Ledový dech

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389866/ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4.4139

Cizinka / Cudzinka 6.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Omega

A Breath of Snow and Ashes, 2005

Kniha Ledový dech

Owain

Oproti předhozímu dílu celkem jízda teda =D

Petass
31.10.2020

Nikdy jsem nepřečetla tolik dílů červené knihovny, natož tak tlustých, jako je píše Diana. To mluví za vše... Stále mě to baví. Postavy jsou stále zajímavé, prostředí barvitě popsané a došlo i na nečekané zvraty. Konec podzimního kovidu v nedohlednu... Jdu si objednat další díl.

Odík
16.08.2020

Předchozí díl mě moc nebavil, ale postila jsem se i do tohoto příjemně překvapil.

Kamcatak
13.08.2020

Pokud by nebyla tak dlouhá, mohla bych snad říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem :D
Díky jarní karanténě byl čas opět začít číst a nebát se pustit se i do větších projektů, jako tento. Tenhle díl byl krok zpátky k lepšímu oproti předchozímu Hořícímu kříži, z čehož mám velkou radost. Těším se na pokračování :)

PMIT
20.07.2020

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože příběh Claire a Jamieho mě baví. Tentokrát mi však přišel příběh zdlouhavý, 500 stran by se dalo vypustit a příběhu by to nic neubralo. Občas jsem si taky nebyla jistá, jestli jsem nepřeskočila stránku, protože mi to přišlo nelogické. I přes tyto mínusy jsem zvědavá jak se příběh vyvine :)

rakakan
13.06.2020

Tloušťka knihy odrazovala, zpočátku jsem měla problémy se začíst, ale potom jsem se nemohla od stránek odtrhnout. Přečetla jsem všechny díly, a vynechat tento, už se nedozvím, jak to s hrdiny dopadlo.

marti7729
16.05.2020

Po horicim krizi jsem uvazovala, jestli ledovy dech otevru. Uprimne moc se mi nechtelo, ale nakonec jsem tomu dala sanci a jsem za to opravdu rada. Diana nezklamala a do knihy zas vecpala uplne maximum. Kniha se cetla sama, byla uzasna, dej na zacatku tahly, ale zajimavy a nakonec rychly spad, uzasne zapletky v pribehu. Hned jak jsem docetla nutilo me to otevrit dalsi dil a to jsem si chtela dat pauzu. Urcite si ji prectete ikdyz vas kriz zklamal ♥️

jopp
05.05.2020

Všechny knihy jsou extrémně čtivé. I když je to v podstatě celé přitažené za vlasy - cestování časem, charakter postav (superman Jamie a superwoman Claire), člověk těm postavám musí fandit. Je to romantika zabalená ve stravitelné podobě i pro čtenářky ne-červené knihovny :-) Těším se na další díl.