Co je v domě

Co je v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268333/bmid_co-je-v-dome-268333.jpg 4 62 22

Řídit se heslem ‚Co je v domě…‘? Pro třiatřicetiletou Martu žádný problém. S nejbližším spolupracovníkem si nepadla do oka už v den nástupu do nového zaměstnání, a navíc má dlouholetý vztah s Milošem. V cestě ke společnému životu jim stojí jediná překážka: Milošova neochota akceptovat její pečovatelské povinnosti k postižené sestře. Milošova zrada a následný rozchod probouzejí v Martě nebývalou aktivitu a nutí ji k zamyšlení nad svými postoji k lidem kolem sebe. Najednou už nechce být tou hodnou přizpůsobivou holkou, která se svým blízkým snažila za každou cenu zavděčit…... celý text

ArwenAragorn
29.11.2020 2 z 5

35%
Omlouvám se všem příznivcům Táni Kubátové, ale mně se její knížka moc nelíbila, vadil mi styl psaní. Tak je to.

Evaho73
02.10.2020 3 z 5

Zaujímavé povolania hlavných postáv, celkom reálne vykreslené príbehy, ale najviac obetavý prístup k hendikepovanej sestre s poukázaním na spoločenské predsudky vo vzťahu k obdobne postihnutým sú moje plusové body smerom k tejto knihe.

Nesadol mi však štýl, akým je napísaná, bolo tam veľa nudných, alebo skôr nezáživne opísaných pasáží, ktoré výrazne uberajú na kvalite príbehu.

Aknel26
28.09.2020 2 z 5

Jako vždy u paní Kubátové - řemeslně dobře odvedená práce, ale příběh i postavy podle ustálené šablony. Marta je světice, kterou i po mnohaleté známosti rozhodí, že ji přítel přesvědčí k sexu - šmankote, taková manipulace, vždyť to nejdřív nechtěla! Její kolega, o kterého půjde především, Martu balí nejprve jak na základce, kdy zamilovaní rošťáci tahají holčičky za copy, později jí nadbíhá jako puberťák, ale nakonec se odhalí všechna tajemství, vysvětlí se nedorozumění a vše dospěje k předvídanému konci.
Příjemné bylo opětovné shledání s již známými postavami a obohacením příběhu byla postava Martiny sestry Blanky - autorka tu ukázala stinné, ale i humorné stránky života s postiženým člověkem.

marie3541
11.09.2020 2 z 5

Knížka se mi jakžtakž líbila. Hezky se četla, příběh docela zajímavý, konec nebyl nijak překvapující. Asi už bych ji znovu nečetla.

Bezzubka
07.04.2019 5 z 5

Tahle kniha mě moc bavila, to věčné kočkování bylo vtipné a sice možná předvídatelné, ale tak nějak to k tomuhle příběhu vážně sedlo.

JancaMia
01.01.2019 5 z 5

Parádní oddechovka .. i když za mě, o Miloše bych si asi neopřela ani kolo a když už asi bych neustupovala jako Marta ,v pravidelných intervalech by dostávál "világoš" aby se probral ...
Mistr člověk na svém místě který už si asi také něco prožil a Marta ? Milá, hodná holka ..šedá myš .. co se vlastně za tu šedou myš jen zkrývá ...
A ostatní postavy ... soused průhlednej a sestra Blanka .. i s tím se člověk musí naučit žít ..

Ana72154
18.09.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Poté mě kniha ale začala bavit. Přišlo mi, že ten děj je takový uspěchaný. Hlavně od 10. kapitoly (můj pocit). Místy jsem se musela i usmívat.
SPOLIER Nejdříve si nesedne s mistrem, potom se rozejde se svým přítelem, hned na to se seznamuje se svým sousedem, se kterým se ale za krátkou dobu rozejde a začne si uvědomovat, že se ji mistr vlastně líbí, což si uvědomí i on a na konci se dají dohromady.
Ale na oddechové čtení je supr.

cori
11.03.2018 3 z 5

Marta a Kamil, zaměstnankyně ve zkušební době a nerudný mistr na dílně, se od prvního setkání moc nemusí, nakonec však zjistí, že mají mnoho společného.
Nenáročná červená knihovna.

Jája92
19.02.2018 4 z 5

I když předvídavé čtení, napsané velmi dobře.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Je to hezká oddychovka. Milé romantické čtení od Táni.

zaranda
13.01.2017 5 z 5

Taková ta typická zápletka: nejdřív se nemůžou vidět, potom bez sebe nemůžou být. A samozřejmě nesmí chybět Adam Velich. Zkrátka klasika od Táni Kubátové se vším, co v jejích knihách čekáte.

raty
16.11.2016 4 z 5

Příjemné oddechové romantické čtení s humorným nadhledem. Líbí se mi, jak autorka přidává do příběhů postavy ze svých předchozích knih.

R.E.M.
03.07.2016 5 z 5

Velmi příjemný, romantický příběh, kde samozřejmě nemůže na počátku chybět vzájemná antipatie a nevraživost, které postupně berou za své. :-) Plusem je, že autorka z hlavní postavy - Marty neudělala slabou třtinu, neustále se ohýbající ve větru mužského fluida a z jejího protějšku, co se týká chování a vztahů, kardinálního pitomce (jen na začátku byl Kamil za midi ješitného blbounka, ale to patří k věci) :-)). I další postava - paní Tomková byla napsána velmi sympaticky, obdařená vtipně trefnými slovy a její dialogy se synem, i její myšlenky, byly zkrátka bezvadné.

Co je v domě je milá, vtipná, i romantická kniha s vážnějšími podtóny, která si vybojovala své místo, a to nejen v mé knihovně.

Adissek
06.03.2016 5 z 5

Krásná kniha

Jajina555
05.03.2016

Hezká kniha, líbila se mi moc

alnahu
22.01.2015 2 z 5

Tato kniha mě nějak neoslovila.

Alča I.
26.08.2014 3 z 5

První kniha od doporučené spisovatelky. Slaďák nic moc

Kabi
27.03.2014 4 z 5