovala jiný. :-)

I přes to, že nejsem zarytým fanouškem tohohle žánru, tak se knížka dostává mezi jedny z mých nejoblíběnějších. Je to přesně ten typ čtení, který je v dnešní době třeba. Oddechový, milý a plný naděje. :-)

kubyrd
27.01.2022 4 z 5

Romantický příběh mezi dvěma dospívajícími chlapci. První část knihy jsem byl nadšený a často jsem se u knihy zasmál. Začátek byl fajn - první setkání a vzájemné hledání se. Poté už byla ta - big Love. Ale čekal jsem, jak už to u romantických příběhu bývá, nějaký zvrat, což tu bylo, ale jen zlehka. A jak už zaznělo ve více komentářích - ten konec ? hvězdu dolů.

dedysek
23.01.2022 4 z 5

Tak jo...právě jsem dočetla. Měla jsem od knížky asi větší očekávání, ale jo....stalo to za to. Miluju happy konce, tady to moc happy nebylo, ale stejně jsem polo nadšená :-)

terakera
11.01.2022 4 z 5

Začátek byl moc fajn, líbilo se mi jak se dvě hlavní postavy, Ben a Arthur, shledávali pomocí inzerátu, dopoisů a letáků. Jejich příběh je sladký, romantický a prostě boží. Přesto ale knihu nehodnotím plným počtem hvězdiček jelikož konec knihy byl hodně slabý . Chybičky to mělo ale beru to spíš jak takovou oddechovou knihu.

vera5841
03.01.2022 3 z 5

Začátek byl fajn, líbilo se mi ono hledání. Ale později to začalo upadat. Měla jsem pocit, že ti dva se k sobě nehodí a ke konci jsem měla trochu problém soustředit se na to, jestli čtu kapitolu Bena nebo Artura. Duhové čtení mi nevadí, přistupuji k němu stejně jako k jakékoli jiné romantice. Avšak zde mi přišlo, že celou "homo" situaci řeší především hlavní hrdinové, zatímco okolí je s tím naprosto v pohodě. Možná jsem už na tento typ románu stará

Fanda74
18.11.2021 3 z 5

Asi je to pro mladší, takže mě ten příběh nijak úplně nevtáhnul, ale pokud to takto chodí, tak je to jenom dobře - pozitivní message :-)

heyxbex
12.11.2021 4 z 5

kniha se mi hrozně líbila, ale konec mohl být lépe zpracovaný, a ne tak urychlený.

aydam
19.09.2021 4 z 5

Povedený příběh dvou sedmnáctiletých kluků, kteří se náhodně střetnou ve velkoměstě. Pro oba to bude léto plné lásky, oprav, druhých pokusů i naděje, protože, "Co když?".

"... myslím, že jsem ten kluk, kterýho hledáš. Doufám, že to není divný. No nic, zdravím. Jsem Ben."

"Je děsivé, jak snadné je představit si budoucnost po jeho boku. Je děsivé, jak mi ho každá minuta připomene. Celý New York mi ho připomíná."

"Jsem hrozně rád, že tohle vesmír zařídil."
"Vesmír jen hodil míč do hry, Arthure. To my jsme to zařídili."

Nikychlupova
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Bylo to moc povedené, super příběh, který se mi moc líbil, stejně jako kniha oba na konci zemřou. Trošku mě zklamal ten konec, ale nevadí. Doporučují a dávám pět hvězdiček.

Jass
15.06.2021 4 z 5

Jsem malinko zklamaná, ale je to čistě moje chyba, nepřečetla jsem si anotaci a z obálky jsem nějak získala dojem, že jsou protagonisté starší. (Může za to ten stín pod Benovou bradou!) Přeci jen už mě středoškolské romance tolik neberou... Když pominu tohle, celá kniha má úžasný humor.

“He laces our fingers and shrugs. And I’m dead. I am actually dead. There’s no other way to explain it. I’m sitting in fucking Herald Square, holding hands with the cutest boy I’ve ever met, and I’m dead. I’m the deadest zombie ghost vampire who ever died. And now my mouth isn’t working. It's like I'm stunned into silence. That never happens.”

Moc se mi taky líbilo naťuknutí některých závažnějších témat, aniž by se stali velkou zápletkou příběhu - setkání s homofobií, "white in passing" vs. jasně rozpoznatelný příslušník etnické menšiny. Taky výborně napsaná postava s ADHD - přiznávám, že nejsem expert, ale ta frenetičnost z toho na mě doslova sálala. Celkově jsem asi měla Arthura o něco radši (i když byl naprosto k zešílení), ale Benovo přátelství s Dylanem bylo naprosto k popukání. Celkově jsem se vážně bavila...

“If you’re not a superhero or a sorcerer, my memory is bad at retaining any information about you.”

Celkově mi způsob, kterým to skončilo připadal fajn, ale pro ty, kterým ne.... v prosinci má (v originále) vyjít pokračování ;-) Osobně si úplně nejsem jistá, jestli ho to potřebuje a navíc se cítím trochu napálená (zapřísáhla jsem se, že teď nebudu načínat žádné nové série), ale co už... zvědavá jsem :D

Ivka14
05.06.2021 4 z 5

Velice milé čtení, ale ten konec mě zklamal. Neříkám, že se mi ten konec nelíbil, ale to zakončení mohlo být veselejší .

vera4097
16.05.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, líbil se mi příběh, i pojetí osudu - vesmíru ... Co mě nemile překvapilo byl konec knihy

Karoli282
23.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihy této autorky mě vždycky dokážou zaujmout. Ideální pro nenáročné odpolední čtení. Vztah Bena s Arthurem mě neskutečně bavil, zápletka byla super. Celkově jsem si čtení celou dobu užívala a musím říct, že po konci pořád doufám v jejich společnou budoucnost.

matous9127
05.04.2021 4 z 5

Knihu jsem právě dočetl a musím říct, že rozhodně nelituju. V první řadě se mi nesmírně líbí ten nápad a motivy – znamení „vesmíru“, opravné pokusy, ... které dostatečně vybalancují pomalejší rozjezd. Střední část je chvílemi skvělá a chvílemi horší, ale dá se to. Konec je velice poetický, umělecký, ale prostě si chcete rvát vlasy... Každopádně doporučuji.

leanechvilova
20.03.2021 4 z 5

Je to opravdu nádherný, sladký a dojemný příběh.
Začátek knihy je bohužel pomalejší. Ale pak se příběh najednou dostane do bodu, kdy se stává naprosto čtivým a vy se od něj nemůžete odtrhnout.
Příběh je sladká a roztomilá záležitost pro zlepšení nálady, u které se bude culit. Zároveň byl příběh i dojemný, dokonce jsem i brečela.
Strašně moc se mi líbilo zapojení vesmíru a osudu do příběhu.
Knížku rozhodně doporučuji.

Karola050716
14.02.2021 3 z 5

Pomalejší a nezáživnější rozjezd, skvělá střední část a konec..to asi podle chuti každého, já jsem byla docela spokojená.

rajcatko
29.01.2021 1 z 5

Na mě až moc přeslazené.

KateTheBlogger
07.01.2021 3 z 5

Knížka je roztomilá. To je nejvíce popisující slovo, které mě napadá. Příběh se mi líbil, bavil mě, ale celkově je to slabší knížka. Ale! Ocenila jsem hromadu narážek na Harryho Pottera :-)