Vážka v jantaru

Vážka v jantaru https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74937/bmid_vazka-v-jantaru-Yhs-74937.jpg 4 1094 205

Cizinka / Outlander série

Kniha navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Plejáda

Dragonfly in Amber , 1992

zuzurana
12.10.2016 5 z 5

Pekny pribeh. Miestami zdlhavy. Niekedy mi tam chyba blizsi popis toho co ma viac zaujimalo. Ale autorka ma nesklamala. Odporucam

kristyna6626
11.10.2016 5 z 5

Byla to úžasná kniha (opět). Trochu hůř se mi pročítalo začátkem, ale stojí to za to! Prostě a jednoduše božíí :DD

0001260
21.09.2016 3 z 5

Upřímně, první kapitola mi zcela zničila zážitek z knížky, protože poměrně jasně nastínila děj dalších 20 let. Místo toho, abych se knihou postupně prokousávala a užila si ji, mi bylo jen smutno nad marností počínání hlavních postav a vůbec se mi ji nechtělo dočíst.

Malá rada pro ty, co to ještě nečetli - pokud si chcete knihu opravdu užít, první kapitolu si zařaďte až jako předposlední. Kdybych to tak udělala já, byla bych opravdu napnutá, ponořená do děje a knihu si užila mnohem mnohem víc.

ksander33
06.09.2016 4 z 5

O chloupek lepší kniha než předešlý díl. Bohatý příběh, napínavé scény, zvraty, překvapivé osudy, politika, intriky, láska, nenávist… Všeho dost. Někdy až příliš. Opět musím ubrat jednu hvězdičku z pěti za právě tolik bohatý děj, který okrádá charaktery a vztahy mezi postavami. Nechtěla jsem, ale musím srovnat knihu se seriálem. Filmoví tvůrci dokázali z knih vytáhnout ty podstatné dějové linie, ty méně podstatné vystříhat a naopak se ponořit do postav. V knize je Murtagh jakýsi “podivínský věrný mužíček”, v seriálu je respektovaným přítelem a kmotrem. Malý Fergus je kluk, který se objeví, jen když se hodí, v seriálu je členem rodiny. Přivítala bych, kdyby autorka upustila od některých scén a naopak více nastínila charaktery a jednotlivé vztahy mezi postavami.

sidis9
05.09.2016 5 z 5

Kniha se čte sama :)

Kytiii
24.08.2016 5 z 5

Kniha mi dokonce přišla lepší než první díl - jakoby autorka vyzrála. Byla čtivější, logičtější, a celkově mě bavila víc, než už tak dobrý první díl... Obě knihy jsem po dočtení doplnila seriálem, který mi vše krásně zkompletoval... za mě nadšení!

nenúfar
08.08.2016

Celkově knížka spíše zaujme, ale bohužel opět autorka (stejně jako v Cizince) velmi často a velmi detailně popisuje erotické scény. Normálně s tím problém nemám, ale k tomuto příběhu mi to prostě nesedí. Velmi oceňuji historii, které se autorka bohatě věnuje. Hodnotila bych tuto knihu jako o chloupek lepší než je Cizinka. Ale už se k ni v budoucnu nevrátím.

likaf
29.07.2016 5 z 5

Vynikající. Člověk se nemůže odtrhnout od knihy.

Tapeworm
19.07.2016 3 z 5

Tato kniha mě sice nezaujala už od začátku, ale když jsem se ponořila do děje, nakonec mi ani nevadilo, že jsem nečetla předchozí díl a děj mě pohltil. Historických faktů přiměřené množství, příběh nijak nenarušují, i když mě tloušťka knihy prvně trochu děsila, nakonec jsem nebyla moc nadšená, že už končí.

jana1976
14.07.2016 5 z 5

Knížka, která mě opravdu chytla. Je pěkně napsaná, jen mi nesedlo moc politiky. Myslela jsem si, že prostředí Francie mě bude bavit, ale abych řekla pravdu, daleko víc mě bavila druhá polovina knihy, když se vrátili domů do Skotska. Konec jsem hltala jedním dechem. Co nejdřív se pustím do pokračování.

meredith6677
13.07.2016 4 z 5

Tak, druhým dílem jsem se konečně prokousala.
Začátek byl pro mě hodně matoucí. Několikrát jsem se dokonce musela přesvědčit, že mám správný díl, ale když jsem se začetla, začala jsem chápat, o co zřejmě běží. V době, kdy jsem začala číst, se rozjížděla druhá série Outlander. Úspěšně jsem s jejím shlédnutím počkala do doby, než knihu přečtu. A jsem za to ráda.
Ve druhém knižním díle je hodně popisována politika a vše, co naše hlavní hrdiny vede k jejich činům. Byly tam dost dojemné okamžiky, u kterých oko nezůstalo suché. Ale také velmi napínavé scénky. Bohužel mi vadilo více než v předchozím díle nějaké zbytečné prodlužování nedůležitými záležitostmi, jako je třeba příprava léků, podrobný popis místností, popis zvratků, smradu, apod.
Ale nakonec stejně jako první díl i Vážka v jantaru vtáhne čtenáře do děje a nutí ho číst dál a dál. Takže za mě je rozhodně knižní forma druhého dílu lepší, než seriál! Jdu se vrhnout na Mořeplavce! :)

Ivuska1988
03.07.2016

Tato kniha je pokračování nádherného příběhu o dívce Claire, která se dostane do minulosti. Na začátku knihy jsem se docela zarazila u čtení když jsem si přečetla Rok 1968. Už jsem se lekla, že jsem si půjčila jiný díl, ale nedalo mi to a tak jsem pokračovala a četla list po listu. Začala jsem víc chápat proč to takto začalo. Opět mě příběh úplně pohltil je úžasný, dokonalý. Historicky je příběh též velice dobře zpracovaný, děj celé knihy je napínavý a svižný.
Příběh se prolíná minulostí a přítomností. Příběh končí velice zvláštně a hlavně velice napínavě a už se těším na další pokračování s názvem Mořeplavec.

marti7729
15.06.2016 5 z 5

Pokračování nádherného příběhu. S každou další knihou stoupá můj zájem. A teď ke knize... Ten příběh mě naprosto pohltil je dokonalý, je to prostě moje kafe. Miluju historické romány a tady ke všemu proloženo trochu fantasy co víc s přát . Historicky je to dobře zpracováno, děj byl napínavý a svižný. První pasáž po nalodění do Francie, ale byla pro mě dost špatně čtivá (jde o to že jsem se o tuto tématiku nikdy nezajímala, takže fakta fakta a zase fakta. Někdy se v tý politice člověk ztrácí a hlavně ho to tolik nebaví jako samotný příběh. Ale na druhou stranu se člověk dozví to potřebný jako kdo proč a jak . A asi bez vysvětlení politické situace by to nedávalo moc smysl, takže to akceptuji - když se s tím člověk seznámí, pak se to čte samo). Sečteno, potrženo - zamilovala jsem se. Myslím že tato série bude patřit k mým nejoblibenějším. Seriál se s knihou nedá srovnat (jsem tedy zatím u 3 epizody), ale to je asi normální. Nevýhoda knihy je že je dost neskladná a těžká a nedá se tahat všude sebou :D Jinak bych byla přilepená na ní nonstop ! :D

LahoferRose
12.06.2016 5 z 5

Francie? Místy bavila, místy vlastně ani ne. Zlaté barvité Skotsko, opět mě to zajímalo mnohem víc. Jamie je stále bůh. A žalostný pláč? Jasně, že byl, která neplakala? Chtěla jsem si dát pauzu od Gabaldon a číst po Vážce v jantaru něco jiného, ale kdo by Jamieho nechal čekat (ještě déle)?

michaela3913
28.03.2016

Svižný zajímavý děj.Pocit,že jste součástí děje,což oceňuji. Barvitý popis,historicky propracované. Osobně si myslím,že popis osob a jejich charakterů je naprosto vyčerpávající. Za mně 100%.

bookcase
02.03.2016 5 z 5

Napínavé, sice jsem některé pasáže trochu přeskakovala, ty válečné, ale jinak super.

milunka21
26.02.2016 5 z 5

Tlusta a narocna ale skvela.A ten konec?ulevilo se mi ale potom mi bylo ozuzko.Tolik let zit s tim vedomim a pak zjistit toto:-(

RézinaKudrnatá
21.02.2016 5 z 5

Zpočátku jsem se lekla, zda jsem začala číst správný díl. Rok 1968? Co? Proč? Nechápu to. List po listu jsem začala více a více chápat a nebudu lhát, že jsem nenahlédla dále do knihy, abych se ujistila a uklidnila, že Claire a Jamie se setkají.
Místy jsou pasáže dlouhé, politiky moc, milostných her ubývá, nicméně nic to nemění na faktu, že jsem knihu hltala téměř od začátku do konce. Když jsem uviděla pověstných 847 stran, tak jsem si říkala, že to mám tak na rok. Opak byl pravdou, kniha přečtena cca za 10 dní. Hodiny a hodiny připoutání ke knize.
Na konci jsem brečela jako želva, když se Claire vracela "zpět" do budoucnosti. Za mě rozhodně doporučuji.

RézinaKudrnatá
21.02.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Některé pasáže se mi zdály opravdu zdlouhavé, ale i tak jsem nevynechala ani slovo. Při loučení Claire a Jamieho jsem brečela a soplila jak malé dítě. Nicméně mám naději do dalších dílů, že se opět shledají ;) Musím říct, že jsem u knihy často seděla jako přikovaná a hltala slovo za slovem.
Pravdou je, že po přečtení prvních asi 2 stran jsem si říkala, zda jsem sáhla po správném dílu. Byla jsem z toho rozhozená, ale vše se ukázalo tak, jak mělo být a nemohla jsem se dočkat "návratu" zpět do minulosti k příběhu milenců.
Politické dění na mě bylo až moc složité, občas jsem nepobírala kdo s kým a proti komu, nicméně to mě nedokázalo od příběhu odtrhnout.

Petule.k93
09.01.2016

Cizinka mi přišla lepší. Teď jsem v půlce druhého dílu a zatím mě to nenadchlo.