Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 580 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

Ceeca
14.06.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, do poslední čtvrtky jsem moc nevěděla co se děje :D Konec trochu zdlouhavý a přemrštěný, ale za mě 4hvězdy i za nápad

Jandula
13.06.2018 3 z 5

Začínalo to poměrně dobře, ale s každou stránkou se z toho stávala taková slátanina nesmyslů, že jsem si říkala to snad ani autor nemyslí vážně. Jedním slovem blbost, ale zase na druhou stranu dobře se to četlo, takže dávám hvězdičky za dobrou čtivost.

Adush
12.06.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře. Jediné co mi vadilo, byla špatná orientace v tom, jestli je zrovna kapitola Erika nebo Joanny. Jasně, střídalo se to, ale přesto mi to vždycky trvalo. Klidně jejich jméno mohlo být v podnázvu kapitoly, která stejně neměla název. Po přečtení některých komentářů tady musím souhlasit, že konec byl hodně zrychlený. Líbilo by se mi nějaké zakončení "Po letech".

kikies
11.06.2018 3 z 5

Četlo se to moc dobře, má to moc dobrou myšlenku a je to poměrně hodně napínavé. Ale možná až moc. Co mi vadilo, byla ta nereálnost, nepředstavitelná schopnost přežít jakýkoli pokus o likvidaci, nehorázné štěstí, které odpovídá instinktům trénovaného agenta, a pak také to chabé vysvětlení, proč zrovna oni dva a proč tak složitě!?! Napínavé, ale stěží uvěřitelné, asi tak.

ArwenAragorn
09.06.2018 5 z 5

Erik se jeden den vrátí z práce domů a jeho snoubenka ho nepoznává, vidí v něm Cizince. Navíc z domu zmizely i všechny Erikovy věci.
Trpí Joanna amnézií nebo Erik lže? Nebo lže naopak Joanna? Zdá se, že si autoři zmatení čtenáře pěkně vychutnali.
Jedná se o nadprůměrný (nějak nechápu jeho nižší hodnocení), originální, napínavý thriller, který se asi od poloviny knihy stává dost akční. Závěr všechny otázky (kterých je skutečně hodně) dostatečně jasně vysvětluje.
Pokud se chcete i vy dozvědět, co se vlastně Joanně a Erikovi přihodilo, přečtěte si Cizince. Já ho mohu jen doporučit.

Aires
07.06.2018 5 z 5

Ursula Poznanski jednoduše umí :) Nejdříve mě dostala svojí knihou Pět a teď se jí povedl další přímý zásah. Cizinec je totiž záhadný, napínavý a vtáhne vás natolik do děje, že se čtením neskončíte, dokud neobrátíte na poslední stránku. Celé to je pěkně zamotané, krapet méně uvěřitelné, ale víte co? Bylo mi to jedno, protože jsem byla napnutá jako kšandy. :)

Lethania
05.06.2018 4 z 5

Původně jsem vůbec netušila, co se to vlastně děje. Jak je možné, že si zničehonic Joanna vůbec nepamatuje svého manžela. Reakce manžela nebyla taková, jakou jsem čekala. Příběh byl napínavý, pořád se něco dělo. Pak mě napadlo, co se asi Joanně stalo a poslední stránky byly nudné. Ale kniha stojí za přečtení.

krizek
03.06.2018 3 z 5

Takový slibný nápad a tak ho pokazit :( Jak jiz bylo několikrát řečeno - krásný začátek, vtáhne do děje, zname pocity obou... Ale ten konec? Ach jo. Prekombinovane, preakcnene. Zbytečně.

hs777
25.05.2018 4 z 5

Vypadalo to docela jednoduše. Joanně pravděpodobně přestává sloužit paměť, takže ten, kdo má všech pět pohromadě, je Erik. Proč ale v bytě, kde spolu bydlí, nemá ani tenisku? Důvod celé této záhady je sice hůře uvěřitelný, ale co rozhodně nemůžu upřít této knize je, že jsem byla napnutá jako kšandy.

Calibra
25.05.2018 3 z 5

Čekala jsem mnohem víc, námět zajímavý na psychothriler, ale byl to akčňák s nádechem psychothrileru. Akční moc nemusím, ale nakonec to bylo na tý knize to nejnapinavejší. A bohužel až v poslední třetině. Fandila i věřila jsem Erikovi i Jo.

Calinda
19.05.2018 2 z 5

Může obsahovat SPOILER: Souhlasím s většinou, třičtvrtě knížky super, výborně se čte, napětí, které Vás nutí číst a číst, líbí se mi, že děj je vyprávěn jak z pohledu Joanny, tak z pohledu Erika, ovšem ke konci pro mě totálně nepřehledné, překombinované, neuvěřitelně blbé. A hlavně otevřené a nevysvětlené. Jak jsem na začátku byla z knihy nadšená, tak ke konci jsem se cítila podvedená a měla pocit, že jsem ztratila čtením knihy čas. To by se asi u dobré knihy stávat nemělo, proto dvě hvězdičky.

intelektuálka
18.05.2018 4 z 5

Začalo to zajímavě - muž a žena se večer setkávají v domě, ale žena tvrdí, že svého snoubence nezná...a z domu zmizely všechny jeho věci...

Dále jsem měla pocit, že do toho autoři zakombinovali příliš mnoho prvků...ale dočetla jsem protože mne zajímalo rozuzlení...

Arsi
18.05.2018 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá. Moc jsem se těšila na pokračování. Ale... Zklamalo mě, že příběh je jaksi nedokončený, otevřený. Taky jsem nějak nepochopila pointu. Proč to všechno? Nevím...

Mikako
08.05.2018 2 z 5

Jsem z toho na rozpacích...
První třetina začala slibně. Čtení bylo napínavé a zápletka s amnézií zajímavá...
Ale čím přečtené stránky přibývaly, tím byl příběh překombinovanější a neuvěřitelnější. Nakonec z toho zbyla přeplácaná blbost nad kterou jsem na konci jen kroutila hlavou.

oolinkaa
04.05.2018 5 z 5

Ale asi mi unikla hlavní pointa. Proč se to vlastně stalo? Proč to udělali?

oolinkaa
04.05.2018 5 z 5

malinko mě zklamal konec, bylo to zvláštní a takové jiné. nicméně jinak kniha jako celek suprová, přečteno jedním dechem.. doporučuji a jsem ráda, že mi kniha přišla pod ruku

Manyna
30.04.2018 3 z 5

Představte si, že přijdete po šichtě domů, tak jako obvykle, a najednou je něco jinak, v domě chybí vaše věci, partner vás nepoznává...to je zlý sen každého z nás. Kniha na víkendové zabití nudy.

Danilla
27.04.2018 4 z 5

Mně se kniha líbila. Měla svižný děj, postavy byli sympatické a zápletka také nebyla špatná.

Alma-Nacida
25.04.2018 1 z 5

Očekávání, ač nijak velká, kniha nenaplnila. POZOR, SPOILER!!!!
Už po pár prvních stránkách jsem si říkala, že to snad nemůžou uhrát na hypnózu... a ono jo. A plno dalších klišé, hlavně že se hlavní postavy milují. A že kvůli tomu, aby se padouch zbavil jedné postavy, podniknou "jeho lidé" neskutečné eskapády a nejmíň dvě další vraždy už pomlčím.

putpuda
23.04.2018 3 z 5

Musím říct, že po přečtení komentářů se mi do knihy vůbec nechtělo. Otevřený konec!? To tak nemám ráda. No, ale přečetla jsem.Váhala jsem mezi 3 a 4*, ale za ten konec jen 3. Ze začátku jsem si říkala, co to je za blbost, ona neví,kdo je on....on zase nechápe, že ona neví.....zmatek. Pak se tak krásně rozjede, že jsem četla až dlouho do noci, ráno brzy vstala nevyspalá, abych dočetla.....ale ten konec je fakt divný, nevím jak bych to vyjádřila........překombinovaně nelogický....prostě divný