Chladná jako led

Chladná jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432811/bmid_chladna-jako-led-FGc-432811.jpeg 4 195 195

Míle od domova a syna Bena jede Sophie se svým manželem ve vlaku a zaskočí ji děsivý telefonát. Její syn skončil po tragické nehodě v nemocnici. Sophie byla přesvědčená, že své nové přítelkyni Emmě může věřit. Byla si jistá, že jejího chlapce ochrání. Nemůže ale setřást pocit, že udělala strašnou chybu a uvrhla svou rodinu do nebezpečí. Bezmocná a stále hodiny od domova zjišťuje pravdu. Její život už nikdy nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Friend , 2018

ennlady
03.07.2020 4 z 5

Téma už mockrát použité. Kamarádka, která vás okouzlí při prvním setkání a které věříte čím dál víc. No a ze které se vyklube někdo úplně jiný. Ale je to opravdu čtivé, jak už tady bylo zmíněno, prolínání minulosti a současnosti dodává knize patřičné napětí. Vygradování na samém konci je trošku za čárou, asi by to až takhle život nepřinesl, ale nakonec třeba ano...

RonnieSmithx
01.07.2020 2 z 5

Co k tomuhle říct? Knížka se četla hezky, ale ten obsah už trošku kolísal. Úplně každá věc, co se stala, mi byla jasná už několik stránek dopředu. Nenadchla mě, nepřekvapila a nijak mě nenavnadila na autorčina další díla. Všechno tam bylo černé na bílém. Každý "zvrat" bylo něco, co jste si stejně mysleli od prvních dvaceti stránek.
Zklamaná nejsem, protože jsem do téhle knížky nevkládala žádné naděje. Jen jsem se utvrdila v tom, že můj prvotní instinkt měl pravdu. Pokud si chcete přečíst nějaký kvalitní thriller, tak s tímhle neztrácejte čas. A na závěr mi přijde vtipné, že paní Nuhlíčková se rozhodla knize v českém vydání dát název "Chladná jako led", ale v autorčině poznámce stejně nechala název "Přítelkyně". To je jen taková drobnost, které jsem si všimla:)

Hvězdinka
28.06.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Pomalejší tempo, epilog hezky napsaný. A autorka má zřejmě zálibu ve vlacích, vlak hrál roli i v knize Mám nad tebou moc.

cornetka
22.06.2020 4 z 5

Sophie se cestou ve vlaku dozvídá, že její syn Ben je po vážné nehodě. Bena hlídala kamarádka Emma, která se teprve nedávno přistěhovala se svým synem do jejich městečka. Zdá se, že je Emma skvělá kamarádka, ale nic není takové, jak vypadá. Současnost střídá děj před nehodou, kde se dozvídáme něco o Emmě, ale také o Sofii.
Kniha mě chytla hned od začátku, byla hrozně čtivá. Postupně se mi ale moc nezdálo, že Sophie zažívá tolik stresových situací, které nezvládá. Bohužel mě nezaujal ani konec. Také mě překvapila autorčina poznámka na závěr, kde děkuje, "že jste si přečetli knížku Přítelkyně".

Katania
05.06.2020 3 z 5

Tyhle psychologické romány nejsou nic pro mě. Neříkám, že je to špatná kniha, čte se svižně a rychle, ale není to můj šálek kávy.

Theresa.2679
31.05.2020 4 z 5

Super příběh, dobře se četla, zápletka se mi líbila. Trochu bych pozměnila konec, pro mě tam toho najednou bylo moc, hlavně v epilogu. Jinak skvělá kniha.

ArwenAragorn
08.05.2020 3 z 5

Tento psychothriller nebyl špatný, prolíná se tady minulost s přítomností, ale připadlo mi, že všechny podstatné věci jsem se dozvěděla až v epilogu. Takže po celou dobu tápete, dostávají se vám útržky informací a čekáte na napínavý závěr - a ono nic. Tak to mi tady chybělo. Další knihy od autorky si ale ujít nenechám.

danielosbourne
02.05.2020 3 z 5

Stejně jako Mám nad tebou moc, i Chladná jako led se mi líbila. Autorka umí vystavět příběh tak, aby čtenáře okamžitě vtáhla do děje a přinutí ho, aby knihu co nejdříve přečetl. Co je však autorčinou slabinou, jsou závěrečné gradace. Místo toho, aby autorka v závěru příběh vygradovala do nebeských výšin, naopak závěr jakoby opouští a dodatečně všechno vysvětlí v epilogu. Přijdu si tak trochu ochuzen o závěrečnou konfrontaci a napětí, které ve mě při čtení postupně rostlo, bylo najednou pryč.
Pokud u nás vyjde od autorky další kniha, tak si ji velice rád přečtu. Za mě 3,5 hvězdičky a ve výsledku spokojenost.

evasamankova
23.04.2020 4 z 5

První polovina se odehrávala ve velmi poklidném tempu, zato druhá polovina se rozjela. Kniha se četla dobře, v závěru na několika místech i překvapila.

AlbionFoxyFox
22.04.2020 5 z 5

Moc mě bavila, líbilo se mi skládání přítomnosti a minulosti, různých úhlů pohledu. Konec na mě sice až příliš naivní, ale celkově se kniha četla sama :)

koki.veru
22.04.2020 5 z 5

Pěkný příběh, napínavý až do posledních stran. Velice se mi líbilo, jak se prolíná minulost s přítomností a až do posledních stran nevíte, co se vlastně děje. Pěkné :)

vzteklinka
15.04.2020 4 z 5

Čteno se zaujetím. Napínavé až do konce. Kniha stojí za přečtení.

blonďatá.luc
21.03.2020 3 z 5

Prvních padesát stránek mi uteklo jako voda, přesto jsem knihu bez váhání odložila a věnovala se jiným věcem. Stejně vypadal i druhý pokus začíst se do knihy - zase jsem do příběhu bez obtíží vklouzla, ale jakmile jsem potřebovala jít dělat něco jiného, netrápilo mě to. Až zhruba ve 3/4 knihy se všechno začalo rozmotávat a já začala být napjatá. No a konec... dostal mě, ale asi trochu jinak, než si představujete. Odhalil se tam jeden motiv, na který jsem hodně citlivá a který mě pokaždé dokáže úplně rozbít - pokud s ním dopředu nepočítám a nepřipravím se na něj... (Ale dovedu si představit, že v ostatních čtenářích konec žádné emoce neprobudí.) V celku knihu považuji za takový průměr - stránky rychle ubíhají před očima a než se nadějete, jste na konci - ale pak si říkáte, o čem vlastně tolik stránek bylo?

Ajuszka
08.03.2020 4 z 5

Nutno říct, že jsem od knihy čekala trošku víc. Četla se dobře, to ano. Nicméně příběh byl zdlouhavý, nijak moc zajímavý a konec mi přišel nijaký.. Asi se mi její první kniha líbila víc. No nic, budu doufat že u další to zase rozjede :)

Pípasek
03.03.2020 5 z 5

Důvěřuj, ale prověřuj! Napínavý, strhující psychothriller.

zuzana2599
03.03.2020 4 z 5

Jak dobře znáte svou přítelkyni ? Můžete jí věřit ? Sophie si novou kamarádku i jejího synka oblíbila, no časem se dostavily pochybnosti …
Kniha se mi docela dobře četla, líbily se mi krátké kapitoly, které děj posouvaly dopředu. Nejvíc mě překvapil závěr příběhu a poznání, že ve jménu lásky a tváří tvář zlu, je člověk schopen mnohého.

alena1228
29.02.2020

Zbytečně dlouhá kniha,hodně jsem přeskakovala.Vyzdvihnu ale nečekaný konec,takže celkem spokojenost.

Ajina76
26.02.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale asi jsem čekala trochu něco víc. Konec byl podle mě docela useknutý. Vše se vysvětlilo až v epilogu. Ale za přečtení kniha stojí.

mysterygirl
08.02.2020 3 z 5

Za mě to nebyla tak úplná pecka..