Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267014/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-267014.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

Paja85
11.04.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami, protože nektere pasáže mě trochu nudily, ale jine byly napsány tak čtive a svižně. Kniha jako celek určitě stoji za přečtení. Takova pohádka o americkém snu.

zpevSusannah
11.04.2016 4 z 5

Velmi hezký příběh, aneb jak se z ganster-kačátka stala bílá labuť.
Prostě taková pohádka pro ty, kteří stále věří, že zázraky se dějí a že vůle dítěte je silnější než rodinné pouzdro a zkaženost přátel.
Navíc je hezké si alespoň přečíst o tom, že láska ghetta přenáší, když už ne hory :-)
A proč o hvězdičku méně? Protože za celkem zásadní rušivý element považuji velké množství tiskových chyb. Tohle by se už nemělo v dnešní době stávat...

smile1
08.04.2016

Kniha se mi líbila..jen začátek jsem hodně srovnavala s Dívkou, ktera se dotkla nebe...ale pak jsem se do knihy začetla a můžu jen doporučit..

PetraEliška
06.04.2016 5 z 5

Kniha, od níž a jejich postav jsem se nedokázala odtrhnout, čím víc jsem poznávala životy jednotlivých postav, tím těžší bylo se s nimi loučit :-) Prolínání jednotlivých příběhů dodávalo knize na dynamice a čtivosti.

kukylka
01.04.2016 5 z 5

Pro mě milá věc. Stejně jako "Dívka.." čtivá naivní oddechovka, pro zlepšení nálady a odreagování.

vsvobo
01.04.2016 5 z 5

Knihy s motivem starší doby, války, židů a podobně mě vždycky dostanou. Nádherně, sice trošku naivně napsaná kniha, ale proč si v dnešní době nepřečíst něco naivního, zamilovaného, krásného, s očekávaným dobrým koncem. Moc pěkné téma a skvělé zpracování!

kytarka
29.03.2016 5 z 5

Úžasné... Perfektní příběh, četla jsem jedním dechem. Za mě ano!

upol
27.03.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Sice dost naivní, občas přitažená za vlasy, ale dobře se četla. Mělo to spád - hlavně první polovina - tu jsem úplně hltala. Pak už to bylo malinko slabší, ale i tak super. Hodnotím pěti hvězdami, protože jsem se každý den těšila, až přijdu domů a budu číst.

nejlepšítýna
25.03.2016

Jelikož jsem četla předchozí knihu od autora (Dívka, která se dotkla nebe), tak jsem čekala něco podobného. Začátek knihy byl opravdu nabitý jiskrou a čtení jsem si užívala. Postupem času mě kniha bohužel začala nudit a nutila jsem se ji dočíst až do konce. Chvilkami se objevil krásný úryvek, a doufala jsem, že to bude opět napínavé a čtivé. Za mě bohužel zklamání, obzvlášť, když to porovnám s předchozím dílem a nálepkou světový bestseller.

Jana77
21.03.2016 5 z 5

Nádherná, nemám slov. Začátek mě nejdříve trochu odradil, ale potom to vzalo spád a já jsem se nemohla odtrhnout. Ještě dlouho na knihu budu myslet :)

Smiragl
19.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když začínám mít pocit, že knihy z téhle edice si jsou podobné nejen obálkou. Ale byla to příjemná oddychovka ;)

babsi66
13.03.2016 3 z 5

Knížka má všechny předpoklady být bestsellerem. Odehrává se to ve zlaté éře 20. let, jsou tam gangsteři, Hollywood, jeden pořádnej padouch, komplikovaná láska mezi chudým klukem a bohatou slečnou. Opakujícím se leit motivem je cesta za splněním si svého snu, který se jen v Americe stává realitou.

Navzdory tomu všemu jsem měla problém uvěřit autorovi, že tenhle American dream není psaný jen na efekt. S postavami jsem se nesžila, příběh v některých fázích ztrácel na tempu i na originalitě. U mě to tentokrát nezafungovalo, což mě mrzí, protože po Dívce, která se dotkla nebe, jsem se na tuhle knížku nesmírně těšila.

MonikaV
12.03.2016 2 z 5

Knížka má zlatou medaili, ale já bych to viděla tak na max. bronzovou. Čte se to hezky, ale takový lacinější no. A ten happy end......

b_boccacci
02.03.2016 4 z 5

Dobře odvedená práce. Na této knize by se dalo najít spousty chyb, ale myslím, že je to zbytečné. Oddechová četba, poutavé, čtivé. Moc pěkné.
(Až na spousty chyb, které se v textu objevovaly moc často na to, aby se to dalo přehlédnout. Jako vážně? Je vůbec možné, že někdo vydá knihu s tolika chybami a překlepy?)

Niki365
29.02.2016 3 z 5

Podle popisu jsem očekávala něco docela jiného, takže jsem byla knihou mírně zklamaná... Příběh je dobrý, postavy sympatické až na výjimky, ale přišlo mi to vše zbytečně roztahané, zdlouhavé - kdyby se to trochu osekalo, vůbec by to nevadilo.. Za mě slabší než průměr...

Elis.n
27.02.2016 5 z 5

Opravdu povedený román, zasazený do počátku 20. století. Už jen to je krása.
Za sebe můžu říct, že snad nebyla chvíle, kdy by mě nějaká část knihy nebavila. Hltala jsem ji už od začátku, pevně jsem doufala, že se chudák Cetta dočká alespoň maličkého štěstí. A Christmas se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav literatury.
Jak už tady bylo zmíněno, děj je často velmi naturalistický,což myslím podtrhuje příběh chudinských čtvrtí v New Yorku, ale zároveň nechybí humor nebo ta romantika. Já si užila všechno a rozhodně doporučuji.
"My jsme Diamond dogs"

zuzana2599
25.02.2016 4 z 5

Příběh z dvacátých let minulého století o splnění amerického snu. Příběh, kde nechybí láska, místy trocha syrové a drsné, v druhé polovině knihy trošku děj ztrácí spád, no celkově jsem spokojená.

VeronikaD
13.02.2016 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, u které jsem se nenudila. Moc se mi líbilo různé prolínání děje. Prostě super!

perpe2a
11.02.2016 4 z 5

kniha byla krásně napsaná, hezky se četla

petulienka126
06.02.2016 3 z 5

Začiatok dobrý, malo to nápad i dynamiku, v druhej časti sa to nejak zadrhlo a stagnovalo, a tak nejak to vydržalo do konca. Záver bol pekne rozpracovaný, ale chýbala tomu iskra. Akoby autorovi už dochádzali nápady a energia, ukončil to v podstate jednou kapitolou.Knihu celkovo hodnotím pozitivne, také oddychové čítanie, pri ktorom sa ani človek nemusí nejak hlboko zamyslieť. Každopádne celková umelecká hodnota malá. Opakovaná skúsenosť, že Edice svetový bestseller, je výborná reklamná známka, ale to je všetko. 60-70%

láska první láska

Luca Di Fulvio