Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

Youn@n
31.01.2022 3 z 5

Čekala jsem, že konec bude zajímavější. Kniha je průměrná.

Monika164
24.01.2022 5 z 5

Opět perfektní....

Monkas1
31.10.2021 5 z 5

Doporučuji

Knihomolka506
22.10.2021 5 z 5

Lisa hlídala dceru své kamarádky, ale někdy se stane to, co nikdo nečeká , však se to děje jen ve filmech , ale taky v knihách, jako v tomhle příběhu. Lucinda je pryč, okolí kolem , hlavně Lisa, která začne vlastní pátrání, se strachem může zbláznit, protože se bojí,že bude odsouzena za něco, co vlastně není její chyba. Důvod se skrývá v písmenkách.

Damato
21.09.2021 2 z 5

Asi jsem knihu četla v době, kdy jsem kolem sebe měla děti a vnoučata a neměla jsem myšlenku na nějaké drama. Proto jsem po 50-té stránce knihu odložila a už ji šanci nedám. Nejsem asi ta pravá čtenářská skupina , které je tahle kniha určena.

Pavlina50
26.07.2021 4 z 5

Noční můra.
Bezesporu téměř největší tragédií životě je ztráta dítěte. Ale co když mojí vinou zmizí dítě, které sice není moje, ale za které jsem byla zodpovědná?
Do této situace se dostane hlavní hrdinka knihy Lisa, které tato situace hluboko zasáhne do života a v jednom okamžiku nenapravitelně zničí život. Příběh je sice lehce předvídatelný, takže pointa příběhu není až tak šokující, ale kniha je napsána vcelku poutavě, čtivě. Souběžně s pátráním po ztraceném dítěti nahlížíme do životů jednotlivých dotčených rodin, postupně odhalujeme jejich skrytá tajemství vedoucí až k očekávanému rozuzlení příběhu. Je to nenáročné, průměrné čtení, nad kterými není potřeba moc přemýšlet, ale které udrží pozornost a pobaví. A proč ne?

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Toto ovšem byla paráda. Výborně psané, dojemné, šokující. Doporučuji přečíst a dávám 5 hvězd.

Nymfadora.T.
20.07.2021 3 z 5

Souhlasím s některými názory- celkem čtivé, neurazí, ale ani nenadchne. A pro mě překvapivý závěr, no vracet se k ní už nebudu, ale jako oddechovka dobré.

TerezaaBaarova
19.07.2021 3 z 5

Čekala jsem něco podobného, jako znám z pera B.A.Paris, to se nekonalo, mám rozporuplné pocity… úplně zlé to bylo, jen mnoho zbytečných plků a málo napětí..nepřiřadila bych k této knize titulek thriller. Spíš román pro ženy….
Očekávání nás většinou zklamou.

Makkys
13.06.2021 3 z 5

Dobře napsaný detektivní příběh, ale nic moc překvapivého. Čekala jsem od toho trošku vic, ale určitě jsem nebyla zklamaná. Konec byl hodně velké překvapení.
Musím říct že knížka se čte hodně dobře je velmi čtivá, krátké kapitoly a příběh rychle plyne.
3,5*/5*

ctenarkaEva
09.05.2021 3 z 5

Detektivní jednohubka s překvapivým koncem. Vždycky někoho podezřívám a nakonec je to někdo úplně jiný. Některé zápletky, které nesouvisely s dějem, se mi zdály zbytečné a jedno odhalení záporné postavy až moc nereálné. Jako oddechové čtení dobré, ale napínavý thriller bych neočekávala.

evik_svistik
04.05.2021 4 z 5

Taková detektivní jednohubka, neurazí, ale ani nemá nějaký velký wow efekt.

nicolettkaa
09.03.2021 2 z 5

Asi už mám načteno tolik detektivek, že mě na této knize nic nepřekvapilo. Za thriller bych ji rozhodně nepovažovala. Neseděl mi ani styl, jakým je kniha psaná. Bohužel musím hodnotit takto nízko. Další knihy od autorky číst nebudu.

Petraxxx
11.02.2021 3 z 5

Čtivý příběh

Jordyz
26.01.2021 4 z 5

Nečekaný konec mě dostal! Jsem mile překvapená. Kniha byla celkově velice čtivá.

ArwenAragorn
24.01.2021 4 z 5

80%
To svrbění je tam od včerejšího večera, šimrá mě na pokraji snů, budí ve mně pocit, že kdybych sáhla jen o kousíček dál, kdybych dokázala myslet trochu usilovněji, dozvěděla bych se, co potřebuji.

Ráda jsem se ke knížce vrátila. Je to čtivé, pěkně vymyšlené, s dobrou zápletkou, výborným koncem a navíc uvěřitelné. Postavy jsou moc hezky vykresleny a Lisu jsem měla ráda. Sympatická mi byla i Joanne, policejní detektiv a Joe.
Jediná horší věc, než že se pohřešuje vaše dítě je odpovědnost za zmizení dítěte přítelkyně.
Pro ty, kteří mají rádi napětí bez nějaké brutality je kniha jako dělaná.

blackoutzuzi
21.12.2020 3 z 5

Tenhle thriller se tak skvěle četl! Jen škoda, že ten námět nebyl více originální. Musím ale uznat, že závěr si pro nás autorka přichystala nečekaný a nakonec mám z knihy celkem dobrý pocit, takže ji hodnotím jako lehký nadprůměr.

mi-380
17.12.2020 4 z 5

Autorka vymýšlí zajímavé tituly svých knih. Před rokem mě zaujala dramatem „Udělala jsem chybu“, vrátil jsem se k její prvotině a ta by se klidně mohla jmenovat úplně stejně. Podobný typ hrdinky, které se smůla lepí na paty, znovu sociální drama s příměsí detektivky a znovu (v ich formě) - udělala jsem chybu. Podrobné a z mého pohledu výstižné popisy ženských postav, hlavně těch bez majetku, se všemi jejich hříchy a existenčními starostmi, ostře kontrastují s povrchními charakteristikami mužů, sledovaných jakoby zpod přivřených víček. Kniha je napínavá, svižně ubíhá, exkurze do míst a života v jezerní krajině severní Anglie je zajímavá a poučná, hlavní hrdinka občas vyprodukuje vtipný postřeh a zakončení je docela netradiční.
80 % (zatím 420 hodnotících s průměrem 82 %).

Joe vycházel se svou sestrou moc dobře – hlavně proto, že se s ní vůbec nestýkal.

Pokaždé když si o někom myslím, že má všechno utříděné, pokaždé když mi někdo připadá, jako by měl všechno pod kontrolou a zvládal svůj život daleko líp, než bych já kdy mohla doufat, vyjde nakonec najevo, že bere antidepresiva. Zřejmě jsem v těchto věcech velice naivní.

Sprchovou rohož jsem vyhodila minulý měsíc, když jsem si všimla, že na spodní straně se začíná podobat biologickému experimentu.

Prateri
06.12.2020 4 z 5

Co jsi to za matku? - Mně se kniha líbila. Napnutá jsem byla zvědavostí, jak to všechno skončí.
Kdo je vinen, kdo je nevinen, tak to mě nenechalo knihu odložit. Taková ta malá odbočení v ději mi nijak nevadila, nepodstatná byla, to jo, ale skutečný lidský příběh má také malé soukromé starosti a radosti, které jsou pro ostatní nedůležité. Tak to přece v životě chodí. Bavilo mě to. Čeká na mě kniha od téže spisovatelky, jdu pro ni.

martin3554
15.11.2020 4 z 5

Moc pěkné, napínavé, spíše drama než thriller. Konec opět převrací děj na ruby. Navíc pachatelem je úplně jiná osoba, než na kterou to původně vypadalo.