Chladná jako led

Chladná jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432811/bmid_chladna-jako-led-FGc-432811.jpeg 4 194 59

Míle od domova a syna Bena jede Sophie se svým manželem ve vlaku a zaskočí ji děsivý telefonát. Její syn skončil po tragické nehodě v nemocnici. Sophie byla přesvědčená, že své nové přítelkyni Emmě může věřit. Byla si jistá, že jejího chlapce ochrání. Nemůže ale setřást pocit, že udělala strašnou chybu a uvrhla svou rodinu do nebezpečí. Bezmocná a stále hodiny od domova zjišťuje pravdu. Její život už nikdy nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Friend , 2018

evin84
01.03.2024 2 z 5

Zbytečně zdlouhavá kniha. Nijak mě nebavila.

Georgie1
12.02.2024 4 z 5

Dobře napsaný příběh o osamělosti, důvěřivosti, lásce, přátelství, ale i lži, bezcitnosti, manipulaci. Vliv zvláštního dětství, nebo vrozený povahový rys?

HanaNov
10.09.2023 3 z 5

Naprosto předvídatelné od začátku do konce. Kniha, o které za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ji četla. Neskutečně naivní hlavní hrdinka, prostředí a ostatní postavy účelové a jakoby prvoplánové, příběh tuctový bez nápadu. Od první kapitoly vnímavější čtenář ví, o co jde, kam se to všechno bude ubírat a jak to dopadne. A na konci si bohužel řekne: Tak jsem měl/a pravdu...

anája
06.07.2023 3 z 5

Nemohla jsem se zorientovat v teď a predtim. Zdálo se mi to jako takový myš maš. Ale od poloviny knihy to začalo byt napínavé.Ale autorka má lepší knihy

playada
27.05.2023 2 z 5

Nevím, co k tomu napsat. Děsně ukecanę. Nevím. Marně se snažím na této knize něco vyzdvihnout. Nechci být kritická. Sama bych nic nenapsala. Ale. Bolí mne, že nemůžu nic pozitivního vymyslet...

micha-ella
20.05.2023 3 z 5

Zase jako u mnoha knížek příliš dlouhé, zbytečně vycpané vatou odboček. Střídání kapitol Dnes a Předtím mi šlo tak na nervy, že jsem knížku několikrát odložila. Část jsem přečetla svojí metodou nejdřív kapitoly Předtím a pak Dnes, ale ani to mi v tomto příběhu nevyhovovalo. Pochybovala jsem o jednání té záporné postavy, ta by přece určitě začala vydírat otce svého syna už v těhotenství a ne až po několika letech. Možná jsem něco i vynechala a proto nepochopila, mám ráda přímou časovou linku a ne tuto protivnou módní rozdrobenost.

crazyslunicko
27.11.2022 2 z 5

Tak z této knihy jsem byla spíše zklamaná. Chybělo mi tam více akce a 80 % knihy bylo o ničem. Závěr to trošku zlepšil, ale i tak to nebylo nic extra. Sophie mi přišla tak trochu jako důvěřivá naivka a její manžel - škoda mluvit.

Kekik
23.11.2022 2 z 5

Knihu bych přirovnala k líně plynoucí řece. Bez větší akce, bez většího napětí. Bez šokujícího konce. Byť tam snaha byla.
Jedná se o mojí třetí knihu od Teresy Driscoll, a dle mého názoru, zatím nejslabší. Se čtivostí nemám u autorky problém, a jelikož se nejedná o první knihu, nečekala jsem ani výrazný thriller. Přesto jsem zklamaná. I nadále ale autorce zachovám přízeň. Mám její tvorbu ráda.

Emma27
10.09.2022 5 z 5

Kniha byla napínava a i celkem zdlouhava. Taky jsem se celkem ztrácela v postavach.Konec překvapil.

EliBla
04.07.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá. Občas jsem se ztrácela v tom, kdo co říká. Bylo to trochu nepřehledné. Oceňuji krátké kapitoly a zajímavý konec.

Baru7
21.06.2022 2 z 5

Stejně jako předchozí kniha, byla i tahle velmi čtivá a napínavá. Sice trochu předvídatelnější, ale i tak dobrá.
Líbí se mi krátké kapitoly.

malýčtenář
12.03.2022 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla zorientovat v kapitolách Dnes a Předtím, ale postupně se člověk zorientuje a s napětím sleduje další osudy hlavních hrdinů. Děj je napínavý a krátké kapitoly se čtou velmi dobře . Přečteno rychle a těším se na další knihy od autorky.

deny_ba
15.01.2022 5 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla, naopak kniha předčila všechna má očekávání. Měla spád, nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Prostě jízda od začátku, až do konce. Skvělé prolínání minulosti i přítomnosti, pohledy od různých postav. Každá kapitola vnáší do příběhu něco nového. Výborný formát psaní. Konec není takové to "grooo", co Vás vynese až do výšin, ale překvapivý je, to ne, že ne. Minimálně objasní spoustu nesrovnalostí, které by čtenáře možná ani nenapadly.... Doporučuji, přečteno za dva dny.

katpas76
10.01.2022 4 z 5

Výborná a napínavá kniha, rychlý spád, četla se mi sama.

Pavlína2019
12.12.2021 5 z 5

Výborná kniha!
Napínavě vstvený příběh, mám ráda střídání děje s minulostí. Přečtěno za dva dny, má rychlý spád, krátké kapitoly, příjemný formát a písmo.
Neměla jsem problém s postavami ani se střídáním současnost-dříve, jako jiní čtenáři a už vůbec jsem nebyla zklamaná očekáváním a recenzemi. Mám to tak, že recenze na knihu od oblíbeného autora nečtu, ani to, o čem je - a beru ji. :-)
Za mě mohu vřele doporučit, chápu, že každý má jiné požadavky, ale já jsem velmi spokojená.

Allla9
13.09.2021 4 z 5

Dostat se do vlivu vypočítavé osoby, se dá snadno. Pochopit, jak to doopravdy je, trvá dlouho. Avšak, když člověk již ví, jak všechno je, tak málokdo zachová chladnou hlavu.

Venny345
29.06.2021 2 z 5

Obálka knihy slibuje excelentní bestseller... Proč jen tyto štítky čím dál tím více označují knihy, které se do této skupiny nemohou řadit? Bohužel mezi ně patří i tato kniha, která je jakýmsi průměrem, nedoporučuji.

Gracinka
02.05.2021 2 z 5

Když jsem si v knihovně dělala rezervaci na knížku, byla hodně vychvalovaná. Strašně jsem se těšila a jsem spíš zklamaná. Moc se mi nelíbil styl psaní. Bylo to místy dost zmatené. Po dočtení příběhu jsem zklamaná.

5holek
05.03.2021 4 z 5

Velmi dobře napsaný psychothriller. Věci ani lidé nejsou mnohdy tím, čím se zdají být, tím méně víme i to, čeho jsme sami schopní. Moc mě bavilo postupné dobarvování charakterů, zdánlivě pomalu plynoucí děj a závěrečné překvapivé rozuzlení.

Lenama18
02.03.2021 4 z 5

Super čtivá knížka, trochu mě zaráží že má docela málo hodnocení, ale mě se ten příběh prostě líbil. Byla jsem zvědavá jak to celé do sebe zapadne takže jsem opravdu hltala každou stránku.