Chovejte se jako kočka

Chovejte se jako kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377966/bmid_chovejte-se-jako-kocka-Alj-377966.jpg 4 204 68

Kočka je váš nejlepší kouč! Svobodná, klidná, zvědavá, pozorující, odolná, elegantní, charismatická, hrdá, nezávislá... Kočka všechno pochopila, dělejme to jako ona! Tato samozřejmost inspirovala Stéphana Garniera k napsání příručky o osobním rozvoji pojaté jinak než podobné knihy. Kočka je svobodná, klidná, pozorující, opatrná, elegantní, charismatická, samostatná, hrdá, nezávislá… Má tolik záviděníhodných vlastností, které můžete snadno rozvíjet, když se jí budete inspirovat ve svém každodenním životě. Nechejte se tedy vést Stéphanem Garnierem a jeho společníkem Ziggym, kteří vám krok po kroku vysvětlí, jak pozorováním vaší kočky zlepšit svůj život. Buďte i vy zvědaví, buďte zen a nároční. Záleží na vás, jak budete jednat, myslet, očekávat! Už nebudete podléhat rozkazům ani tlakům všedního života! V kanceláři, v rodině nebo mezi přáteli vám kočka pomůže lépe zvládat stres, tříbit vaši nezávislost, zvyšovat vaše charisma… Stéphane Garnier a Ziggy nám nabízejí udivující příručku nabitou vynalézavostí, kočičími větami a mazanými radami… které vám změní život! První kniha inspirovaná kočkou, která vám poradí, jak lépe žít všední život!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jota

Penser et agir comme un chat , 2017

aktijnov
17.02.2021 5 z 5

Je vidět, že autor kočku sám má.... Některé rady je nutné brát s nadhledem. Ale knížka rozhodně pobaví a občas člověka donutí se zamyslet.

jirka7470
16.02.2021 3 z 5

Motivační příběh třínohého kocoura Ziggiho je minimálně za 4* :)

knihyKeMne
15.02.2021 4 z 5

Čteno podruhé. Napoprvé jsem taky byla nějak zklamaná, jenže nedovedu říct, co jsem vlastně čekala.

Teď při druhém čtení jsem si užívala hlavně ty citáty, co doprovázejí každou kapitolku. Možná že knížka obsahuje příliš textu. Možná mohla spíš víc naznačit než do nás vtloukat ten seberozvoj :-) Ale jakožto kočkařka a kočičí povaha si knížku nakonec užiju i tak. I když tomu něco chybí.

Vanya
29.01.2021

Krásně napsané, jsem z toho na větvi

senbja
13.01.2021 4 z 5

Sama jsem ke kočkám nikdy nijak zvlášť netíhla, ale přátelé mají kočky, které mě docela berou. Když jsem v knihovně zahlédla tuto útlou knížečku, zaujal mě obal i to, že by mohla být kočka inspirací, jak spokojeněji žít. Nevím, jak bych celkem zajímavě pojatou knihu vnímala, kdybych byla kočkomilka, ale jako člověk, který tíhne k "duchovnu", ji hodnotím kladně. Líbila se mi zřejmě ze zcela jiných důvodů, než kvůli jakým ji mnozí četli.

lenka6751
05.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale její obal je lepší než obsah.

Shirlei
15.09.2020 5 z 5

Odpočinková četba plná zajímavých myšlenek. Podle pana autora bychom se měli inspirovat kočkami, co se týče přístupu k životu i chování vůči ostatním lidem, a já s ním v hodně ohledech souhlasím. Přeci jen, kočky působí opravdu poklidným a moudrým dojmem, což je často cílem i nás lidí. Hlavně si zachovat klid a nadhled, ve všech situacích. Krásná knížka, pro všechny milovníky koček a seberozvoje.

JanaO118
12.08.2020 5 z 5

Pohodové nenáročné čtení večer před spaním, horký čaj a svíčka se také hodí. Lehce nadnesená a vtipná, pro odpočinek. Mně se líbila.

verun.ne
06.04.2020 2 z 5

Co hodnotím velmi pozitivně je grafické zpracování této knihy.
Je krátká a dá se zvládnout opravdu za chviličku, určitě jsem od tohoto typu knihy - motivační/osobní rozvoj čekala více, alespoň dle recenzí. Ve zkratce - člověk má zpomalit, více si hledět sebe, a tak dále a tak dále. To vše je převedeno do života kočky, dle mého názoru se to dá převést na mnohem více zvířat, ale chápu, že kočka může být jakýsi symbol tohoto směru života (i když si tedy představím život mého psa, není oproti kočce, která je v knize popisována tolik odlišný, sama ale kočku nemám, a nemám také příliš objektivní názor). Jen my lidé neustále běžíme za něčím, co už dávno máme, jen o tom nevíme, nebo si to nechceme připustit.

Áňa 998
03.03.2020 4 z 5

Byla to zajímavá četba, i když spíše jen taková jednohubka na večer. Pár zajímavých tipů se našlo, ale druhý díl je lepší... Měla jsem možnost si ho přečíst dříve.

menalinda
15.01.2020 3 z 5

Malá milá knížečka tak akorát do kabelky.Zpříjemnila mi cesty MHD.

sheldon8410
09.01.2020 1 z 5

Horší hodnocení jsem tady ještě nepoužila, ale v tomto případě bohužel musím. Na tuhle knížku jsem se dost těšila, ale přišlo velké zklamání. Ačkoliv je knížka kratičká, strašně špatně se mi četla a kolikrát jsem ani nepochopila smysl toho, co autor píše. Neumím francouzsky, tak nemůžu posoudit, jestli to byl jen špatný překlad, nebo jestli to tak mělo být, ale jelikož to prý autor napsal během tří týdnů, tak si asi moc záležet nedal. Nechápu, že tahle kniha měla takový úspěch, a teď dokonce vyšel druhý díl... No holt kočky vládnou světu :D

bam.rum
01.01.2020 1 z 5

Nejen že se povrchní moudra opakují a je to nuda, ale navíc mi přijde, že pán vůbec nezná kočky.

Tucaka
15.12.2019 2 z 5

Při četbě jsem myšlenkami stále utíkala jinam. Autor mě ničím neupoutal, občas se i opakoval. Srovnání kočky a člověka je... Zvláštní, některé rady do života mi sice sedí, ale i jako majitel kočky si ji s nimi nedokážu spojit.

miri.f
02.12.2019 4 z 5

Moc pěkně a čtivě napsaná kniha. Přiznám se, že jsem ji nedokázala číst jedním dechem, ale dělala jsem si kratší či delší pauzy, po kterých jsem se ale vždycky ráda a s úsměvem ke čtení vrátila. V současné době již kočku nemám, ale když si vzpomenu na všechny své dosavadní čtyrnohé společníky, musím dát autorovi za pravdu. Kočičí povahu jsem vždycky obdivovala, možná přesně pro to, pro co ji jiní zavrhují. Někdy mi připadá, že se lidé rozdělují zcela zbytečně na dva soupeřící tábory. Ani já nebyla jiná, kočky jsem milovala, psy jsem nechápala. Dnes to mám jinak, chápu jak kočky, tak psy; a vím, že kočka není hloupá, když neposlouchá povely, a že pes není hloupý, když za kousek žvance je schopen skákat jak pán píská. Prostě je to jejich přirozenost a tak to má být.

evickakyticka
10.11.2019 2 z 5

Jako dítě jsme měli doma kočku, teď už ale máme psa. Ne že bych na kočky zanevřela... Tato kniha má moc hezký obal, ale uvnitř už tolik pozitiv nenacházím. Četla jsem s přestávkami, aby se obsah informací neslil v jedno. Bohužel se mi zdá, že se chodilo pořád kolem jedné věci akorát v jiném podání. Kdybych se měla řídit uvedenými radami, nemohla bych chodit do práce, odkládala bych péči o děti, manžela... starala bych se jen o sebe a nic by mi to nedalo. Takový je pocit z rad, které nám kočka podsouvá. Radši bych si přečetla knihu "chovejte se jako pes".

hana8062
03.11.2019 1 z 5

Chovejte se jako kočka. Toto byl při vší úctě nanicovatý blábol. Jakkoli jsem milovníci koček i knih, tak tohle vážně ne. Motivační literatura sice pro mě obecně moc není, ale tahle byla upřímně ze všech nejmarnější. Pochopila jsem, že mám víc odpočívat, méně spěchat, vnést do života více elegance a nenechat si od ostatních omezovat svobodu a stoupat na tlapky. Aha? V anotaci se uvádí, že autor je prakticky všeuměl a napsal knihu za tři týdny. Týdny? Řekla bych za tři dny :). Vůbec mi to zaujetí vlastním kocourem přijde trochu moc. Vlastně autora podezírám, že se dobře oženil, o domácnost, obživu a děti se stará žena a zatímco ona kmitá, on pozoruje kocoura. A píše chvalozpěvy ;). Ódu na kočku. Doufám, že do téhle fáze kočkomila se já nikdy nedostanu ;) 20%

1Booklover
01.11.2019 5 z 5

Moc hezká knížečka, kterou máte přečteno během pár hodin. Obálka je naprosto nádherná.
Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi kočky. Kniha je napsaná milou, nenucenou formou.
Jsou v ní popsány kočičí vlastnosti a zvyky, které kdyby měl každý člověk, bylo by nám na světě mnohem lépe.
Z knihy je patrné, že sám autor kočky zbožňuje a tak to má být.

Andrea_I_Am
21.08.2019 5 z 5

Každý kočkomil tuhle knihu určitě ocení, protože ten pohled na život, jaký je v knize předkládán, s tím kočičím opravdu úzce koresponduje a hlavně, spousta věcí z kočičího života nám tak nějak uchází a přesně ty jsou v knize zmíněny. Takovou milou nenaléhavou formou se nám ukazuje, na co všechno v životě zapomínáme a o to líp se nám to oživuje, když to můžeme aplikovat skrze našeho chlupatého miláčka.

Rosana
11.08.2019 5 z 5

Přečteno během pár hodin. Knížka se četla sama. Moc se mi líbil styl, jakým byla knížka napsaná, ilustrace a citáty a bylo znát, že z každého slova v textu dýchá autorova láska ke kočkám.

kočky rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Stéphane Garnier
francouzská, 1974
2018  70%Chovejte se jako kočka
2019  73%Chovejte se jako kočka 2
2020  62%Buď cool jako kočka
2020  73%Chovejte se jako James Bond
2022  76%Ži ako Malý princ

Kniha Chovejte se jako kočka je v