Co jsem to proboha udělal?

Co jsem to proboha udělal? https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2714/co-jsem-to-proboha-udelal-2714.jpg 4 264 264

Zbrusu nová kniha esejů mapuje, o čem Robert Fulghum přemítá v současnosti

Literatura světová Humor
Vydáno: , Argo

What On Earth Have I Done? , 1988

BLeeCraleek
25.05.2016 4 z 5

Autor me prostě baví. To o čem píše má z vlastních zkušeností a tím je to ještě lepší…

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Pro mě opět příjemné čtení, autorův styl psaní mi moc vyhovuje.

xxtom
05.06.2015 5 z 5

Moc hezká knížka zamyšlení a příběhů. Jednotlivé kapitoly jsou krátké, hezky se čtou. Jediné co mi trošku nebavilo byly příběhy z Kréty, kterými kniha začíná. Zbytek už je ale moc hezký, klasický Fulghum.

TheCiko5
20.05.2015 4 z 5

Při četbě jsem naprosto propadl zjištění (ano, je to moje první kniha od Fulghuma), že tento autor si ze sebe umí udělat legraci, ba dokonce z toho dokáže těžit základní stavební materiál pro svoji tvorbu. Úžasné ! Mám pocit, že už nejde psát o obyčejnějších věcech lépe, než píše Fulghum. Dokáže upozornit na nicotné maličkosti okolo nás tím nejrafinovanějším způsobem jednoduchosti, jaký jsem kdy viděl. Působivé. A účinné.

Arry
28.03.2015 4 z 5

Krásná sbírka povídek, které se skvěle čtou na příklad cestou tramvají, nebo v čekárně. Každá má něco do sebe, ale nejdojemnější jednoznačně Pomeranč: "Veselé Vánoce," řekl táta, "ten pomeranč je pro vás." Jak k tomu pomeranči vůbec přišel? Kde ho sebral? A kdy? Jak dlouho už ho měl? K železniční trati se jelo dva dny na koni. Do nejbližší vesnice tři. Táta by toho klidně byl schopen, ale my chtěly vědět, jak konkrétně to navlékl. Prosily jsme ho, aby nám to řekl. Ale nedostaly jsme z něj víc než: "Je to zázrak."

Cacolinka
06.01.2015 5 z 5

Klasický Fulghum....všímá si běžných věcí, které si člověk mnohdy ani neuvědomí. Chtěla jsem ještě napsat, jaká povídka se mi líbila nejvíc, ale nějak si nemůžu vybrat. Kdybych měla jen takové problémy....to by byl život. :D

Fairiella
20.06.2014 5 z 5

Vyvolává touhu po cestování...

čef
19.05.2014 5 z 5

Autor ví co umí dělat dobře, vypozorovat zajímavé maličkosti, vyhledat jejich duši a pozoruhodně o tom vyprávět. V jednotlivých povídkách se nedá přeskakovat, jsou tak kraťounké, že byste tak přišli o vše. Na malých věcech a příbězích jde o však o věci zásadní až existenciální, naštěstí je zde také hodně vtipu, aby to jeden přežil.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Moje první knížka od Fulghuma. Krásně mě překvapila. Po mém posledním pokusu číst sbírky úvah jsem se dost bála se do toho žánru opět pustit, protože jsem danou knížku nebyla stavu přelouskat. Můj mozek si až moc zvykl na příběh s dějem, kde se může hlavně využívat fantazie. Ale Fulghum mě pohltil od první úvahy. Je to pohodlné čtení, každodenní záležitosti podány úžasným jednoduchým stylem, který je člověku blízký. Během čtení jsem se nasmála až k slzám, po chvílím jsem se pozastavila a zamyslela se, objevila nové postřehy ohledně života a myšlení, častokrát jsem se prostě usmívala a přikyvovala a naprosto souhlasila. Kniha si plným právem zaslouží plný počet hvězdiček. Už se moc těším, až půjdu do knihovny a půjčím si něco dalšího od tohoto spisovatele, jsem i ve velkém pokušení si knížky jít zakoupit. Určitě stojí za to je mít po ruce.

rose
21.01.2012 4 z 5

Kdo má rád hodně akční knihy, si určitě u Fulghuma moc nepočte. Tohle je spíš takové čtení na dobrou noc, nedá se to číst půl dne v jednom kuse. Je v tom laskavost, pohoda, dojetí, jemný humor, krásný jazyk. Dá se to číst spíš po kouskách, aby se člověk nezačal nudit.

st.me
31.08.2011 odpad!

Tohle pro mě bylo ohromné zklamání. Neslané nemastné příběhy povětšinou z Řecka. Tak nějak mi to i pokazilo dojem z příběhů Všechno, ... . Asi už nebudu číst nic od tohoto autora.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Málokdy přečtu od jednoho autora vícero knih. K této mne "dohnali" protagonisté pojektu Listování, kteří v představení společně s Robertem Fulghumem v Brně obnovili mou Fulghumománii :o)