Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 669 669

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

Knihomolka97
06.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě naprosto dostala!!!
Miluju příběh o Popelce v jakékoliv podobě. A tenhle moderní příběh se zařadil mezí mé nejoblíbenější. Možná úplně nejoblíbenější! Ella je pro mě neskutečně statečná hrdinka. Absolutně si nedovedu představit být na jejím místě.
Cinder alias Brian mě dostal do kolen prakticky od první stránky, kdy se objevil na scéně. Oba dohromady tvořili úžasný, vtipný pár.

Scénu, kdy zjistily ,,pravdu'' , jsem četla asi 5x za sebou! :-D

Líbilo se mi, jak všechno do sebe zapadalo. Jméno hlavní hrdinky = stejné jako oblíbená postava z jejich oblíbené knihy, atd.

Byla jsem strašně zvědavá jak to nakonec dopadne. A konec mě nezklamal. Takové vyznání lásky se jen tak nevidí. I slzička mi ukápla.

Upřímně ani nemám potřebu číst další díl, protože mi příjde úplně zbytečný. Dostala jsem konec jaký jsem chtěla hotovo. :-)

Denisa_a
31.12.2018 5 z 5

Tak tahle kniha je moje TOP1 za rok 2018 ❤️ Jsem z ní totálně nadšená. Styl psaní. Pohledy obou postav. Úžasný příběh a jako ten konec? Slzy jako hrachy. Hned si musím obstarat další díl ❤️ Já tyhle sladký románky mi-lu-ju

E.lisabeth
31.12.2018 4 z 5

Krasna oddechova jednohubka, presne to prave pro zakonceni letosnich prectenych knih, za dva dny bylo po ni:)

bibi.r
29.12.2018 4 z 5

Milé romantické počtení, které mi padlo do nálady a emocionálního rozpoložení.
Rozhodně neočekávejte vysokou literaturu, ale jen milé pohlazení a odpočinutí znavené duši :).

bafuskyBaf
27.12.2018 5 z 5

To se tak hezky četlo...:-) Už se těším na druhý díl.

avalonek
21.12.2018 5 z 5

Už jsem o dost starší jak hlavní hrdinové,ale musím říct,že kniha mě naprosto pohltila..Je to opravdu taková pohádka,až tedy na to,co se Elle stane na začatku,ale jinak,to co by si přála každá dívka.Je pravda,že když má člověk nějakou vadu,tak spousta lidí se k němu neumí chovat,a to je špatně.Ella se v příběhu musí vyrovnávat se spoustou problémů a takových lidí je na světě víc.Měly by jsme to brát v potaz a naučit se k sobě chovat.Každý si něco prožil a má nějaké vady,ale někdo holt větší a někdo menší.Příběh byl opravdu moc pěkný a četla jsem ho jedním dechem..

Brambu
07.12.2018 4 z 5

Bylo to krásné, taková moderní romance. Ikdyž osud hlavní hrdinky mi přišel až příliš krutý. Nakonec se s ním popasovala až přespříliš dobře. A možná i proto mne to tolik bavilo. Po pár stránkách jsem byla naprosto pohlcena a výborně jsem se bavila. Tak silné přátelství a podporu jsem už dlouho nezažila. A o lásce ani nemluvě. Bylo to silné. Takže knihu mohu vřele doporučit, čte se to přímo pohádkově.

Denčaa
27.11.2018 4 z 5

Ano, už při anotaci si člověk dokáže vyvodit, jak bude vypadat dějová linka. Nicméně je to tak dobře a čtivě napsané, že u tohoto jsem přimhouřila oči. Samotný příběh zkrátka vyvolá emoce. Jednak trpíte bolestmi jako Ella, ale také je vám smutno z toho, jak je šikanována a nikdo ji nechápe. A ano, rytíř na bílém koni do toho příběhu tak hezky sedí. Ne nadarmo je kniha označována jako další popelkovské vyprávění. Konec byl hodně otevřený, tudíž jsem si hned rezervovala pokračování knihy. Je to červená knihovna jak vyšitá, ale občas neuškodí se i do takových knih ponořit. A ta barevná obálka je úžasná.

klarinka9974
22.11.2018 5 z 5

Tento příběh mě opravdu bavil. Miluji pohádky a tato byla zase úplně jiná a přesto skvělá. Od začátku jsem si Ellu oblíbila, jak byla silná a snažila se všechno zvládnout sama a Cinder? I ten namyšlený, zbohatlí frajirek si mě získal. Doporučuji, jejich příběh se vám bude líbit.

katallinka
23.10.2018 5 z 5

Miluji pohádku o popelce a tohle je zase jednou velmi povedený příběh na její motivy.

AniDi
20.10.2018 4 z 5

Těšila jsem se na pohádku a v tomto směru mě určitě knížka nezklamala. Bylo mi Elly tak líto a byla jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. Ale nemohla jsem se do knížky vcítit, to je ale jen můj problém. Byla hezká ale za mě top určitě ne. Přesto nelituji, že jsem ji četla.

KSarlota
19.10.2018 5 z 5

Moc krásná pohádka, nemohla jsem přestat číst.

Terez9119
09.10.2018 4 z 5

Autorka teda hlavní hrdince pěkně naložila. Ačkoli jsem od toho moc nečekala, hodně mě to chytlo. Ella se dala pochopit, ale Cinder byl prostě až moc...no všechno. Krásný, chytrý, talentovaný, bezmezně oddaný a zamilovaný. Konec jedničky fajn, dvojku číst nebudu.

Siwan
01.10.2018 3 z 5

Naprosto souhlasím s Petra.M - absolutně nevyužitý potenciál knihy. Čte se to v zásadě snadno, ale vlastně mě ve finále štvalo, že z toho mohlo být něco mnohem lepšího.

LenRan
01.10.2018 3 z 5

Ale jo....pokud se na to člověk dívá jako na sci-fi, tak je to v pořádku :)

Petra.M
27.09.2018 3 z 5

Zaujalo mě, jak se autorka zmocnila tak notoricky známého příběhu, a dala mu nový a originální nádech. Proto jsem se do této knihy pustila. Začátek vypadal opravdu skvěle, byl dojemný a celkově působil jako ta nejlepší přípravná půda pro nový příběh "Popelky". Pak to ale šlo z kopce.
Hlavní hrdinka Ella sice prošla peklem a opravdu jsem ji ze začátku litovala, ale pak už to nešlo. Proč? Protože když vám pořád připomíná, jaký je mrzák, jak má na nic život, jak nenávidí svého otce a novou rodinu a stejně tak všichni nenávidí ji, tak pak Ellu přestanete litovat a trochu ji taky začnete nenávidět. Její postava byla tudíž dětinská a tragická.
Cinder alias Brian Oliver neurazil ani nepřekvapil. Od kluka, který hledá ve virtuálním vztahu s Ellou úkryt přes světem fotoaparát, nic vlastně nečekáte, protože celou dobu víte, že ON je ten princ na bílém koni, který bude pro Ellu vždycky ten jediný. Možná byl navíc až moc citlivý a romantický, protože jeho neustálé upřímné vyznávání lásky k Elle není moc typické pro muže dnešní doby.
Celkově podle mého názoru autorka nedokázala využít prostoru, který si vytvořila. Momenty, které byly stěžejní, nebyly skoro vůbec procítěné a rozvedené, a naopak momenty, které nebyly tak důležité, byly zbytečně vyhrocené.
Věřím, že kniha je a bude čtenářský velmi oblíbená a populární, ano, je to pěkný příběh, ale pro mě osobně má kniha nevyužitý potenciál. :(

red_marionette
19.09.2018 5 z 5

Popelka prostě nikdy neomrzí :)

Magdyla.8
03.09.2018 3 z 5

Měla jsem na knihu velké očekávání a asi jsme čekala nějaké převyprávění popelky. Přišlo mi, že na hlavní hrdinku toho bylo příliš, mnoho starostí, dost stresu. Mám rozpoluplne pocity. Těžko říct, ale druhý díl si přečtu.

katee21
31.08.2018 5 z 5

Ach bože co to bylo? Moc se mi do této knížky nechtělo, ale ještě že jsem to udělala! MILUJU příběh Ellamary a Cindera! Krásný romantický příběh, který je jiný než všechny ostatní... Krásný, milý, smutný... Už teď se nemůžu dočkat až si půjčím druhý díl!!!!

Arianne
12.08.2018 4 z 5

Nakonec to bylo opravdu moc hezké. Jsem ráda, že se autorka vyhla klasickému popelkovskému zlá macecha a dvě nesnesitelné sestry. Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale styl psaní mi sedl a tak už jsem pak jen četla a četla. Příběh je krásně vyvážený, je citlivý a zároveň silný, milý ale ne triviální (i přes to, že jde o pohádku). Pravda, hlavní hrdina byl na můj vkus až moc dokonalý, ale od toho jsou tu knihy, aby takový muži existovali a když má být pohádkovým princem, musí být dokonalý. No a závěr hodný své předlohy rozhodně stál za to.