Čisté radosti mého života

Čisté radosti mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35477/ciste-radosti-meho-zivota-35477.jpg 5 298 79

Čisté radosti série

Úsměvný román o dobrodružstvích obchodního cestujícího na americkém jihozápadě, který se na jedné ze svých cest ujme opuštěné cirkusové lvice. Tento počin mu zkomplikuje soužití s lidmi a má i vliv na hledání životní partnerky, ale zároveń mu obohatí život o srdečné přátelství.

bruntal
29.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Byla čistá radost ji číst. Autor se přesně trefil do mého srdce ;)

Peťulka3
15.06.2017 5 z 5

Pěkná knížka, která neurazí. Člověk se zasměje a hned jde všechno líp :-)

Kolobajda
23.05.2017 5 z 5

Přečetl jsem si s chutí tento román (třetí vydání - r. 1988), psáno srozumitelným, někdy až příliš prostým jazykem. Musí oslovit každého, kdo má smysl pro krásy přírody a ta mu přináší pocit životní radosti. Hlavní postava "cesťák" Nat nám předkládá sympatický humor a svůj trochu naivní (jakoby chlapecky nevyzrálý) šarm - povětšinou ze svých pracovních cest po venkovských osadách Arizony a Utahu. A to zcela fundovaně a autenticky. Je zajímavé, že poprvé vyšla kniha v roce 1977, a to autor v té době nikdy v Americe nebyl. Inspiraci čerpal z prospektů a reklamních letáků, které mu posílal jeho přítel - emigrant v dopisech. To se snad nikde nedočtete. Přečteno za dva dny. A později ještě 2 x.

StihOMam
20.04.2017 3 z 5

Souhlasím, kniha je odpočinková, čtivá, místy vtipná. Jsem však čtenář náročný a pokud mě ruší i samotný překlad, celkový dojem nemůže být zkrátka nejlepší. Není to do sběru, ale není to ani do mé knihovny.

Kikina100
09.04.2017 5 z 5

Oddechová knížka, moc se mi líbila.

bábuška
28.02.2017 5 z 5

Báječně jsem se při čtení bavila, ten další díl se mi už tolik nelíbil.

keksik4
24.02.2017

Sérii "radostí" si dávkuji jako lék na bolavou duši. Prostě když už je nejhůř, opravdu nej,nej..nejvíc nejhůř-úmrtí v rodině, pobyt v nemocnici jakožto pozdrav od klíštěte ...., sahám vždy po těchto knihách. Čistý a nezáludný, téměř až naivní styl psaní, vážné a přesto svým způsobem humorné události, svérázné povahy účinkujících, dlouhé, ale kupodivu neobtěžující popisy přírody, to vše citlivě namícháno vytváří pokrm, na který se prostě nezapomíná, knihu, kdy uprostřed čtení zapomenete na přítomný svět, a pak se nestačíte divit, kdeže se vzala ta tramvaj a proč je vám takové vedro, když jste přeci téměř v Kanadě. Jasně, asi není nejvhodnější pro rychlé čtení cestou do práce, chce si na ni udělat čas a opravdu si dovolit ten luxus a snít. Poprvé jsem první díl přečetla na základce v páté třídě a už tehdy mě okouzlila a je jediná, resp. jediné tři, které jsem přečetla několikrát. Navíc u mě vyvolala jistý vedlejší (nežádoucí?) účinek - strašnou touhu procestovat americký jihozápad.

Danuše7
26.11.2016 3 z 5

Tato kniha nebyla šalek meho čteni, ač to dělám minimálně, odložila jsem ji nedočtenou.

Lucky_one
29.09.2016 2 z 5

Téma knihy se mi líbí, ale bohužel slohově je pro mne naprosto nečtivá, a to až tak, že jsem ji po týdnech trápení odložila nedočtenou.

Erawan
28.09.2016 5 z 5

Už jsem to četla několikrát, pohodové čtení, vtipný příběh, opravdové pohlazení po duši. Je příjemné se k této knížce vracet a znova prožívat ony čisté radosti...

Nielada
23.07.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla opět po mnoha letech a musím říct, že je to ta z knih, které patří k čistým radostem mého života. Se svým mužem bych se do srubu v horách klidně hned přestěhovala. Těším se na další díly.

dryadka
02.07.2016 5 z 5

Milá, vtipná a poetická knížka, ze které jsem nadšená. Humorné příhody mě pobavily, popisy poklidného plynutí času v přírodě pohladily na duši... jako bych tam taky byla a tiše se s hlavním hrdinou dívala do zelených lesů na obzoru. Příjemné čtení :)

MayB2
28.04.2016 5 z 5

Jedna z těch knih, které jsem si nejdřív párkrát půjčila v knihovně a nakonec koupila vlastní.

Alenka86
27.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, ke kterým se ráda vracím. Pohlazení po duši. Je nejlepší z trilogie.

Jirinamac
17.04.2016 5 z 5

Hezoučké čtení

Damato
13.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha na "odpoutání se od reality" , přečetla jsem ji během jednoho jarního podvečera a večera, když jsem řešila život a jeho průšvihy a potřebovala jsem nějak " přerestartovat". Fakt doporučuji, v této knize se mi dokonale povedlo se "včíst do děje" , hned se mi lépe dýchalo.

Cagbel
12.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Moc ráda se k ní zase vrátím!!! :-)

Gibis
29.03.2016 5 z 5

Toto je kniha mého srdce....kdykoliv je mi ouvej, mám starosti a splín, stulím se pod deku a nechám se unášet tímto laskavým příběhem a starosti odplouvají....alespoň na chvíli :)

medvedice3
24.03.2016 5 z 5

Krásné lehounké odpočinkové počteníčko.

Ronjička
07.02.2016

Tohle pro mě bylo takový světýlko. Inteligentní, milá, originální oddechovka, která pohladí. Hlazení je asi to nejzásadnější, co tahle kniha dělá. A já jsem strašně ráda hlazená. :-)

humor Amerika lvi

Jan Šmíd
česká, 1921 - 2002
2002  92%Čisté radosti mého života
1989  91%Ve znamení Lva
2002  93%Údolí nejčistších radostí
1989  90%Návrat čistých radostí
1987  75%Upíři

Kniha Čisté radosti mého života je v