Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

buldozer5
03.07.2019 5 z 5

Jeden z těch kvalitních thrillerů, který vás zasáhne především díky realistickému scénáři, kterého se kniha týká. Takové příběhy potom na člověka zapůsobí opravdu hodně. Navíc tato autorka psát umí a dokázala mě udržet po celou dobu ve zvědavosti, jak to dopadne. Určitě doporučuji!

Val
29.06.2019 5 z 5

Pokud je toto prvotina, tak rozhodně klobouk dolů . Postavy s velmi dobře vykreslenými charaktery, děj, kde se neustále něco děje. Za mě bych přidala klidně hvězdu navíc za velmi sympatickou hlavní hrdinku. Mám pocit, že teď je u autorů v módě mít všechny postavy nesympatické a čtenář kolikrát neví komu fandit, či koho litovat. Lisa byla moje krevní skupina :-)

Dumicek
28.06.2019 2 z 5

Tak tato kniha me opravdu neoslovila..pro me zadne napeti, zadne wau az bych si z toho sedla na zadek..proste takove to cteni, ktere neurazi a ani nenadchne a za par dni nevite, ze jste neco takoveho cetli.

SilvieSisinka
28.06.2019 4 z 5

Přečteno velmi rychle. Baví mě takové knihy když zmizí děti. Protoze se vždy bojím a stresuji celou knihu. Trpím spolu s rodiči. Čtu rychle ať už je konec knihy. Zde jsem pachatele uhadla.

misa8153
14.06.2019 4 z 5

Mám ráda knihy, které mě chytí hned od prvních stránek a tato kniha mezi ně patří. Dej plyne svižně a na konci každé kapitoly jsem si říkala - tak přečtu ještě jednu... ještě jednu ...ještě jednu. Asi se dá zařadit mezi průměrné thrillery, které dnes vycházejí, ale čert to vem, mě to prostě bavilo.

Peti081
22.05.2019 4 z 5

Přečteno za pár hodin,čtivé,napínavé.Neni vše jak se zdá a není všechno zlato,co se třpytí.Závěr mě překvapil.

Teresita
17.05.2019 3 z 5

Ale jo, proč ne. Četlo se to celkem dobře, místy byla kniha možná trochu zdlouhavá, některé věci byly v příběhu zbytečné. Líbila se mi zápletka a prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

Januli
09.05.2019 3 z 5

Kniha má spád a odsejpá to ji nemohu odepřít, ale vau efekt se nekonal, asi jsem už přečetla hodně thrillerů, že pachatele odhadnu ???? ano určitě knihu nezatracuju, ale ani ji nevelebimdo nebes. Průměr...

sar.janurova
09.05.2019 4 z 5

Musím uznat, že závěr mě opravdu hodně překvapil, něco takového jsem vůbec nečekala. Už od poloviny knihy jsem někoho podezřívala a pak z toho vylezlo úplně něco jiného. Měla jsem ji přečtenou za pár dní a moc mě bavila. Samé napětí a člověk se u toho nenudil a nenutil se do čtení. Za mě moc dobrá kniha, jen občas trochu zmatečná a člověk si až říká, že Lisa musela být vždy a všude na správném místě.

yandýs9
28.04.2019

Nečekaný konec, neprotahovaný děj. Kniha se četla dobře a rychle.

Drahuš
30.03.2019 3 z 5

Není to úplně můj žánr, ale nelituji. Kniha je čtivá, lehce napínavá a dobře se čte. Bohužel je to jedna z těch knih, ke které se už nemusím vracet a o které na potkání nevypravuji.

Dela111
26.03.2019 4 z 5

Příběh o odpovědnosti, vině, přátelství, manželských vztazích a vlastně o tom, že nikdo není dokonalý.
Kniha vtáhne velmi rychle čtenáře do děje, protože začíná situací, kterou by nechtěl zažít nikdo. Upřímně - uvědomit si, že jsem měla na starost cizí dítě, zapomněla na to a ono se teď pohřešuje, tak mě asi lidově řečeno trefí šlak ;-).
Příběh je napsaný čtivým stylem, mimo emočně vypjatých situací jsou tu i chvíle úsměvné.

PetaZ
20.03.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé.. Konec jsem fakt nečekala...

Kalima206
12.03.2019 5 z 5

Tak tohle je absolutní BOMBA! Jedna akce za druhou, četla sem jedním dechem a furt tápala, kdo je teda pachatel a je to teda masakr! Samozřejmě nic neprozradím, jen že si to musíme URČITĚ přečíst! Páni, Páni, Páni!!!!

Kája95
05.03.2019 4 z 5

Přečteno za jeden den. Ale závěr mohl být trochu více rozebrány. Knížka zajímavá, ale určitě se k ní již nevrátím. Je to takové to jednorázové čtení

MatoZu
17.02.2019 3 z 5

Dobře se to četlo, nijak zvlášť nenudilo... ale odhalení únosce dívek mě zklamalo. Také podle mě měla kolikrát Lisa až moc velké štěstí - byla zkrátka vždy ve správný čas na správném místě.
Závěrečné odhalení mě však překvapilo.

Deniska147
09.02.2019 4 z 5

Napínavé, ženské postavy promyšlené, avšak silně nesympatické. Muži naopak takový nijací. Děj pěkně ubýhá a čte se rychle. Kniha vás neurazí, ale ani nijak extrémně nenadchne.

MaggieR
15.01.2019 5 z 5

Pre mňa napínavý príbeh. Tiež jednoducho napísaný takže odporúčam na ľahké čítanie. Zápletka perfektná veľa krát dopredu viete ako to dopadne. Tu som fakt nič netušila.

ivca79
10.01.2019 4 z 5

Začátek hrozná nuda, takže jsem knihu odložila, abych se k ní nakonec vrátila a od poloviny jsem byla celá napnutá, jak to dopadne. Nějaké tušení jsem měla.

Twinny
30.12.2018 2 z 5

Ehm, Cože?
Jsem docela zklamaná. Čekala jsem víc. Kniha neměla kouzlo, spád, nic. Vlastně se všechno vyřešilo tak nějak náhodou. Samo.
Část hlavní zápletky jsem odhalila asi v polovině. Zbytek byl divný, nelogický, neuchopitelný.