Chladná jako led

Chladná jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432811/bmid_chladna-jako-led-FGc-432811.jpeg 4 195 195

Míle od domova a syna Bena jede Sophie se svým manželem ve vlaku a zaskočí ji děsivý telefonát. Její syn skončil po tragické nehodě v nemocnici. Sophie byla přesvědčená, že své nové přítelkyni Emmě může věřit. Byla si jistá, že jejího chlapce ochrání. Nemůže ale setřást pocit, že udělala strašnou chybu a uvrhla svou rodinu do nebezpečí. Bezmocná a stále hodiny od domova zjišťuje pravdu. Její život už nikdy nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Friend , 2018

Petulka2302
23.02.2021 4 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, která ukazuje, jak lidé, kterým věříme, nás můžou "vodit za nos". Konec úplně nenaplnil mé očekávání, ale jinak se mi kniha moc líbila.

Pajosek
15.02.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Střídání postav ve vyprávění oživilo knihu a celý příběh. U knihy jsem zrelaxovala a odpočinula, četla se dobře. Žádný extra wow efekt na konci nebyl. Ale i tak byl konec překvapivý, ikdyž od začátku tušíte, co se asi bude dít.

Holly.W
19.01.2021 3 z 5

Průměr. Přečíst se to dalo, ale nic úžasného to není. Toto je jedna z těch knih, u kterých za pár týdnů nebudu vědět, o co tam vlastně šlo.

Nunynka
14.01.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře a rychle,ale nějak se to celé vleklo. Neměla jsem ani moc potřebu řešit co že se tam vlastně stalo. A při závěru mi vlastně ani nepadla brada. Takže dávám takový průměr.

Gweny
05.01.2021 4 z 5

Působivý příběh, jehož úplný konec mě dostal do kolen. To, že s Emmou není něco v pořádku, mi v hlavě vrtalo od začátku, ale že se vše nakonec tak zvrtne, jsem tedy vůbec nečekala!
Už z první knihy od Teresy Driscoll vím, že děj si relativně v klidu plyne, a gradace nastává postupně a ten konec je nejvíce překvapivý. Nicméně nutno říci, že děj plyne klidně jen v kapitolách vyprávěných retrospektivně. V těch chronologických je to pěkný fičák.
I přes to mi ale některé kapitoly přišly zcela zbytečné (třeba ta o Matthewovi nebo Melanii - i když zase chápu, že nám je autorka chtěla trošku přiblížit i z jiné, než profesionální stránky).
I přes to téma pro mě kniha byla spíše oddychová a rozhodně ji nehodlám srovnávat s nějakými thrillery nebo detektivkami. Neměla jsem od ní žádná očekávání a tudíž mohu s čistým srdcem říci, že se mi líbí tak, jak je napsána.

bookcase
03.12.2020 5 z 5

Výborné, já jsem byla spokojená, psychothriller podle mého gusta. Napětí po celou dobu, stísněná atmosféra, víte, že se něco stalo, ale netušíte přesně co...

p.pavlina
19.11.2020 3 z 5

Měla jsem velký problém se do knihy začíst. Děj se tak zvláštně vlekl a konec nepřekvapil.

kuttnerovka
08.11.2020 2 z 5

Má druhá kniha od autorky, o něco lepší než "Mám nad tebou moc" ale takové nemastné, neslané. Na to, že kniha není nejtenčí, se to táhlo nic se nedělo. Konec knihy to zachránil, konečně čtenář rozluští, to co během celé doby čtení tušil a konečně to trochu více graduje. Dala jsem autorce šanci 2x a myslím, že mě stačilo.

Toňula
05.11.2020 3 z 5

Čekala jsem trochu více, předchozí knihy autorky mě hodně oslovily, ale tady jsem se v ději lehce ztrácela,od poloviny mi pak navzdory tomu bylo jasné, o co jde, přesto nemohu popřít čtivost příběhu..takový průměr.

wendulka321
11.10.2020 2 z 5

Zklamání, nic víc čekala jsem něco jiného, vlastně by stačilo přečíst si začátek a epilog a ten zbytek vynechat. Normálně mi střídání časových linek nevadí, naopak mám to celkem ráda, ale tady jsem se v tom ztrácela...

čef
11.10.2020 3 z 5

Řídké kafe, které dostanete v každé restauraci rychlého občerstvení, řekl bych. Chápu ale, že mnohé naplňuje číst si o problémech výchovy dětí, nevěře apod. převlečené za thriller a vlastně si ani příliš nepřejí bůhvíjaké drasťáky, protože čtou hlavně před spaním. Tak pro tyto čtenáře je kniha ideální, ostatní mají spoustu příležitostí jinde.

klaraj093
09.10.2020 4 z 5

Jak již bylo řečeno,bez zdlouhavého odbočování by byla kniha mnohem lepší a svižnější. Nicméně se mi líbila.

Gabusza
26.09.2020 2 z 5

Kniha by mohla být zajímavější, bez zdlouhavého odbočování. V Epilogu bylo vlastně vysvětleno vše ve zkratce a tímto mě to otrávilo.
Jinak dějově povedená, možná bych se spíš mrkla na film tohoto typu :)

Januli
23.09.2020 3 z 5

Málo propracovano. 300 stran prakticky o ničem, stále jen bla bla a epilog nám vše vysvětlí. Slabota.

L.Helena
15.08.2020 3 z 5

Takové neustálé chození kolem horké kaše. Pořád je naznačované, že se děje něco dramatického, ale pak vždy následuje spousta dějových odboček a nezáživné omáčky. Teprve v samotném závěru do sebe vše zapadne, jenže mě akorát přišlo líto, že na to, jak dramatický příběh z toho nakonec byl, tak těch předchozích tři sta stran mohlo být zpracováno mnohem napínavěji.

milena8281
07.08.2020 3 z 5

Střídání časových linek mě tentokrát dost rozčilovalo. Stal se z toho teď takový oblíbený trend, objevuje se skoro v každé druhé knize, kterou vezmu do ruky. Tady mi to ale dost vadilo. Úplně jsem tedy ale nepochopila všechny Emminy motivy. Proč měla potřebu ublížit Gil a Anthonymu, když jí šlo vlastně jen o synovo dědictví? A proč si psala deník? Jestli byla sociopat bez svědomí, pak mi není jasné, proč si to potřebovala zapisovat do deníčku. Ano, nakonec se všechny nitky příběhu spojí a rozuzlí, ale je to takové nijaké. Myslím, že to ve mně celkem žádné velké emoce nezanechá.

Dixinka
31.07.2020 3 z 5

Celé to na mě působilo depresivně. Tolik lží.

RADOST
25.07.2020 3 z 5

Připadá mi, že nejdůležitější a nejlepší je v této knize epilog. Děj ve dvou časových rovinách sice něco prozrazoval o hlavních postavách a servíroval i útržky či vzpomínky z dřívějšího života, ale zároveň záměrně prohluboval čtenářovu dezorientaci. To mi vadilo. Knihu jsem si jaksi nedovedla užít.

Lindulinek
13.07.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Pěkně propracovaná časová osa, takže se člověk neztrácel. Závěr překvapivý. Doporučuji.

Leniiis
10.07.2020 4 z 5

Že je Emma někdo jiný než za koho se vydává se dozvíte vlastně už na začátku, ale pak musíte poctivě dojít až na konec, abyste se dočkali jakéhosi závěru. Za mě málo napětí a akce. Klidně bych ocenila víc okousanejch nehtů (tech mejch samozřejmě :-D ). Ale jinak příběh fajn. Prolínají se tam dvě časové osy, někomu může vadit, mě nevadilo. Za mě ale prvotina autorky určitě lepší.