Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267014/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-267014.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

wikca
04.04.2017 5 z 5

Moje očekávání od knihy bylo asi úplně jiné ale kniha mě rozhodně nezklamala, naopak! Příběh Christmase, chlapce, který se nevzdává a všude je schopen se vetřít je inspirativní a povzbudivý. Je to krásný příběh, plný surovosti, pachů, sexu, krve, citů a lásky.

tatruszka
04.04.2017 5 z 5

Příběh mě úplně uchvátil. Je to moje druhá kniha od autora (první bylo Dítě, které v noci našlo slunce), a musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, fantazie se rozjela na plné obrátky a těšila jsem se, jak příběh dopadne :-)

jindrusa
31.03.2017 4 z 5

Pěkný příběh, ale ze všech tří autorových knih nejslabší.

HermioneCZ
21.03.2017 5 z 5

Bravurně vypravovaný příběh, nezapomenutelný děj... Tato kniha se mi velmi vryla pod kůži. I přes značné množství postav a zápletek se dá v ději perfektně vyznat, oceňuji originální psaní autora a chytlavě vypravované nevšední téma. Už se těším, až si od autora přečtu další knihu. Ne nadarmo je tato kniha Bestsellerem roku.

claudiecarmen
13.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh, jako ostatně všechny od tohoto autora.

Petula19
12.03.2017 4 z 5

Spousta lidí by z knihy vynechalo příběhy vedlejších postav, já jsem naopak ráda, že tam byly. Konkrétně příběh Cetty se mi líbil moc; přišel mi totiž podstatně reálnější než hlavní dějová linie, která prostě pro hlavní postavu neustále vycházela až moc dobře. Nicméně úžasné čtení nejen odreagování, ale také na dodání nové odvahy a energie, když vám zrovna v životě nevychází něco podle plánu .. :)

stovickovam
09.03.2017 4 z 5

Začátek pecka bohužel jen do chvíle kdy se z Christmase začal stávat ganster. Moc se mi líbily postavy Sala a Cetty. Šťastný konec byl až moc šťastný :)

Ulrika
07.03.2017 5 z 5

Opět nádherná knížka. Jsem ráda, že žiji v současnosti:)

Pedias
02.03.2017 4 z 5

Na konci to všem až moc dobře vyšlo :) ale jinak mě kniha bavila, kde konci jsem hltala každou stránku.

essterkaa
28.02.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Díky ní jsem si hodně uvědomila, jak se v této době, v naší malé republice, máme krásně. :)

michal318
27.02.2017 5 z 5

Velmi pěkný příběh o lásce mateřské a lásce mezi mladými lidmi, která přináší spoustu strastí, ale pomáhá překonat životní trable a vydrží všechno. I přes některé kruté pasáže moc pěkná kniha.

pohodarkaknih
21.02.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Velmi dobře napsaná a napětí od začátku až do konce. Můžu jen vřele doporučit.

keiko33
19.02.2017 5 z 5

Velmi pekny pribeh o obetavosti matky, laske dvoch mladych ludi, ktora neochladla ani po rokoch odlucenia. Pacilo sa mi, ze kazdy nakoniec dostal co si zasluzil. Autor velmi putavo opisal dobu v ktorej sa pribeh odohrava.

pikoa
13.02.2017 4 z 5

Velmi milá a čtivá kniha. Líbí se mi, že je v knize rozváděn nejen příběh hlavního hrdiny, ale i hrdinů vedlejších dějových linek. Přesto, že je kniha plná hrubosti a násilí, je z ní cítit vřelost, naděje a láska. Své kouzlo má i popis společnosti 20. let ve Spojených státech. Jednu hvězdičku ubírám za "happy end"...škoda, mohla to být pecka. Každý čtenář v takové štěstí doufá...bohužel se mi ale nezdá reálné.

pecka02
08.02.2017 4 z 5

Knížka je psaná moc pěkným jazykem. Skladba vět, použití slov, moc se mi to líbilo. Příběh zpočátku rychle ubíhal, ale postupem času se začal tak nějak protahovat a dělalo mi trochu problém dočíst do konce. Zajímalo mě ale, jak to nakonec s Christmasem a Ruth dopadne. Bezesporu nejlepší dějová linka byla právě ta Christmasova, ale nejzajímavější postavou pro mě byl kupodivu Sal. Ač není typickým příkladem kladného hrdiny, měl něco do sebe. Za přečtení to myslím stojí, i když nějaké mušky by se našly.

Barbanka
07.02.2017 3 z 5

nebylo to špatné ale odvařená jsem z toho nebyla.....

Lemurka
06.02.2017 4 z 5

První část velmi čtivá, líbila se mi. Druhá část knihy pro mě byla nuda, příliš zdlouhavé, příběh Billa by tam být nemusel.

1v8na
22.01.2017 5 z 5

Příběh se mi nadmíru líbil.
Po přečtení anotace jsem si říkala, že to asi moc dobré nebude, ale opak byl pravdou. Hned v prologu se seznamuje s Cettou a i s tím, jak přišel na svět Natale - alias Christmas.
Následně s Cettou i jejím malým synkem odplouváme do Ameriky. Příběh byl velmi citový. Hlaví dějová linka se věnuje právě Christmasovi - vypráví o jeho životě, jeho cílech, povaze, charakteru, charisma, myšlenkách.
Nicméně příběh není jen o něm - svoji vedlejší linku zda mají i začátky Cetty v Americe, příběh Sala, Ruth nebo Billa a to velmi oceňuji.
Kniha nebyla zaměřena jen a pouze na jednu osobu - příběh rozvíjel všechny postavy.
Příběh byl vřelý a velmi citový- Moc se mi líbil - určitě ho doporučuju.

asam
16.12.2016 5 z 5

Milé, příjemné čtení. Je zde všechno, Napětí, hrubost, láska, bolest i štěstí, Děj plyne rychle, osudy hrdinů se proplétají. Připouštím, že chvílemi to bylo sladké, žánrově bych to zařadila jako román pro ženy, Ale knížka se mi líbila, takové oddychové čtení. Doporučuji k přečtení.

Terez1601
15.12.2016 5 z 5

Krásná kniha...zajímavý příběh, zajímavé prostředí, zajímavá doba....Vřele doporučuji!

láska první láska

Luca Di Fulvio