Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175837/bmid_rizzoliova-islesova-chirurg-JVW-175837.jpg 5 842 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak je zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence?... V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok - jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore a jeho kolegyně Jane Rizzoliová začínají věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani oni ji nedokážou před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

Dumicek
15.02.2014 5 z 5

Opět musím dát autorce 5 hvězdiček za tuto knihu..napětí tu bylo od začátku až do konce. Skvělá zápletka a postupné rozuzlení případu bylo výborné.Přečteno jedním dechem za dvě odpoledne :) jdu se pustit do Učedníka.

Li@
11.02.2014 4 z 5

Bylo to celé zamotané, napínavé a děsivé a s každou stranou se to rozmotávalo, stávalo se napínavější a děsivější. U mě bodovalo, ač řadím mezi dovolenkové čtení.

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Chirurg se mi líbil možná o trošku míň, než Dvojče, přesto nedat knížce plné hodnocení by byl doslova hřích! Navíc mám pocit, že kvůli Tess Gerritsenové bych klidně ještě rozšířila hodnotící škálu o jednu hvězdičku :).

Opět se jedná o naprosto skvěle zkonstruovaný detektivní příběh, jehož hlavní protagonisté byli trošku odlišní, než ve Dvojčeti. Spojovacím článkem je zde postava Jane Rizzoliové, jediné policistky na oddělení bostonské kriminálky, která neustále bojuje o postavení a respekt v jinak čistě mužském oddělení. Postavou, kolem které se celé dění točí, je Catherine Cordellová - doktorka, která jako jediná před dvěma lety přežila útok vraha, kterému se přezdívalo Chirurg. Tento vrah totiž své oběti ještě před smrtí dlouho a krutě mučil, ale Catherine se podařilo nejen zachránit si svůj holý život, ale vraha dokonce zastřelila. Jak je tedy možné, že nyní, po dvou letech, se vrah objevil a znovu vraždí? A jakou roli v této záležitosti Catherine vlastně hraje??? - Na otázky vám bude samozřejmě podrobně a hlavně důsledně odpovězeno v knize. Příběh je sám o sobě poměrně spletitý a vrah skrývá nejedno tajemství. Nitky čtenář rozplétá jednu po druhé spolu s hlavními detektivy příběhu a v podstatě je neustále co objevovat, i když jste se dočetli až k epilogu :). Zápletku opravdu považuji samu o sobě za tak kvalitní a promyšlenou, že mi tam ani nevadí již zmíněná linie červené knihovny... Ano – je tam, ale není to rozhodně na úkor detektivního příběhu, jako v dílech některých jiných autorů.

Na autorce osobně velmi oceňuji právě to, že není přívržencem šokujících závěrů, ale že zápletka, která je sama o sobě složitá, se rozkrývá opravdu po celou dobu čtení příběhu. Právě proto vás příběh zachytí do svých tenat od první stránky a stěží pak budete schopní knihu odložit – a přesně tak si to u detektivky představuji! :) Kniha je psaná svižným tempem a hluchá místa v ní nenajdete.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem před půl rokem přečetla jako první od této autorky a mile mě překvapila. Kniha je dobře napsaná a velice napínává.

ina77
09.01.2014 4 z 5

No, jelikož už jsem od této autorky přečetla knih dost,tak musím říci,že tato patřila k těm slabším.
Bylo to občas dost ostré,ale asi to tak mělo být,takže se těším na další a uvidím!

Marbulka
05.01.2014 5 z 5

Super, Tess nezklamala.

Lucka385
27.11.2013 5 z 5

Naprosto skvělé. Kniha mě dočista uchvátila. Ne že bych se vyžívala v násilí, ale příběh je napsaný tak strhujícím způsobem. Opravdu jsem se od první do poslední stránky nenudila. Jenda z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Už se těším na další příběh T.G. Učedník.

Neri
15.11.2013 5 z 5

Ač se rozhodně nevyžívám v násilí a krvavých scénách, Chirurg mě nadchl. Velmi dobrá zápletka, napětí od začátku do konce, žádná stránka se mi nezdála zbytečná. S chutí budu pokračovat v dalších dílech.

Jančislava
13.11.2013 5 z 5

Super, líbilo. Dobře napsaná detektivka, zajímavá a napínavá. Tahle autorka mě začíná bavit :-)

xtraks
06.10.2013 5 z 5

Skvělá, úžasná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě si přečtu i jiné knížky této autorky! :-)

jarkamet
22.09.2013 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a byl jsem velmi mile překvapen. Může konkurovat takovým velikánům jako je Deaver, Palmer ap. Strhující děj od prvních stránek a překvapivé odhalení. Už se těším na další knihy, které mám v knihovně.

petka-2007
06.07.2013 5 z 5

Výborné, napínavé, opravdu "lahůdka" :-) Pro toho, kdo má rád thrillery - doporučuji k přečtení.

mikika
27.06.2013

protože i já mám tuhle sérii ráda, tenhle první díl mi chyběl, ale zkrátka přes tu úvodní pasáž s rozřezáváním jakési paní jsem se fakt nedostala...

studentice
15.06.2013 4 z 5

Chirurg nezklamal. Knihy od autorky Gerritsen mám moc ráda. Možná byl tento díl možná až příliš brutální, některé pasáže na začátku knihy jsem musela přeskakovat..

Jajulle
05.02.2013 5 z 5

Skvělý thriller. Napínavý po celou dobu i když trochu brutální.

egan
29.01.2013 5 z 5

Výborný thriller! Číta sa veľmi rýchlo a je napínavý od začiatku do konca!

az007
15.11.2012 5 z 5

Tuto autorku miluju. Četla jsem od ní několik knížek, Chirurgem to začalo, pak Učedník, Hříšnice, Dvojče, Obchod s orgány a Neznámá. Teď mám rozečtenou knihu Mefisto. Podle mě je to skvělá spisovatelka knih plných napětí a její detektiv Rizzoliová ve spojení doktorkou Islesovou jsou skvělé. Kdo má rád krimi až thriler, hodně napětí s dobrou zápletkou určitě si dobře počte u všech knížek od této autorky.

vladka2104
02.06.2012 5 z 5

Perfektní detektivka...

aannyy
25.05.2012 5 z 5

Série případů řešených detektivem Rizzoliovou, doktorkou Islesovou a jejich týmem jsou mým nejoblíbenějším čtením. Zamrzelo mě jen jedno, že v téhle knize se dr. Isles ještě neobjevuje.

iška
14.05.2012 4 z 5

Série detektivních příběhů s Jane Rizzoliovou patří k mým oblíbeným.