Eleanor a Grey

Eleanor a Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460547/bmid_eleanor-a-grey-kyF-460547.jpg 4 369 92

Chances série

1. díl

Greyson East ve mně zanechal svoji trvalou stopu. Když jsem se do něho jako mladá dívka poprvé zamilovala, o životě jsem toho moc nevěděla. Ale již brzy jsem věděla vše o jeho úsměvu, hlasitém smíchu i motýlech v břiše, které jsem cítila pokaždé, když mi byl nablízku. Život byl dokonalý… jenže pak se to všechno pokazilo, a každý z nás byl nucen jít dál svojí vlastní cestou. Nechala jsem svou první lásku jít, držela jsem se vzpomínek a žila jen pro ten den, kdy se znovu shledáme. Když se mé přání konečně splnilo, vůbec to nebylo tak, jak jsem si představovala. Když jsem se rozhodla přijmout práci chůvy, nemohla jsem tušit, že to budou jeho děti, o které se budu muset starat, a že mým novým šéfem bude právě ten kluk, kterého jsem kdysi znala. Ten kluk, z něhož byl nyní muž – chladný, osamělý, odtažitý muž. Jeho sladký úsměv i nakažlivý smích, který jsem kdysi tolik milovala, zůstal už jen vzdálenou vzpomínkou. Potýkal se se silnými pocity smutku a bolesti ze ztráty. Když si uvědomil, kdo jsem, donutil mě ke slibu, že budu dělat jenom svou práci a nic jiného než svou práci. Přinutil mě, abych mu slíbila, že se ho nebudu snažit znovu poznat, že se nepokusím znovu oživit vzpomínky, které jsem si celou tu dobu hýčkala. Ale občas jsem v jeho divokých očích zahlédla toho chlapce, kterého jsem kdysi znávala. Viděla jsem toho Greysona, který se usmíval a hlasitě smál, který ukradl srdce mladé dívce. A ani v nejmenším jsem nepochybovala o tom, že za toho chlapce stojí bojovat. Dostala jsem druhou šanci bojovat o někoho, kdo hluboce poznamenal můj život. Mohla jsem jen doufat, že i já jsem dokázala zanechat stopy na jeho duši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Eleanor & Grey , 2019

Karolina.L
30.08.2021 2 z 5

Miluju romantický knížky, ale tohle bylo moc sladký i na mě.

Karola050716
29.08.2021 3 z 5

První třetina dokonalá, druhá dobrá, třetí už na mě byla trochu moc.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Ani nevím co k tomu pořádně napsat,abych to všechno nevyspoilerovala Kniha je rozdělena na 2 části..tu první jsem suverénně celou probrečela...život dokáže být opravdu hodně krutý a hlavní téma první části mi je hodně blízké,takže jsem z toho byla hodně rozmrzelá a smutná a padly na to 3 balíčky kapesníčků..Ellie a Grey se setkali na párty a hned si padli do oka..postupem času se z jejich vztahu vyklubalo něco víc..oni dva byli strašně úžasní...hlavně Grey...to jak stál při Ellie v jejím nejtěžším období i když to sám neměl doma zrovna lehké bylo strašně mile a okouzlující..bohužel nastal čas,kdy se museli rozejít...ze začátku se snažili být v kontaktu přes maily,ale práce,vysoká a časový rozdíl nehrál v jejich prospěch..2. část se odehrávala o 16 let později...uff tady jsem byla taky trošku vykolejená,ale už ne tak moc...Ellie pro Greye začala pracovat jako chůva a jeho chování mě teda dost šokovalo a naštvalo.. bála jsem se, že se z Greysona stal totální šmejd, strpěl ztrátou ženy a traumatem z nehody...strašně jsem si oblíbila jeho mladší dceru Lorelai,byla strašně milá a věčně usměvavá i po tom, čím si celá rodina prošla...starší dcera mě ze začátku štvala, typická puberťačka,ale potýkala se s hodně hnusnýma věcma,takže jsem se do ní trošku zkusila vžít..Ellie vnesla do jejich rodiny světlo..udělala by pro ně první poslední a ten závěr mě tak strašně dojal...byla to naprosto skvělá knížka...nic takového jsem nečekala, slzné kanálky mi totálně vyschly a migréna z breku jede v plném proudu..doporučuji ke knize nakupit horu kapesníků a něco silného na nervy a bolest hlavy :D

suzanne1997
13.08.2021 5 z 5

Stejně tak smutný, jako okouzlující příběh, ze kterého láska a porozumění přímo tryskají. Eleanor a Grey jsou postavy pro sebe jako stvořené, krásně se doplňují a jejich vytrvalost je místy až obdivuhodná. Jeden druhého dokáží vytáhnout z toho nejhoršího, když to právě ten druhý potřebuje. Autorka vykreslila postavy Karly a Lorelai tak neuvěřitelně přesvědčivě, že se čtenář musí místy pousmát, místy se směje opravdu rád a místy zase nevěřícně kroutí hlavou. Každý kousek jakoby přesně zapadal do jejich příběhu, každá postava v něm měla své místo a každý krok, kterým autorka čtenáře vede byl předem promyšlený. Nejde napsat, že by si čtenář postavy zamiloval, spíš s nimi sympatizoval. Rozhodně to není kniha, ke které by se člověk s radostí vrátil, ale určitě stojí za přečtení.
Když jsem ji otevírala, čekala jsem něco jiného, něco docela jiného, rozhodně však ne příběh, který mi autorka naservírovala. Příběh hlavních hrdinů je specifický a dobře vykreslený. Láska, bolest, nenávist, utrpení a všechny další emoce z něj přímo čiší. Ale na druhou stranu, právě tohle je na knize to pozitivní. Autorka odhalila emoce, dokonale si pohrála s každou situací a nakonec z toho všeho vyšel opravdu povedený román, který rozhodně stojí zato otevřít na první stránce a o několik hodin později na poslední stránce zavřít.

astra3
07.08.2021 5 z 5

Hezký dojemný romantický příběh a taky smutný.

Anna195
19.07.2021 5 z 5

Kniha je jedna veľká emotívna jazda a určite je to jedna z kníh, pri ktorej si poplačete. V príbehu hrá hlavnú úlohu smútok dvoch ľudí a tento ich smútok som cítila počas celého čítania, pretože oboch zasiahlo čosi, s čím sa veľmi ťažko vyrovnáva.

Páčil sa mi nápad rozdelenia knihy na dve časti. V prvej časti ma autorka zaviedla na strednú školu, kde sa Ellie a Grey zoznámili a už tu som vedela, že sú jeden druhému oporou. Ellie bola nezvyčajná ženská postava, ale takým spôsobom, že si vás hneď získa svojím vystupovaním a dobrým srdcom. Grey bol vtipný a milý, no najmä v tejto časti bol veľkou oporou pre Ellie, ktorá si prechádzala ťažkou situáciou. Druhá časť príbehu, kde sa Ellie a Grey znova stretnú je zasadená už do súčastnosti o 16 rokov neskôr. A práve tu na každej stránke je cítiť veľký smútok, ktorý prežíva Grey. No tu už som spoznala Greya, ktorý bol odťažitý a presný opak toho chlapca z minulosti. Vzhľadom na to čo všetko prežíval sa ho dalo pochopiť.

Musím povedať, že obe časti boli skvelo spracované a pri oboch je cítiť množstvo emócií. Čo sa mi páčilo na tomto príbehu je, že hlavné postavy boli jeden pre druhého oporou a navzájom sa zachraňovali. Ich vývoj, ako sa z ľudí, ktorí nosia v sebe množstvo smútku stanú ľudia, ktorí zistia, že aj oni majú šancu na šťastie, bolo niečo nádherné. Jednoznačne toto bol príbeh plný emócií, ktorý so mnou zamával. Musím povedať, že vedľajšie postavy v príbehu boli úžasné a každá postava tu mala dôležité miesto, pretože bez týchto postáv by nebol príbeh taký skvelý ako bol.

Knihu odporúčam a dúfam, že sa dočkáme prekladu knihy o Landonovi a Shay.

JanuldaN
12.07.2021 5 z 5

Jedním slovem: dojemné! Co víc k tomu říct :-)
Ne vážně. Ústřední pár si zamilujete. Budete s nimi prožívat to dobré a bohužel i to špatné. Budete se s nimi smát, brečet, zoufat si, zamýšlet se, objevovat... Zkrátka nádherná kniha. Druhé šance existují. Doporučuji!

Artep25
23.06.2021 5 z 5

No kdybych si pořádně všimla obálky než jsem začala číst ,tak asi knihu odložím .Také se mi moc nelíbí .Jsem čtenářka úplně jiného žánru a romantika mně povětšinou obchází velkým obloukem .Tento příběh jsem četla víceméně náhodou a nelituji .Krásný romantický příběh do škaredého počasí ,když se pohodlně usadíte do křesla s hrnkem teplého čaje nebo kakaa a budete se při čtení chvíli usmívat a chvíli plakat .Je to milá oddechovka a když to budete číst ,tak si to vážně užijete .Za mně skvělá odpočinková kniha .

Wabinka
19.06.2021 4 z 5

Knihu jsem si přečetla jen díky tomu, že jsem na ni natrefila tady na Databázi. Takže díky za tip. Obálka je totiž šílená. Nebyla to úplně typická romanťárna, kterých je momentálně velký výběr. Příběh má dvě části, minulost a současnost, když se Eleanor a Grey po šestnácti letech zase náhodou střetnou. Druhá část ze současnosti se mi líbila více, i když těch smutných událostí bylo možná trochu víc.
SPOILER:
Odloučení Ellie a Greye mi přišlo hodně rychlé a odbyté, že by si opravdu nenašli čas si ani zavolat. Mělo tam být aspoň pár vět o tom, jak se Grey poznal s Nicole a o jeho velmi brzkém otcovství brzy poté, co se s Eleanor rozešli. Hodně mi to v příběhu chybělo.

happy19
17.06.2021 5 z 5

Bolavě nádherné ♡

„Jedinou láskou, která přetrvává, je láska, jež se smířila se vším. S každým zklamáním, s každým nezdarem, s každou ztrátou, která se smířila i se smutnou skutečností, že nakonec žádná touha není tak velká, jako touha nebýt sám.“

Janynka
08.06.2021 5 z 5

Podle názvu a obalu knihy, by člověk čekal naprosto "klišoidní" příběh. Ale bylo to úžasný!! Krásný, i když smutný příběh, o smutku, beznaději, lásce, naději, doufání... Pro mě to byla krásná knížka, s nádherným, silným obsahem.

KláraH.
08.06.2021 4 z 5

Na starý kolena se ze mě stává plačka. Příběh je krásný, čtivý, velmi smutný, a to hned v první polovině. Zejména pokud jste rodič a notabene pokud máte dceru.
Druhá polovina je za mě slabší, ale oceňuji citlivost Ellie směrem k dětem, chladnost Greye a jeho skoro zázračná otočka mi přijde zvláštní a skoro překotná. Ale dojem z knihy dobrý, krásně zpracované téma smrti a žalu, a to až na dřeň.

lucie.sela
03.06.2021 4 z 5

I přes těžší obsah má kniha své kouzlo. První část se zabývá "zrůdou" jménem rakovina a ztrátou milovaného člověka. Myslím, že to zažila drtivá většina z nás a proto může být kniha náročnější na vyvolání vzpomínek. Přesto se mi moc líbilo jak autorka vykreslila Greye, který byl světlem pro Eleanor. Většina by určitě ocenila mít někoho, kdo by byl oporou a útěkem od hrůz co nemoc působí. Přiznám se, že jsem Eleanor záviděla jak se dokázala s postupem času smířit se ztrátou, která z ní udělala neskutečně srdnatou ženu. Samozřejmě je to kniha a tak je dost pohádkové, ale dává to svým způsobem naději. Druhá část se mi četla lépe i přes nehodu a ztrátu milované ženy pro Greye a jeho rodinu. Opět se mi líbilo vykreslení pocitů ze ztráty a odstrkovaní blízkých, které jde ruku v ruce s žalem. Celkově jsem tam nenašla jedinou nesympatickou postavu a díky tomu byla kniha svým způsobem oddechové čtení. Sbližování postav se dělo postupně což mi taky vyhovovalo, protože nějaké "vidím, znovu cítím, vlastním, konec" mi naruší celý příběh a stane se z toho přeslazené nic. Není to kniha, kterou by jsem četla opakovaně, ale rozhodně nelituji přečtení.

Janinajel
29.05.2021

Kniha se mi velmi líbila , byla trosku jiná než ostatní , ale i tak mě příběh vzal . Bylo tam hodně momentu kdy jsem měla na krajicku , promyšlený příběh hodně citove založeny. Mohlo tam být více romantických chvilek .

uminaa
29.05.2021 5 z 5

Jednoducho krása! Veľmi silný príbeh o ľudských tragédiách - o strate milovanej osoby, či už kvôli zákernému ochoreniu alebo strašnej nehode; o rôznych druhoch šikanovania. Našťastie, je to kniha aj o uzdravovaní zlomených sŕdc a zjazvených duší, o znovuobjavení nielen svojich blízkych, ale aj seba samých.

Z môjho pohľadu je táto kniha posolstvom o tom, že ani v tých najťažších chvíľach nemusíme byť sami (aj keď si to nie vždy uvedomujeme). Veľmi sa mi páči, ako autorka prezentuje silu lásky, odvahu bojovať a trpezlivosť, vieru v krásu okamihu a malých zázrakoch ako je úsmev milovanej osoby alebo láskyplné objatie - práve táto krása je večná a nie fyzická, tá pominie.

Do osobného diára si rozhodne od teraz plánujem aspoň raz za tri mesiace „Deň duševného zdravia“

Dúfam, že sa plánujú preklady aj ostatných kníh série. Pretože hoc by boli len z polovice tak dobré ako táto, som ochotná riskovať vačky pod očami (do ktorých by sa mimochodom dali zbierať jablká), keď budem čítať až do svitania a s vedomím, že ma čaká spánok nie dlhší než dve - tri hodiny.

#počujem tlkot Tvojho srdca

Niečo na odľahčenie, čo treba brať s humorom a nadhľadom – pri tých všetkých kontroverzných teóriách za posledné obdobie - už niekto skontroloval, či túto pandémiu nemá na svedomí hlavná ženská postava z tejto knihy? Možno podľa kníh o Harrym Potterovi vymyslela nejaké kúzlo, ktoré spôsobilo, že spoločnosť dala šancu introvertom na pokojný a ničím nerušený život.

„Společnost byla pro introverty za trest, ale byla jsem si jistá, že už se blýská na lepší časy. Nemohla jsem se dočkat toho dne, kdy média začnou prosazovat zbrusu novou myšlenku, že zůstat doma je cool a in a chodit na večírky je totálně out. My všichni introverti bychom se zaradovali!“

Pavbat
27.05.2021 5 z 5

Jedním slovem úžasné.
Knihu jsem přečetla jednim dechem. Nemohla jsem ji skoro odložit. Slzy mi tekly od brzkého začátku. Ani rozmazane vidění mi nebranilo hltat další stránky.
Kniha byla hodne emotivni, byly řádky u kterych jsem plakala a jiné u kterých jsem se smála.
Rozhodně se těším na další díl o Shay a Londonovi.

hana1039
26.05.2021 5 z 5

Skvělé napsáno, půl knihy jsem probulila, pokud mi tečou slzy, ať jsou způsobeny smíchem nebo smutkem, prostě různými emocemi, tak to pro mě znamená, že do té knížky bylo opravdu vloženo srdce,že ve vás zanechá určitou stopu, jakoukoliv,a tato kniha je toho důkazem, aspoň pro mě... Prostě doporučuji si ji přečíst...

evineckY
24.05.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla na etapy, protože jsem rozdýchávala emoce. Každý, kdo si prošel tak strašnou ztrátou milovaného člověka ,ať starší, nebo v mladém věku - o to horší to je se s tím vyrovnat. A tomu musí pomoct ti nejbližší. Nejlépe to vyjádřila sama autorka.

Jsem si jistá, že tento příběh nebude pro každého. Je pro všechny, kteří někdy měli zlomené srdce, a pro uzdravující se duše. Je pro všechny, kteří ztratili ty, již pro ně znamenali celý svět. Pro ty, kteří se potýkají s těžkým žalem, jenž jim některé dny připadá nesnesitelný. To je znamení, že jednoho dne opět najdete svůj úsměv. Vzpomenete si na své blízké a budete se cítit zcela naplnění láskou. Protože i když to tak nevypadá, pořád tu jsou s námi. Žijí v našich srdcích a v našich duších.

Majuš333
22.05.2021 5 z 5

Krásna a smutná knižka zároveň...ako sám život...

Proč nikdo nechápe, že existují knihy, které neodložíte, dokud je nepřečtete až do poslední stránky? Občas jsem tenhle svět nesnášela.

„Jen to, že je někdo jinej, ještě nemusí znamenat, že je divnej!“

Dendula
21.05.2021

Nádherný příběh :) za mě jedna z nejhezčích knížek co jsem četla!!!

2021  88%Eleanor a Grey
2022  87%Vzduch, který dýchá