Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale byla to ta z knih, kdy mi nebyl nikdo sympatický, v poslední době mi to přijde jako nějaký nový trend, psát knihy s hrdiny, kteří jsou na ránu. Nicméně kniha byla velmi čtivá, to jí nemohu upřít, děj ubíhal rychle, člověk chtěl vědět, co se tedy vlastně stalo, ale bylo tam pár věcí, které jsem nemohla zkousnout.

barusak1
12.12.2017 3 z 5

Kniha mě moc nebavila. Dlouhé, zbytečné popisování mě nudilo. Ale konec byl fajn

28401
30.11.2017 2 z 5

Zaujalo me, že má kniha tolik zajimavých pozitivních hodnocení. Čtení mě nebavilo, myslela jsem, že snad ani nedočtu..ale je to jen můj názor..

Marika Vanova
22.11.2017 5 z 5

Páni, tak takovéhle příběhy mám ráda. Dobře se to četlo, hlavní hrdinka Lisa mi sice nebyla stále sympatická, ale ten konec byl bezva, překvápko, není všechno tak, jak vypadá.

mirunda
20.11.2017 5 z 5

Rychle a dobře se to četlo. Zajímavý námět.

Škuch
06.11.2017 3 z 5

Spíš je to román pro ženy s detektivní zápletkou. Hodně se řeší vztahy - v rodině, mezi partnery, mezi kamarádkami. Oddechovka na víkend.

oolinkaa
23.10.2017 3 z 5

Čekala jsem od toho trochu více. Ze začátku jsem se nemohla vůbec zacist, pak uz to bylo lepší a děj se trochu pohnul. Nicméně některé kapitoly např zdlouhavé vyprávění o praci v utulku atd. Bylo v teto knize úplně zbytecne a bezvýznamné a davalo to knize nudu. Konec jsem vubec necekala, ten me prekvapil.. za me 3*

Trustty
20.10.2017 4 z 5

Začátek se kapku táhnul. Chvilku trvalo než upoutala mou pozornost. od poloviny se mi četla dobře. Vyšetřovatelka ve mě vzbuzovala všechny možné dojmy, jen ne vyšetřovatelky. Příběh nebyl špatný a rozuzlení zajímavé.

Acquenta
13.10.2017 4 z 5

Opravdu poutavá kniha, která mě bavila až do poslední strany. Konec mě překvapil, tohle bych vůbec nečekala.

Nikka710
02.10.2017 5 z 5

Zajímavá autorčina prvotina a dobré počtení, ale až od poloviny knihy. Z počátku jsem měla pocit, že kniha nedočtu, ale děj se rozbíhá, a tak čtete dál...V knize je několik více než sympatických postav, ať už samotná hrdinka nebo policejní inspektorka. Lisa Kallistová se díky své "zmatenosti" dostane do problémů, ale i díky tomu dokáže mnohé vyřešit a nestačí se divit, kdo za zmizením Lucindy stojí. Na konci knihy lze nalézt i námět, na základě kterého vznikla a ten stojí za to znát!

broskev28
01.10.2017 4 z 5

Přidávám se k nadšeným komentářům, i já jsem knihu zhltla za den a byla jsem příjemně překvapená. Zajímavý detektivní motiv, pro mne neznámá Jezerní krajina, zaměstnání ve zvířecím útulku. Moc se mi líbily manželské vztahy hlavní hrdinky, její vhled do pocitů dospívajících dětí. Zaujala mě závěrečná, jakoby vysvětlující poznámka autorky, jak ji vlastně tohle téma napadlo.
Kromě té hlavní, detektivní linie mě potěšilo, že někdo řeší neustálý nedostatek času. Mám pocit, že ve 21.století, plném technických vynálezů, s revolucí 4.0 nikoli za dveřmi, ale dokonce už přímo nakročenou ve dveřích, bychom přece měli mít spoustu volného času!
Jenže jak říká hlavní hrdinka hned v úvodu knihy:
Je toho na mě moc. Jinak to popsat nedokážu. To mi napíšou na náhrobek - bylo toho na ni prostě moc.

Šánka
23.09.2017 4 z 5

Taková nenápadná prvotina bez jakékoliv reklamy a super napínavé počtení s dobrou zápletkou, a ač se dalo něco málo vytušit, i s překvapivým koncem.
Navíc oproti většině současných thrillerů, kde marně hledáte aspoň trošku sympatickou postavu, tady by se našla a ne jedna!
Přirovnání k Manželům od vedle docela sedí, ale ti byli, podle mne, o malý fous lepší a i propracovanější. Takže 4*, ale velké!!!

sabca
18.09.2017 5 z 5

Po delší době kniha, která mě tak zaujala, že jsem jí přečetla za 2 dny. Na začátku jsem sice měla taky trochu problém, ale potom už jsem nemohla odložit, abych zjistila jak vše dopadne. Doporučuji

Nixa
05.09.2017 4 z 5

Vůbec nevím co si o této knize myslet. Začátek mě moc neoslovil a chvíli jsem uvažovala, že knihu odložím. Potom se to ale zlomilo, příběh začal být napínavý a chtěla jsem vědět jak vše dopadne. Musím říct, že konec byl překvapivý a nakonec se mi kniha docela líbila.

bbara155
04.09.2017 5 z 5

Napínavé! Moc se mi to líbilo a závěr mě dost překvapil.

Dáma s hrnstjm
30.08.2017 2 z 5

Ač jsem se hodně těšila, je to pro mě kniha, kterou za pár dní člověk přečte a za pár týdnů už ani neví, o co přesně tam šlo... Příběh není nezajímavý ani příliš předvídatelný, ale trochu překombinovaný a plný "náhodiček." A způsob, jakým policie přijde na stopu hlavnímu záporákovi, mi přijde naprosto nesmyslný. Z knihy jde hodně poznat, že je to autorčina prvotina, například hokus-pokus s kapitolami střídajícími ich- a er-formu byl zbytečný, nijak to na mě "nefungovalo," spíš mě to štvalo. Minikapitolky z pohledu hlavního záporáka, které měly asi zvyšovat napětí, jsou nedotažené a z hlediska psychologie postavy téměř k ničemu. K tomu všemu mi neseděl český překlad - místy jsou použity tak divné výrazy a slovní spojení, až mě to rušilo od čtení. Podle knih, které má tato zasloužilá překladatelka na kontě, hodnotím, že její čeština odpovídá překládaným žánrům... žádné velké umění.
Nejvíc mě zaujala poznámka autorky na konci knihy, kde píše, co ji k psaní této knihy inspirovalo: skutečná - skutečně mrazivá - událost probíraná v The Oprah Winfrey Show. Kdyby autorka šla více tímto směrem a nepokoušela se o velké psycho-krimi, udělala by možná lépe.

Lindulinek
29.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha s dobře propracovanou zápletkou. Líbila se mi moc a přečetla jsem jedním dechem.

piquillio
28.08.2017 5 z 5

Mírně neviděný titul, který ovšem v mnohém předčí propagované dívky z různých dopravních prostředků (vlaků a trajektů), je v něm víc vody než v Do vody, je tam několik zmizelých a mrazivý je rovněž. Ostatně je tam přece námraza. :) Reklama někdy vyzdvihne šunt a zakryje tak vydařenější kousek. Neváhejte, čtěte.

bookcase
27.08.2017 5 z 5

Líbilo se, čtivý psychothriller. Co bylo s Lucindou jsem od určitého okamžiku uhádla, ale i tak parádní.

lenkavildomcova
26.08.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Super.