Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240975/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-pRJ-240975.jpg 4 1050 1050

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

Lucik87
18.10.2017 4 z 5

Do více jak půlky knihy jsem byla nadšená. Autorovi se nedá upřít velký um zatáhnout čtenáře do dobové atmosféry příbehu. Fantazie jede naplno, cítíte se součástí těch špinavých ulic. U mě pak ale přišel zlom. Druhá polovina se pro mě táhla. Nevím proč. Čekala jsem nějaké zvraty, výbuchy emocí a ono nic. Asi bych počet stránek prostě zúžila.

Alma-Nacida
17.10.2017 3 z 5

Rozhodně je to příběh, který má začátek, prostředek a poněkud překombinovaný konec. Místy mě vyprávění strhlo, ale občas už jsem měla všeho dost - šíleného zlouna Billyho, klaďase Christmase i deprivantky Ruth.

Romcha
12.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha ještě s hezčím příběhem. I přes svůj poměrně dlouhý obsah v ní nenajdete nudnou pasáž a nezáživné dlouhé opisy nebo popisy něčeho, což velmi silně podtrhuje i fakt, že se autor opírá o skutečné reálie (filmová studia, které existují dodnes a znáte je, herce z té doby - jak filmové, divadelní, fotografie, známá místa i ulice USA).

Ke knize jsem se odhodlával poměrně dlouho, trochu mě odrazovala doba, ve které se děj odehrává, ale přiznám se, že to byla chyba.
Dodává to knize, švih, jiskru i náboj.

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dva roky četl.

caracol
11.10.2017 5 z 5

Jedním slovem - úžasné!

Knihu jsem četla téměř bez přestávek, je opravdu krásně, procítěně napsaná. Během pár stránek Vás natolik vtáhne do děje, že nemůžete přestat číst a chcete vědět, jak to dopadne. To se mi stává málokdy.

jednoznačně knihu mohu doporučit

Danca196
10.10.2017 5 z 5

Pěkná kniha s pěkným příběhem a šťastným koncem, který popisuje tvrdý život přistěhovalců v Americe. Popisy jednotlivých postav jsou tak podrobné, že se čtenář po chvíli cítí součástí rodiny. Zároveň nepůsobí nudně a zdlouhavě, a to umí málokterý spisovatel. Autora si přidávám mezi své oblíbené a těším se na další jeho knihu.

blažounka
07.10.2017

Móóóc dobrý!

JankaV80
03.10.2017 5 z 5

Co jsem knihu začala číst, úplně mě pohltila. Zamilujete si Christmase (jeho rodinu i některé přátele) i Ruth, nepochopíte chování jejich rodičů (oba zbabělci zahledění sami do sebe), budou Vám sympatičtí někteří gangsteři, budete nenávidět Billa (po celou dobu knihy a Vaše nenávist jen poroste) a po celou dobu budete doufat, že jejich příběh skončí dobře, budete jim to moc přát a budete jim držet palce.
Kniha se mi moc líbila. Už jsem od stejného autora četla knihu Dívka, která se dotkla nebe. Přestože je Dívka pěkná, není tak čtivá, nevtáhne člověka tak do děje.

Melaanie
07.08.2017 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh, který když jsem dočítala bylo mi to líto. Člověk si prostě musel oblíbit hlavního hrdinu, který uměl opravdu používat svojí fantazii. Líbilo se mi vykreslené prostředí té doby, která nebyla opravdu lehká. Knížka se četla lehce a příliš rychle utekla.

Zuzka222
02.08.2017 4 z 5

Zajímavý a neotřelý námět. Postavy i prostředí byly detailně vykreslené, takže jsem měla pocit, že jsem opravdu součástí děje. Musím však přiznat, že vedlejší dějová linka s Cettou mě bavila mnohem víc než ta Christmasova a Ruth mi byla z nějakého důvodu docela protivná.

kikies
27.07.2017 5 z 5

Mimořádný historický román o (mnohdy marném) boji s vlastním osudem, o splněných snech, o různých podobách štěstí, o strachu, předsudcích a násilí. Gangsteři, rozhlas, počátky filmového průmyslu - atraktivní prostředí. Luca di Fulvio umí poutavě vyprávět a vymýšlet hrdiny, které byste chtěli potkat. A začátek 20. století v Americe je zajímavou historickou epochou, které se mnoho autorů nevěnuje! Super knížka! :-)

Pet007
23.07.2017 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá. Než jsem po ní sáhla, váhala jsem, protože mne příliš nelákala doba a ani místo děje. Ale nejdůležitější je prostě příběh hlavního hrdiny. Nebyl bez bázně a hany, měl své chyby, přesto byl úžasný. Přejme si, aby takových lidí bylo i v reálném životě více. Ne, není to sluníčkář, je to Člověk.

Reader-Hel
19.07.2017 5 z 5

Jako velkého čtenáře mě vždycky odrazovaly stránky v hojném počtu. Bohužel, tato kniha zrovna krátká není, ale naštěstí to je jen dobře.
Tato kniha ve mně probudila skutečnou lásku. A to lásku ke knize, k hlavnímu hrdinovi - Christmas, tak k tomu rozsáhlému dějí. Každý den jsem se probouzela s radostí, že mohu zase číst, usínala pozdě v noci, někdy až nad ránem, tak moc jsem tu knihu obdivovala, milovala, až jsem se cítila příjemně epicky, skoro až depresivně, že jsem knihu dočetla.

Myslím, že autor tady v té knize vypustil duši a vložil do ní veškerý svůj talent. Kniha nebyla náročná na četbu, byla zajímavá, podle mého názoru snad pohltila každého čtenáře do poslední kapky. Nelíbila se mi doba, ve které je kniha napsána, ale to by nebyl ten správný příběh.

Upřímně jsem nic lepšího snad nečetla a že toho bylo až až.

Velice doporučuji, také dávám plný počet *

kuky921
02.07.2017 5 z 5

Velmi pěkný, poutavý příběh. Knížka se čte velmi snadno, úplný závěr mi sice zaváněl trochu červenou knihovnou, ale moc pěkné. Už se těším na další knížku, co si přečtu.

medlovice
01.07.2017 3 z 5

Krásný obal a tajnosnubný název. Svému osudu neutečeš. Z Cetty je prostitutka a z kluka gangster. Dalo se předvídat kdo s kým zůstane a kdo je komu určen.

LuckaH2
29.06.2017 5 z 5

Bylo to neco, co jsem nikdy necetla - o te dobe v takovem miste, takze to pro me bylo pritazlive. Bala jsem se, ze to bude cervena kniho vna, ale byl to zajimavy pribeh. O tom, jak nas brzdi vlastni minulost, predsudky, strachy. Postavy nebyly zadne cernobile dobre/spatne, zajimave vykreslene. Prijemne (nejen) letni kniha, co nuti cist dal a dal a objevovar Christmasuv svet.

putpuda
19.06.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh. Sympatické postavy, nevím proč, ale od začátku se mi hodně líbil Sal, který ač drsňák, tak romantická duše (ikdyž to samozřejmě nedával najevo, ale já to věděla hned ;)). Osud Cetty a "pochcánka" Cristmase je skvěle vyprávěný.
Kniha mi hodně připomínala Přistěhovalce od H.Fasta (také moc pěkná) a tak trochu jsem si vybavila u čtení knihy Gina Santagela z Šance od Jackie Collinsové ;)
Moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě ne poslední.
Mohu doporučit :)

aginecka
08.06.2017 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale měla jsem problém tomu věřit. Autenticita, která mě tak dostala u jeho první knihy, tu chyběla. Asi jsem moc velký cynik...

arket
07.06.2017 4 z 5

Zajímavý a celkem čtivý příběh. Hvězdičku ubírám za překlepy a hrubky, které tak trochu dělají dojem brakové literatury.

Nelička
21.05.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.. Ze začátku jsem měla trochu problém začíst se, protože je kniha psaná trochu "mafiánským stylem". Nicméně příběhy všech hrdinů samy o sobě jsou dokonalé. Nic sladkého, nereálného.... Myslím, že na ně budu dlouho vzpomnat!

LuMare
11.04.2017 5 z 5

Kniha je ze začátku velmi drsná, teda ve spoustě věcí hodně překvapivá. Působí velmi realisticky a člověk má kolikrát pocit, že stojí vedle toho chlapce a dívá se na ten příběh zblízka. Hlavní hrdina se dostane do lepší společnosti díky své píli a chytrosti. Je to inspirace, jelikož kolikrát člověk nemá na růžích ustláno, ale může se z toho dostat.