Císař František Josef zcela privátně

Podtitul: "Vy se máte, vy si můžete chodit do kavárny!". Kniha se věnuje vzácným nenuceným okamžikům císařova života. Čtenář se stává němým hostem při císařské toaletě, v ložnici i v jídelně, seznámí se s dvorním ceremoniálem, s jeho každodenním, pracovním programem, se službou dvorského personálu, zařízením Hofburgu a Schönbrunnu. Při bližším zkoumání se tak z historicky známé osoby panovníka stává láskyplný manžel, starostlivý přítel, pedanticky pracující úředník, kuřák doutníků, milovník lovu a divadla. Základní rukopis je dílem Josefa Korzer-Cachée, který jako dlouholetý úředník rakouské zámecké správy nasbíral nejrůznější materiály o Habsburcích. Historička Gabriela Praschl-Bichlerová se po jeho smrti nehotového rukopisu ujala a doplnila jej o dopisy, biografické záznamy a řadu dosud nepublikovaných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71263/cisar-frantisek-josef-zcela-privatn-HTp-71263.jpg 4.315
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Brána

"Sie haben's gut, Sie können ins Kaffeehaus gehen!" Kaiser Franz Josef ganz privat, 1993

Kniha Císař František Josef zcela privátně

1amu
28.11.2018

O této knize jsem se dozvěděl náhodou. Osoba Františka, Josefa I. mě zajímá dlouhodobě. Pomohla k tomu i návštěva Bad Ischlu, kde používal císař k odpočinku krásnou vilu, lépe řečeno zámeček. Šlo o svatební dar pánů rodičů mladým manželům.
Vše co je popsáno v hodnocené knize je na rozhraní hodnověrné četby a bulváru. Tak jsem také ke knize přistupoval.
Nejde o veledílo, ale spíše o průměr.

Martin12345
18.07.2018

Od prvních stránek zajímavá a skvěle napsaná knížečka převážně o soukromí Františka Josefa. Můžu jen doporučit.