Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407116/bmid_cizinec-UPC-407116.jpg 4 948 948

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Stranger , 2015

Miruš
27.06.2016 5 z 5

Skvělá jako všechny jeho knihy.

soukroma
20.06.2016 3 z 5

Mě to docela zklamalo: prvotní zápletka byla dobrá a slibná, ale pak se promíchala s další variantou, a závěr byl úplně mimo všechny nastolené linie. Právě konec mne nejvíce otrávil, protože prostě s celým příběhem byl ve značném nesouladu.
Coben se (na můj vkus) nepříliš šťastně opakuje v tomhle neladu začátku a konce (a z toho vyplývající nevěrohodnosti a přeplácanosti děje) a vůbec v rodinných příbězích (manželské vztahy, hodně teenagerovské aktivity včetně zábavní elektroniky a muziky).

irefir
17.06.2016 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a moc se mi líbila, i když mě zároveň mrazilo z představy, že by se něco takového mohlo opravdu dít. Tak snad abych nikdy nelhala a neměla žádné tajemství:)

DejnaDee
07.06.2016 5 z 5

Kniha mě neskutečně bavila, čišila napětím a neustále mě nutila pokračovat ve čtení a otáčet stránky. Námět byl zajímavý, děj dobře promyšlený. Hlavní hrdina mi byl sympatický a moc jsem si přála aby vše dobře dopadlo. Závěr sice nebyl tak úplně podle mých představ, byl hodně nečekaný, ale musím podotknout, že byl bravurně vymyšlen. Vůbec mi to nepřišlo nereálné a těžko uvěřitelné, jak tu mnozí píší. Za mě 5 hvězdiček.

tigrislinda
05.06.2016 5 z 5

Perfektní , jako vždy, tento autor nikdy nezklame. Napnutá až do samého konce, skvělý zážitek ze čtení...

Bella09
28.05.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Napínavá od začátku, jen trochu uspěchaný nečekaný konec.

bookmania
26.05.2016 5 z 5

Téhle knize není, co vytknout. Líbil se mi styl psaní autora, mělo to napínavé prvky, bylo to čtivé a hlavně se mi líbilo téma. Dlouho jsem nečetla, tak dobrou knížku a nečekala jsem, že dopadne tak, jak dopadla. Perfektní!!!!

zuzana2599
22.05.2016 4 z 5

Snad každý máme nějaké své maličké tajemství, ukryté v koutku duše, prochází s námi celým životem a určitě nikomu neublíží, nikoho neraní, je to jen součást našeho já. Nikdo se o něm nikdy nedoví, zůstává jen stínem naší myšlenky. Harlan Coben přišel s dobrým námětem, thiller je napínavý, děj graduje, čtivost zaručena !

Gibis
18.05.2016 5 z 5

Velmi napínavé a strhující čtení, jak už je u knih Harlana Cobena zvykem. U jeho knih nemám až tak problém uvěřit zápletce, jako tomu přerodu hlavního hrdiny z naprosto obyčejného chlápka v akčního agenta 007 :) U Cizince to ovšem nebylo až tak přitažené za vlasy jako třeba v knize Šest let. Přesto mě to hodně bavilo a těžko se kniha odkládala.

Jia
16.05.2016 5 z 5

Tento román se panu Cobenovi povedl. Dobrý nápad a myšlenka, napínavá zápletka a překvapivý konec, příběh v dnešním internetovém světě aktuální. Potvrzuje se známé a varující "Internet - dobrý sluha, ale zlý pán".
V knize mi trochu vadily časté lakrosové, basebalové a fotbalové vsuvky, autor je zřejmě sportovní fanda a možná tak opravdu američtí hoši tráví volný čas :-)
4 1/2*

Mark
28.04.2016 5 z 5

Má první kniha od Cobena. A velmi se mi líbila. Rád si přečtu i něco dalšího. Čtení jedním dechem.

Kackac74
26.04.2016 5 z 5

Harlan Coben opět nezklamal

JanaJane
25.04.2016 3 z 5

Čekala jsem trochu víc, vzhledem k ostatním autorovým knihám, které se mi moc líbily. Zpočátku mi tam vadilo příliš mnoho detailů ohledně lakrosu, který hrály děti hlavního hrdiny. Působilo to na mě rušivým dojmem a ztrácela jsem se v ději. Proto jen za tři hvězdy.

Izu
22.04.2016 2 z 5

Tohle se nepovedlo.Mohl to byt dobry thriller.Vysla z toho tezko uveritelna slatanina.

bookcase
21.04.2016 5 z 5

Opět famózní, napínavé, děsivé a hlavně - čtivé.

mischinka
18.04.2016 5 z 5

Skvěle, super nápad! Tato knížka me vtahla, jako uz dlouho žádná ne, výborný námět, ojedinělý, přitom, co když..? Knihu jsem nemohla na dovolené odložit, potřebovala jsem vědět, jak to skončí.. A musim rict, ze velmi ne/cekane :)

upol
12.04.2016 4 z 5

Zajímavý námět, celkem dobře se to četlo. Určitě lepší než "Šest let" nebo "Drž se".

regulax
09.04.2016 3 z 5

Podle recenzí to měla být pěkná napínavka, ale skutek utek. Do poloviny poklidné vyprávění a pak to dostalo trochu tah. Mezi tituly, od kterých se nelze odtrhnout, by tato kniha určitě neobstála. Námět dobrý současný. Je vidno, že moderní způsob života nám dokáže pořádně šlapat na paty!

limetka2008
09.04.2016 3 z 5

Souhlas s Hellou - je to celkem průměrná, řemeslně dobře provedená knížka. Četla se dobře, ale ke konci už moc nebavila.

Hella
09.04.2016 3 z 5

Čekala jsem asi víc.... Sice to nebylo úplně špatné, první třetinu - polovinu knihy jsem hltala nadšeně, ale potom se příběh tak nějak zasekl :-) a už to (pro mě) nebylo ono.