Chlap snů

Chlap snů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468088/bmid_chlap-snu-cvR-468088.jpg 4 685 187

Je to pan Dokonalý. S velkým D. Však víte, koho myslím – hrdinu snad každé romantické knížky. Šíleně bohatý a vlivný chlap, který má vlastní společnost a navíc je zatraceně sexy. Žije v luxusním střešním apartmá. V posteli je zvíře. A má obrovský… gauč. Taky je to trochu cvok, ale na druhou stranu skrývá jedno velké tajemství, po jehož odhalení vám bude jeho chování dávat dokonalý smysl – nakonec zjistíte, že i když jste ho ze začátku jen stěží mohly vystát, teď se vám z něj podlamují kolena. Přesně takového mám na mysli. A přesně takového jsem našla. Jsem spisovatelka, která pátráním po té pravé múze strávila celé roky. Teď, když vím, že existuje, je moje mise jasná. Bude to brnkačka. Jasně, mám svoje mouchy, ale jinak jsem skvělá partie. Problém je, že jsem udělala blbost. A on mě teď nesnáší. Naneštěstí pro něj je to můj pan Dokonalý. A bude mě zbožňovat… Ať už chce nebo ne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

That Guy , 2018

anna7852
18.01.2022 4 z 5

Potom co si zvyknete (a ze to da docela zabrat) na potrhlost Penelope,tak je to fajn oddechovka.

Šajler
14.01.2022 5 z 5

Svižná, vtipná oddychovka, která se hodí od úniku z reality. Než jsem si to uvědomila byl konec, který byl samozřejmě předvídatelný. Nenáročný příběh nad kterým nemusíte přemýšlet a jen si ho užíváte, zasmějete se ;)

Radka1727
13.01.2022 2 z 5

Přišlo mi to jako parodie romantického žánru - Alfasamcem počínaje Božským konče. Na to jak u těchto knížek nemám moc velké očekávání, tak tohle mi vůbec nesedlo. Buranka z jihu přijede do velkoměsta a všichni si z ní sednou na zadek. Jediná postava s jakžtakž slušným potenciálem byl Cam, ale podle konce knihy bude spolu s kámoškou Penelope hlavní postavou pokračování a pochybuju, že k němu bude autorka milosrdnější než k Jakeovi......

Pája699
13.01.2022 4 z 5

Tak tohle byla hooodně moderní Popelka :-D Penelope je svéráz, temperamentní a s hodně prořízlou pusou. Nebere si servítky s nikým a s ničím. Občas jsem si říkala, jestli už to není přes čáru to její chování, ale víte co, nebylo…krásně to fungovalo. Ta její nevymáchaná pusa a ty hlášky mě dostávaly do kolen na každé stránce. Bylo to vtipné, milé a mě to bavilo. Smála jsem se od první do poslední stránky. Jen bych vytkla, ten uspěchaný konec. Postava Cama mi byla možná o něco víc sympatická, než hlavní hrdina Jake. Bohužel jeho postava dostala málo prostoru.

Saimoon
06.01.2022 1 z 5

Tohle je bohužel jedno velké NE. Většinou nebývám moc kritická a na každé knížce najdu nějaké pozitivum, ale tady teda ne. Neskutečně mě tu vytáčela hlavní hrdinka. Ač měla být zábavná, chytrá a trhlá, mě spíš přišla ubohá, trapná a hloupá. Obdivovala jsem hlavního hrdinu Jaka, jakou s ní měl svatou trpělivot. To jak ho v jednum kuse sekýrovala a furt mu vyčítala, co dělá blbě - chlap snů by udělal tamto, a proč se tak nechováš, ty dokážeš všechno zkazit - já bych se asi neudržela a jednu jí natáhla :D. Jake je vlastně klasický typ hlavního hrdiny (bohatý a sexy), tam se asi nedá nic vytknout. Knížku je opravdu nemastná, neslaná. Není tu skoro žádný děj a o nějaký zápletce si můžete leda tak nechat zdát. V knize jde vlastně jenom o to, že se dva úplně odlišní lidi potkají, vyspí se spolu a za den se do sebe bláznivě zamilují.

Arsi007
03.01.2022 4 z 5

Bylo to přehnané po všech stranách. Humor byl často hodně na sílu, chování hlavní hrdinky bylo nereálné a a vyhnané do extrému, dramatická scéna, která nesmí v každém erotickém románu chybět byla lehce nechutná, ale víte co? Ono to dohromady nějakým záhadným způsobem fungovalo. A fungovalo to skvěle!

Pokud si připustíte, že vše, co Penelope řekne nebo udělá je velká nadsázka (viz Coca cola) a nebudete to brát doslova tak se královsky pobavíte. Velké plus je, že i vedlejší postavy byly skvělé a už se těším na další díl, doufám, že s jednou z nich.

Doporučuji všem, kdo si ze sebe umí udělat srandu a i ty největší trapasy přežít s grácií. Stejně jako Penelope.

IG: @hanybooks

Laf
01.01.2022 5 z 5

Pokud hledáte romantickou oddychovou četbu, u které se zároveň chcete zasmát, tak určitě doporučuji tuto knihu. Hlavní hrdinka je fakt praštěná a říká a dělá takové věci, u kterých se nejde nesmát. Na knihu jsem se těšila a rozhodně naplnila má očekávání. Rychle jsem se do knihy začetla a nepustila až do konce. Vřele doporučuji. Nebudete litovat :)

Ešína
17.12.2021 4 z 5

Páni! Hlavní hrdinka je ale otravně praštěná. Trochu moc, ale funguje to. Pošťuchování mezi Jakem a Penelope bylo humorné a mě bavilo. Rychlé, vtipné a svižně čtení.

knihomolkaJani
12.12.2021 3 z 5

Kniha se čte velmi dobře, ale hlavní hrdinka Penelope mi vůbec nesedla. Taktéž bych zde uvítala pohledy Jakea, opravdu by mě zajímalo, co se mu v některých situacích honilo hlavou.

niki2698
07.12.2021 5 z 5

Super knížka. Vtipná, romatická, četla se skoro sama :) Doporučuji.

Haňulilinka
05.12.2021 5 z 5

Dlouho jsem se u knížky tak nazasmála. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Sice je to velké klišé, ale to mi vůbec nevadilo, protože u takovýchto knížek se člověk nejlíp odreaguje a může chvíli snít.

Janík511
03.12.2021 3 z 5

Děj pritazeny za vlasy a jak už zde bylo zmíněno, Penelope je buranka. Nikdy by nemohla takového chlapa zaujmout. Proto snižuji hodnocení. Znova číst nebudu.

oresvo
02.12.2021 5 z 5

Jo tak tohle se mi líbilo.
Krásně se to četlo, plné humorných frází, erotiky.
Mělo to vše co jsem očekávala.
Pen je sice ,, křupanka,, a vetřela se Jakeovi do bytu , mluví jak nejakej hodlám, ale jejich výměna názorů mě bavila.
Svým způsobem je svěží vítr do umělého a bohatého světa.

Evule114
27.11.2021 4 z 5

Tato knížka se čte velmi dobře. Sice hlavní hrdinka Penelope má opravdu vyjadřování hrubiána, ale sedí mi to k ní. Co mi vadilo pořád dokola psané chlap snů a možná i to, že celý příběh je rozepsán do pár dní. Ale i tak to bylo hodně vtipné a na zpříjemnění chmurného odpoledne je to dobrá volba. Za mě to bylo fajn.

be_pa
22.11.2021 2 z 5

V romantické knížce je on často boháč, ona studovaná, nebo přirozeně chytrá, nebo milá se složitým osudem, občas hubatá, nebo sarkastická. Ale Penelope je jen hloupá, buranská.
Za mě taková parodie na romantiku, nesedělo mi to.

Sysel
19.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla PECKA! Takhle jsem se u knihy snad nikdy nesmála. Penelope má skvělý smysl pro humor. Ta postava mi skvěle sedla. Perfektní...

petulik330
15.11.2021 3 z 5

Kniha byla místy vtipná, někdy k pláči, ale za to mohla hlavní hrdinka Penelopa. Za její chování bych ji někdy nejraději dala pár facek.
K pláči byla kniha v momentech kdy si člověk uvědomí, že autorka používala hodně opakujících se frází. To samé by se dalo vyjádřit i jinými slovy, ale jako by autorce chyběly slova.
Knize dávám plus za rychle odvíjíci se příběh a za to že rychle ubíhal.
Po přečtení jsem měla nejasný pocit že jsem hodně podobnou knihu už četla.
Tato nepatří mezi ty knihy které by ve vss zanechali dlouhodobější dojem a za pár dní nám ní zapomenete.

Áža707
10.11.2021 2 z 5

Znáte ten pocit, když čtěte nějakou knihu a pak si přečtěte recenzi někoho jiného a říkáte si: "Četla jsem vůbec tu stejnou knihu?" Ano, přesně tohle jsem si říkala u Chlapa snů.

Neměla jsem žádný extra očekávání a po některých recenzích jsem se na knihu vážně těšila, že si to užiju, odpočinu si u ní a trochu se pobavím. To jsem ještě netušila, co mě vlastně čeká...

Kde jen začít? Ano, musím přiznat, že myšlenka celkem dobrá, i když to za mě mělo pár "ale", jenže nad tím bych ještě primhouřila oči. Humor převážně postavený na opakujících se vyrazech jako je "lejno", "pochva" atd. Sice se zasmějete nad tím, když někdo ukradne hovno pejskari, aby ho mohl zapálit na verandě. Nadruhou stranu četnost některých slov byla desivá a pak už mě místo pobavení začala vážně štvát.

Postava Penelope to je kapitola sama pro sebe. Víc sebestřednou, namyšlenou, debilní, protivnou, vlezlou, otravnou, nepříjemnou (...) postavu jsem už dlouho nezažila. Někdo říká, že je šílená a právě proto je kniha bavila. Můj názor je spíš ten, že postava by se měla dát na léčení. Jediné co zvládá jsou laciné vtipy a dvojsmysly na lidi, co zná pár hodin. Naprosto neuvažuje logicky, za mě se chová hůř než skoro většina puberťaček. Ještě horší na tom je, že ví, že se chová jako kráva, takže v momentě, kdy jde do tuhého náhodí výraz ublížené holčičky, aby stejně dosáhla toho čeho chce. Ufff...  Nominaci v kateogii nejhorší knižní postava získává.

Dobře dobře, půjdeme stranou od Penelope, protože můj názor jste asi už pochopili Jediné dvě normální postavy mi přišly Cam a dědeček, ale bohužel obě dvě se v knize vyskytovali málo. Ještě když jsme u těch postav, tak jejich chemie byla nula nula nic. Neměli žádný vývoj vztahu, vše bylo strašně hr a bum prásk a najednou oba do sebe byli zamilovaný bez většího zadrhele.

Děj - ubíhál rychle, kniha se poměrně dobře četla (i když jsem protačela oči), ale bohužel mu chyběla gradace. Ano, staly se tam dva momenty, kdy to nabralo nějaký napětí či spád, ale autorka tyhle chvíle zabila ještě rychleji než je stihla vytvořit.

Nevím, co víc bych vám tu řekla... Za mě rozhodně lepší čtení série Božský bastard či serie Objekty touhy - oboje mi přijde aspoň o kousek reálnější a rozhodně jsou vtipnější a lépe napsané.

⭐ 2/5

v.michlickova
10.11.2021 3 z 5

Sice jsem si úplně nezamilovala ani jednu hlavní postavu, ale nemůžu říct, že by mě Jake nebo Penelope štvali natolik, že bych potřebovala knihu odložit a vydýchat to. Příběh mě bavil, měl rychlí spád, bylo to vtipné a sexy. Bavilo mě to, ale občas mi bylo nepříjemné jak se některé věty a fráze opakovaly. Proto je hodnocení takové, jaké je.

Ella161
03.11.2021 5 z 5

U téhle knihy jsem se tak bavila! Od začátku do konce jsem měla na tváři úsměv, jako by mi ho tam někdo přilepil. Nešlo to jinak. Vážně ne. Každou kapitolu jsem chytila minimálně jeden záchvat smíchu, protože-budu k Vám upřímná-Penelope byla fakt číslo. S takovým člověkem by se nikdo nenudil. Chápu, že některým nemusela sednout. Už jen proto, jak neomaleně se chovala. Jenže přesně za tohle jsem jí milovala. Dlouho jsem nečetla o tak praštěné a drzé hrdince. Jestli vůbec někdy. Fakt se mi líbilo, jak byla svá. Už od prvního momentu jsem se do ní zamilovala, protože v jejím případě to nešlo jinak. Byla bláznivá a nespoutaná. Netrápilo jí, co si o ní ostatní myslí a tvrdě si šla za svým. Za svoje nebližší se rvala jako lvice, což jí jen přidalo plusové body. To, co udělala pro svou kamarádku, mě tak trochu dojalo. Každý by měl mít v životě jednu svojí Penelope.

Jake byl typický hlavní hrdina. Na první dojem nevrlý, příkrý a panovačný. Jenže (jak jinak) se ukázalo, že je v něm mnohem více. Už jen to, jaký vztah měl k dědovi a jaký respekt k němu měl. Nebo to, jak se choval ke svému nejlepší kamarádovi Camovi. I k zaměstnancům se choval přijatelně. Na Penelope byl ze začátku trochu hrubý. Kdo se mu ale taky mohl divit? Ona se mu vřítila do života jako tornádo. Dost praštěné a trhlé tornádo, na které očividně nebyl připravený. Každopádně jejich vztah byl boží. Nereálný, ale krásný!

A i další postavy byly strašně moc fajn! Hodně jsem si oblíbila Cama, který měl celkem stejný humor jako Penelope. Byl to takový pohodář a kliďas. Sebevědomí mu nechybělo a humor také ne. Naprostý opak Jakea, hlavního hrdiny. Samozřejmě i ten měl sebevědomí, ale to je asi tak jediná společná vlastnost, kterou se svým nejlepším kamarádem sdílel.

Celá kniha se mi četla neuvěřitelně rychle. Děj krásně plynul a od čtení jsem se nedokázala odtrhnout. Neočekávejte od toho nic velkého, protože něco takového tam nenajdete. Je to čteni pro pobavení a pro odpočinek. Což jsem u knihy hledala a splnila mi to.

láska humor pro ženy milostné romány erotika romantika

Autorovy knížky

Kim Jones