Hořící kříž 1

Hořící kříž 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163606/mid_horici-kriz-4FS-163606.jpg 4 288 50

Cizinka / Outlander série

Brianna a Roger vychovávají společně syna Jemmyho a připravují se na sněm skotských klanů, na němž se má konat i jejich právoplatná svatba. Jamie již dříve využil nabídky guvernéra a získal do svého vlastnictví rozsáhlé pozemky, na které přivádí své druhy z dřívějších dob, aby je společně osídlili. Potýkají se přitom s divokou přírodou, indiány i každodenními starostmi v hospodářství a domácnosti. V roce 1771 ale přichází povolávací rozkaz, v němž guvernér vyzývá pány, aby svolali své muže a připojili se k armádě. Jamie proto sestaví kříž z borového dřeva a vkládá jej do ohně, protože ohnivý kříž je skotským symbolem pro svolání mužů do bitvy. A zatímco ostatní jen mlhavě tuší, tři návštěvníci z doby daleko budoucí už s jistotou ví, co nadchází…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Deus , Plejáda

The Fiery Cross , 2001

Janík61
02.01.2019 2 z 5

Bohužel zatím nejslabší díl ze série, často jsem přeskakovala celé odstavce i stránky s nadějí, že se už konečně něco zásadního stane. Myslím, že by stačila třetina knihy. Do dalšího dílu Hořící kříž II. se tak nepohrnu, ale co když tam nastane nějaký zajímavý zvrat děje????

Miruš
16.12.2018 5 z 5

Opět skvělá knížka, jen bych ji rozložila na menší části, pro snadnější manipulaci :D

vla.sta
16.11.2018 3 z 5

Četla jsem nové vydání z roku 2018

Denisa153
02.11.2018 3 z 5

Nejnudnější díl, nic moc se tam nedělo, ale tak jdu vyzkoušet další díl.

pegy2007
03.09.2018

nedalo se to čist snadšenim moc kecani ktery bych vynechala bylo to nudny preskakovala jsem take stranky druhy dil je lepší uz tam je dej zajimaví nevim co bude v ledovy dech

milena8281
01.09.2018 4 z 5

Tento díl série nebyl tak nabitý událostmi jako předchozí. Život hrdinů plyne spíše poklidně, rodina se stmeluje a možná nabírá síly na další zvraty, které je čekají. Co mi hodně vadilo, bylo strašlivé množství chyb/překlepů v poslední třetině knihy.

jana1976
17.07.2018 3 z 5

Podle mého názoru nějak děj upadá, ale zajímají mě osudy všech lidí, proto budu číst dál.

Odík
03.04.2018 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale s předchozími díly se nedá srovnat. Pro mě velké zklamání...

daza.dt
31.01.2018 5 z 5

Co napsat.... Prostě líbí, líbí, líbí. Doporučuji

ptavichripkaa
20.10.2017 5 z 5

Na to, že tohle je pátý díl série si kniha stále udržela mou pozornost. Děj se nám maličko zpomalil, ale to vůbec nevadí. Claire a Jamie mě prostě baví.

Kerberos
19.06.2017 3 z 5

Trošku mě to přestává bavit.

katallinka
16.03.2017 4 z 5

Samozřejmě se děj začíná postupně zpomalovat, ale já prostě Jamieho a Claire zbožňuji.

Alma-Nacida
02.11.2016 2 z 5

Zdá se mi, že u tohoto dílu rapidně klesla čtivost, invence a nečekané zvraty se rovnají nule. :( Dost možná je v něčem na vině i překlad, který se mi v předchozích dílech také zdál znatelně lepší ve volbě slov postav z minulosti. No, samozřejmě jsem dočetla, ale konec v nedohlednu a celkově spíš zklamání.

likaf
29.07.2016 5 z 5

I tento díl jsem měla přečtený velmi rychle. Napínavé, čtivé, dokonalé.

Veluska
05.05.2016 4 z 5

Všechny knihy jsem měla během týdne přečtené, tato mi trvala o chvilku déle, někdy jsem se musela ke čtení téměř nutit. Předchozí knihy byly více akčnější, tato mi přišla, že autorka vše zdlouhavě popisuje.

Nefi
18.03.2016 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Diana Gabaldon stále dží svojí úroveň psaní, a to vysoko. Postavy jsou hezky vykreslené a obecné popisy také. Dost se mi líbí, že chce založit svoje psaní na faktech a ne jen, že si něco vymyslí. Co se týče historie a zdravotnictví působí to na mne velice reálně.
Zpočátku jsem měla menší problém se začíst, ale to zmizelo po pár desítkách stranách.

Tesset
26.08.2015 5 z 5

Tak já jsem byla mile překvapena. Po čtvrtém dílu jsem byla přesvědčená, že kvalita půjde dolů, ale první část pátého dílu mě vážně bavila a měla jsem ji přečtenou jako nic. Jsem zvědavá na druhou část. Rozdělení knihy ani špatnou korekturu tady neřeším, čistě obsahově se mi tento díl líbil a pro mě nejslabší je pořád díl čtvrtý.

monte
28.05.2015 4 z 5

Souhlasím s ostatními, že tento díl je slabší. A musím se opět opakovat, že první dva díly byly
úplně úžasné a pro mně nejlepší.
Ale stejně mě nic neodradí k přečtení dalšího dílu.

Devorah
27.05.2015 3 z 5

U mě je to přesně naopak, první polovina knihy mě bavila víc, než druhá :-) Pak už mi to přišlo o ničem a takové rozbředlé. 100x omleté téma Claire a Jamie, je pravda, že i když jim je již "tolik", stále mezi nimi funguje vášeň, ale číst to několikrát, v každé knížce, kdy problémy řeší tak, že mezi nimi dojde na "vášnivý sex", hmmmmmmmm......ale jo, pořád se mi to líbí, asi jako každé ženské, jen s výhradami. A rozhodně míň, že Bubny podzimu. Asi záleží na člověku.

Majulenkaa
15.03.2015 4 z 5

Hořící kříž jako předchozí díly jsem četla v angličtině (tudíž žádné dělení, ale rovnou 1412 stran najednou). První část mě krajně nebavila, ale pak se to dějově slušně rozjelo. Pomalu, ale jistě se tu začíná zase vyprávět fiktivní příběh na pozadí velké historické události, a stále je to zábavné. Rozhodně mě to bavilo více než Bubny podzimu.

18. století historické romány

Diana Gabaldon