Císařovna Evženie: Femme fatale francouzského dvora

Císařovna Evženie: Femme fatale francouzského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12672/bmid_cisarovna-evzenie-femme-fatale-fran-M5p-12672.jpg 4 15 3

Čtivé vyprávění o životě francouzské císařovny, manželky Napoleona III. Autor velice podrobně popisuje jednotlivé úseky života císařovny Evženie na pozadí významných politických i společenských událostí za poměrně dlouhou časovou etapu - od r. 1826 do r. 1920. Čtenář tak pozná celé období tzv. druhého císařství, atmosféru francouzského dvora, jeho lesk i intriky, vzestup Paříže jako světové metropole na poli kulturním i společenském a spolu s tím vším i významné události mezinárodní politiky. Středem vyprávění je ale životní příběh císařovny Evženie od bezvýznamnách začátků až k vrcholu společenského postavení a dále až k bezmocnému pádu z politických výšin do života v uzavřeném soukromí. - Doplněno chronologickým přehledem událostí, obsáhlou bibliografií i jmenným rejstříkem a v neposlední řadě zajímavými reprodukcemi a fotografiemi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eugénie, Kaiserin der Franzosen , 2000

keselylenka
12.05.2023 3 z 5

Ačkoli byla císařovna Evženie velmi zajímavou osobností, za mě bylo v knize moc politiky a málo osobních informací. Trochu těžko se to četlo.

Jacinda123
07.04.2023 4 z 5

Celkom zaujímavá biografia o osudoch ženy Napoleona III. Zvlášť oceňujem, že sa aj pomerne podrobne venuje jej životu po tom ako prišla o trón a odišla s rodinou do exilu.

maryzka
05.05.2012 2 z 5

bohužel o když je to pěkně popsaný ale pořád mi unikají historické souvislosti ve Francii