Bubny podzimu

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351986/bubny-podzimu-Vk1-351986.jpg 4.4472

Cizinka / Outlander 4.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Omega

Drums of Autumn, 1996

Kniha Bubny podzimu

Damonka12

Já na tuto sérii nedám dopustit, dokonalé. Miluji všechny postavy, námět i příběh.

SynD

raně osadnické

(a místy sadistické)

VladimíraP

Pěkně napínavé, opět zdlouhavé ale poutavé čtení.

Kniholenka9

Opět krása, bavila jsem se od první do poslední stránky. Nové prostředí a postavy dodaly knize na zajímavosti. Líbilo se mi, jak vše do sebe krásně zapadá. Takhle nádherně propracovaný příběh, a tím myslím všechny čtyři díly, jsem zatím nečetla.

bergle

Bubny podzimu kniha o 1168 stranách a prvních 650 stran trápení kde se vůbec nic neděje a děj se hrozně táhne. Vše důležité by se dalo shrnout do 10 stran. Pak už děj nabírá na obrátkách a dějová linie Brianny a Rogera je super, má spád a napětí. No určitě teď nesáhnu po dalším dílu série. Raději si přečtu kniho o méně stranách za to s více akcemi, napětím a spádem..

Kulturnice
21.11.2020

(+ SPOILER) Já si tenhle přesun děje do Ameriky náramně užila. Ústřední dvojice už dozrála k víceméně vyváženému partnerství a začínají se usazovat, budovat a zvykat si na rodinný život. Začátky osidlování pospané v knize mne nesmírně bavily, a popisy panenské přírody ve mne vzbuzovaly touhu se také přesídlit do nějaké "cabin" v lesích. Linie Briany a Rogera mne už bavila méně, ale to i v seriálu. Celý díl působí celkově poklidněji, i když rodinná i jiná dramata nechybí. V knize jsou některé okolnosti lépe vysvětleny, např. co se stalo s indiány sousedícími s Fraserovým hřebenem. Pěkně to do sebe zapadá, rodina i Jamieho "království" se utěšitelně rozrůstá. Nechybí humor, což kvituji. Drobné detaily popisující láskyplnost mezi C+J jsou třešničkou na dortu. Potěšila zmínka o Moravenech ze Salemu. Těším se na pokračování této ságy. Je to popsáno tak podrobně, jako bych na "Hřebenu" bydlela s nimi, někomu nemusí vyhovovat, mne to baví.

Joyce24
18.11.2020

Tak konečně dočteno. Oproti minulým dílům se mi tento díl zdál poněkud slabší. Některé pasáže bych zkrátila, jsou zbytečně natahované. Ale po přestávce budu určitě v četbě celé série pokračovat.

Didi15
13.11.2020

Tento díl mne bavil asi nejméně ze všech. První měl svoje kouzlo, do Bubnů podzimu jsem se neuměla nějak vžít. Někdy tu sérii doctu, ale teď uz opravdu potrebuju odpočinek a musím se vrhnout na neco memu srdci bližšího.

Vévoda a já
Vévoda a já