Panicové

Panicové https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326300/bmid_panicove-ybW-326300.jpg 3 223 65

V sérii 0.5 Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů. Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

Virgins , 2013

josska
17.09.2017 4 z 5

Mě se to líbilo,cizinku jsem viděla pouze jako serial,tak mě překvapilo,že tam byly i kapitoly z Cizinky,které se četly uplně skvěle

IvankaM
31.08.2017 3 z 5

Docela zklamání.
Povídka sama o sobě nebyla nic moc extra, nemělo to žádnou pointu.
Navíc povídka zabrala půlku knihy a druhá půlka byly první kapitoly z Cizinky. Zbytečný.

meredith6677
19.08.2017 2 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila, protože jsem milovníkem Cizinky. Příběh mladého Jamieho a Iana mě velice bavil. Zklamalo mě ale, že to skončilo tak, jak to skončilo a druhá polovina knihy nebyla nic jiného, než první kapitoly z Cizinky a zopakování toho, jak se Claire popvé setkala s Jamiem. Pro ty, co četly Cizinku, je to poněkud zcela zbytečná část, která nepřináší nic nového.

blanickaa1
14.08.2017 5 z 5

První půlka nebyla žádným přínosem, ale no a? Prostě takové milé, bezvýznamné čtení. Druhá půlka? Moje milovaná cizinka, navnadila mně tak, že jsem dostala chuť knihy znova přečíst.

maikie
11.08.2017 2 z 5

Pořád jsem čekala,kdy se to rozjede,až to skončilo uprostřed knihy. Říkám si,jestli bylo fakt nutný tohle vydat...

Tesset
11.07.2017 5 z 5

Ještě jsem si přečetla tady ty komentáře a některé vážně nechápu. Jasně, hodně lidí zklamalo, že příběh byl tak krátký to jo, ale nechápu, proč nerozumí tomu, proč jsou tam první kapitoly Cizinky, když je to tam jasně vysvětleno, stačí si to přečíst. A taky nechápu ty, co tady píší, že očekávali příběh z Jamieho pohledu nebo dovysvětlení z dalších dílů - to si chce nejdřív přečíst o čem to má vůbec být a pak teprve hodnotit.

Tesset
09.07.2017 5 z 5

Za mě paráda. Každou malinkou zmínku ze světa Cizinky naprosto miluju a i když to určitě není autorčino nejlepší dílo, bavilo mě a přišlo mi strašně krátké. Jen více takových povídek. Trošku mě překvapilo, že tam dali začátek Cizinky, ale i když už jsem ji četla a viděla i seriál (dvakrát :)), hned mám chuť pustit se do toho znovu a strávit několik set stránek s Jamiem (s tím hlavně) a s Claire.

minde
02.07.2017 4 z 5

Příběh o tom, co se stalo před tím, než Jamie potkal Claire, se mi taky moc líbil, ale je fakt škoda, že to bylo krátké. Mohlo toho být víc a navázat na to, jak se setkal s Claire z Jamieho pohledu. Čekala jsem, že to tak i bude, ale taky jsem byla překvapená a zklamaná, že od půlky je začátek Cizinky...Tak jsem si to znovu připomněla. A možná pro ty, co Cizinku ještě nečetli a váhají...tak je to skvělé lákadlo :-)

Dáduše
23.06.2017 1 z 5

Nevím, co o tomto "dílku" napsat. Příběh se mi zdál plochý a o ničem. Pouhý odvar vyprávění. Přečetla jsem pouze do půlky. Nechtělo se mi opakovat si Cizinku.

ajla5
07.06.2017 4 z 5

Sérii Cizinka mám ráda, proto jsem se chtěla dozvědět něco dalšího. Bylo to fajn.

Anaviz25
31.05.2017 3 z 5

Musím říci že jsem zklamaná. Očekávala jsem příběh,který naváže na setkání s Claire z pohledu Jamieho.
Očekávala jsem objasnění několika detailů z různých dílů Cizinky. Očekávala jsem pohled na příběh z jiného úhlu. Bohužel má očekávání nebyla naplněna :(

RoseDadas
28.05.2017 3 z 5

Krátká povídka mě nezasytila natolik, abych byla spokojená. Raději bych uvítala soubor několika povídek. Summa summarum, ač je příběh kraťoučký, nepostrádá akční scény, napětí, a především našeho ryšavého oblíbence Jamieho. Ovšem když už vydávat povídku, tak nejlépe v nějakém souboru a nikoli takto samostatně. Upřímně jsem očekávala alespoň nějakou návaznost na samotnou Cizinku z pohledu Jamieho. Zkrátka vložit do toho perspektivu, kterou ještě neznáme. I autorčin styl se v této povídce nepředvedl v tom nejlepším světle. Diana Gabaldon píše mnohem lépe, což ostatně její čtenáři vědí moc dobře. Těm, kteří ještě neměli tu čest se s autorčiným románovým kolosem seznámit, bych nedoporučovala posuzovat její um na základě této krátké epizody. Gabaldon je výborná vypravěčka, jen je škoda, že svůj talent v povídce více nevyužila.

milunka21
27.05.2017 5 z 5

Skvělý doplněk k sérii a dokonce je to pro ty, co ji nečetli, protože kniha je doplněna o tři kapitoly cizinky

daza.dt
24.05.2017 2 z 5

Hodně velké zklamání, první část knihy - velmi krátký příběh, přiznám se - zase tak úžasný se mi nezdál, ale budiž, alespoň něco nového. A druhá část knihy - opsaná první kapitola z Cizinky. Za moji osobu - vyhozené peníze

kalinkacz
20.05.2017 4 z 5

Tak tento krátký příběh by mě asi určitě na Cizinku nalákal, jelikož s ev něm prakticky nic neděje... Pro jedince jako jsem já, kteří už Cizinku četli to bude milé setkání s milovaným Jamiem, víc od toho ale nečekejte nic nového, co by nebylo v Cizince neodhalíte...

mariva
19.05.2017 3 z 5

Protože jsem četla Cizinku, byla jsem zvědavá i na to, co jí předcházelo, ale tato krátká povídka moc nového nepřinesla. Částečně se opakovalo to, co později Jamie v Cizince vyprávěl Claire a doplnění knihy prvními kapitolami Cizinky bylo celkem zbytečné. Snad jen jako marketingový trik na ty, kteří Cizinku nečetli, aby chtěli vědět, co bude dál, a koupili si další díly.

KatnissLavender
08.05.2017 5 z 5

Pro milovníky a příznivce Cizinky je tohle nutnost! Jedná se sice jen o krátkou povídku, která vám neřekne ani polovinu toho, co byste chtěli ( jsme přeci zvyklí na 650 stran a více ), ale i přes to potěší a Diana opět předvede, že prostě umí psát!!!

PS: Jen si nejsem jistá, jestli je dobrý nápad vydat knihu, ve které je jedna povídka, která má 90 stran a pak ji "dofouknout" začátkem Cizinky... Kniha potom bude mít nízké hodnocení, ne kvůli její kvalitě, ale proto, že budou čtenáři ( čekající příběh na 200 stran ) prostě zklamaní... :-(

katynais
05.05.2017 2 z 5

Naproste zklamani, cast o Jamiem jeste docela dobre, ale co ta druha cast, ktera je vlastne zacatek cizinky? Jelikoz sem cizinku davno cetla, tak to pro me bylo o nicem. Knizky od Diany Gabaldon jsou uzasne, ale tohle mi prijde, jako by nevedela o cem psat, pro me ztrata casu

MinaHawke
05.05.2017 3 z 5

Vyprávění o Jamiem a Ianovi se mi líbilo, bylo zajímavé si přečíst co Jamie dělal před Cizinkou. Jen mi přišlo trochu krátké, čekala jsem trochu víc. A nevím proč tam byl začátek z Cizinky, to se mi tam moc nehodilo.

KláraHunčarová
04.05.2017 5 z 5

Za mě musím říct že se mi kniha moc líbila, brala jsem ji jako ukázku silného pouta mezi Jamiem a Ianem. Autorka dokonce i v intermezzu vysvětluje proč přidali část Cizinky. Za mě příjemný kratší příběh, který by nikdo z milovníků celé série, neměl vynechat.