Eleanor a Grey

Eleanor a Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460547/bmid_eleanor-a-grey-kyF-460547.jpg 4 369 92

Chances série

1. díl

Greyson East ve mně zanechal svoji trvalou stopu. Když jsem se do něho jako mladá dívka poprvé zamilovala, o životě jsem toho moc nevěděla. Ale již brzy jsem věděla vše o jeho úsměvu, hlasitém smíchu i motýlech v břiše, které jsem cítila pokaždé, když mi byl nablízku. Život byl dokonalý… jenže pak se to všechno pokazilo, a každý z nás byl nucen jít dál svojí vlastní cestou. Nechala jsem svou první lásku jít, držela jsem se vzpomínek a žila jen pro ten den, kdy se znovu shledáme. Když se mé přání konečně splnilo, vůbec to nebylo tak, jak jsem si představovala. Když jsem se rozhodla přijmout práci chůvy, nemohla jsem tušit, že to budou jeho děti, o které se budu muset starat, a že mým novým šéfem bude právě ten kluk, kterého jsem kdysi znala. Ten kluk, z něhož byl nyní muž – chladný, osamělý, odtažitý muž. Jeho sladký úsměv i nakažlivý smích, který jsem kdysi tolik milovala, zůstal už jen vzdálenou vzpomínkou. Potýkal se se silnými pocity smutku a bolesti ze ztráty. Když si uvědomil, kdo jsem, donutil mě ke slibu, že budu dělat jenom svou práci a nic jiného než svou práci. Přinutil mě, abych mu slíbila, že se ho nebudu snažit znovu poznat, že se nepokusím znovu oživit vzpomínky, které jsem si celou tu dobu hýčkala. Ale občas jsem v jeho divokých očích zahlédla toho chlapce, kterého jsem kdysi znávala. Viděla jsem toho Greysona, který se usmíval a hlasitě smál, který ukradl srdce mladé dívce. A ani v nejmenším jsem nepochybovala o tom, že za toho chlapce stojí bojovat. Dostala jsem druhou šanci bojovat o někoho, kdo hluboce poznamenal můj život. Mohla jsem jen doufat, že i já jsem dokázala zanechat stopy na jeho duši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Eleanor & Grey , 2019

Evaho73
26.03.2022 4 z 5

Mám rada romantické knihy a obzvlášť ten spôsob romantiky, ktorý zachytáva táto kniha.
Láska má veľa podôb, niekedy sa rodí pomaly a veľmi bolestne, aby cez priateľskú lásku, prerástla do lásky obetavej, mileneckej, zaväzujúcej rodičovskej až do prístavu stálej partnerskej lásky.
Obdobne sa vyvíjala i láska medzi hlavnými postavami a páčil sa mi autorkin štýl, akým knihu napísala. Postavy boli trochu komplikované, ich vývoj nebol priamočiary, ale o to vyznievali realistickejšie.

krevetka79
05.03.2022 5 z 5

Krásně napsaný silný příběh plný lásky i bolesti.
Poplakala jsem si, zasmála se a čtení si moc užila.
Připravte si kapesníčky a pojďte si to užít.

Vknihách
03.03.2022 5 z 5

Eleanor a Grey sa stretnú na večierku ako tínedžeri. Ona utiahnutá knihomoľka,on obľúbený krásavec. Slovo dá slovo a spriatelia sa. Eleanor ochorie mama a Grey sa vysporiadava so situáciou doma ako vie. Jeden druhému sú oporou, ich vzťah sa pomaličky prehlbuje,no osud ich cesty rozdelí. Po rokoch sa ich životy opäť pretnú v druhej časti knihy. Tak ako sa v bolesti odlúčili,rovnako v bolestivom období sa znova stretnú. Neprezradím nič viac. Len vážne,prichystajte si vreckovky. A veľa! Nádej strieda beznádej, zákerná choroba, ktorá ubíja rodinu, nehoda, ktorá poznačí každého člena domácnosti, či už fyzicky alebo psychicky, to ako sa postavy vyrovnávajú so životnými skúškami, do toho šikana, myšlienky na smrť, túžba po normálnom živote….verte mi, túto knihu čítajte, keď ste emočne vyrovnaní. Keď nemáte depresie či horšie dni. Pri čítaní dokážete oceniť a uvedomíte si svoje každodenné šťastie. To, že ste zdraví, máte milujúcu rodinu, priateľov, že ráno vyšlo slnko…
Žiaľ,k tejto skvelej knihe mám jednu pripomienku, ktorá ale nebude mať dopad na celkové hodnotenie. Autorka veľa opisovala vnútorné rozpoloženie postáv, čo je skvelé, dokázala som ich pochopiť. Ale v troch vetách za sebou opísať to isté, niekedy aj tými istými slovami, bolo naozaj zbytočné. Síce sa to nedialo na každej strane,ale nebol to ani výnimočný jav :\ Dúfam, že sa mi podarí ešte niečo od autorky prečítať a snáď to bude rovnaké emocionálne harakiri ako Eleanor & Grey

Kešu1981
16.02.2022 2 z 5

Zřejmě budu jediná, ale...tohle nee!
První třetina příběhu z roku 2003 byla dokonalá... objevování přátelství, které přerůstá v první lásku i když trpí každý jinou ztrátou bližního...ano, ano, ano.
A pak zbytek příběhu, o 16 let později...na každý stránce čtu pořád dokola o lásce k jeho ženě, to jak je z toho zničený a nešťastný...takže jak se teda měla kniha jmenovat...Nicole a Grey? Protože přeci tak moc miloval svojí ženu, jí si vzal, s ní měl děti a založil rodinu.
Prostě tohle neberu, těžko pak věřit lásce mezi zdrceným vdovcem a chůvou...
Chjoo, prostě nic pro mě

moma08
10.02.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Četla se dobře, ani mi nepřišlo, že má tolik stran. Oblíbila jsem si Eleanoru, i když byla někdy až moc velké zlatíčko, ale Grey mi vůbec nesedl. Svým chováním mě v dospělým věku vytáčel, ačkoliv si prošel, čím si prošel, tak prostě ne. Za to jeho dcery super.

Katerina015
09.02.2022 5 z 5

Tak tohle me dostalo... Vyborna knizka, rozhodne to nebyla "limonada", ale krasny romanricky pribeh ze zivota. Moc doporucuji. Doporucuji mit dostatek kapesnicku :-)

zuzak82
27.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka má dvě části. První se odehrává v roce 2003, kdy se poprvé potkají 17-letý Greyson a 16-letá Eleanor. Je z toho první láska, ale ne taková ta poblázněná, ale naopak plná přátelství, pochopení, podpory, síly a prvních polibků. Než se však stihne rozvinout, tak život obou ovlivní nemoc matky Eleanor. Brzy jsou oba rozdělení, a jak už to bývá, časem zbydou z této lásky jen vzpomínky.
Druhá část se odehrává v roce 2019, kdy se oba znovu osudově setkají. On je však zlomený vdovec, který přišel o milovanou manželku a matku svých dvou dcer. A ona se stane jejich novou chůvou. Dokáže se Greyson vyrovnat s vinou, žalem a být znovu podporujícím otcem svým dětem? Dokáže být někomu znovu partnerem a otevřít své srdce lásce?
Zaujalo mě, že v knize zemřou dvě ženy, které měly v životě svých blízkých dvě role - matky a manželky. V první části nejprve vidíme, jaké to je pro dceru ztratit milovanou maminku. V druhé části naopak vnímáme spíše pohled Greysona, který přišel o svou manželku. Zároveň však díky tomu dokážeme pochopit bolest i dalších postav, především Greysonových dcer a taky bolest otce od Eleanor. Kniha se dotkne i dalších témat - traumatu z nehody nebo šikany.
Ale na druhou stranu jsem měla u Eleanor pocit, že je až příliš dokonalá postava. Linka starší dcery Karly by podle mě zasloužila více prostoru nebo svoji knihu, vlastně mi ji bylo ze všech postav nejvíce líto, protože to měla opravdu těžké.

Ralemo
26.12.2021 5 z 5

Tak toto byla citově hodně těžká knížka. Kolikrát jsme se při ní rozbrečela, bylo v ní tolik bolesti. Krásný příběh se spoustou dramat, ale s tím nejlepším koncem. Je vidět že trpělivost v životě je důležitá. Elli i Grey si v životě zažili tolik špatného, že si zasloužili šťastný konec se vším všudy. Nádherná knížka! moc doporučuji. Určitě se k této knize ještě vrátím.

Dela90
12.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný, hluboký, silný a smutný příběh. Dvě zlomené duše, které k sobě po letech najdou opět cestu. Dva životy, které si prožily podobnou ztrátu. Přiznám se, u knížky mi tekly slzy, brečela jsem. Bylo to nádherné, ale bolestivé, procítěné a tolik pravdivé.

"Máma rozumí tlukotu tvého srdce dávno předtím než ty sama dokážeš interpretovat jeho zvuky."

I možná proto, že jsem teď máma, mě to dojalo až k slzám. Tohle byla úplně jiná knížka, než jakou normálně čtu. A troufám si tvrdit, že tenhle příběh budu ještě dlouho zpracovávat uvnitř sebe.
Ellie, zlomená duše a Grey byl její záchranná síť a po pár letech naopak. Tihle prostě patřili k sobě, jako dva dílky puzzle. Přenádherná knížka, a doporučuji ji všem, kdo milují silné příběhy, protože tenhle příběh byl opravdu opravdový.

lusitta05
23.11.2021 4 z 5

Trochu slabý rozbeh,ale potom to bolo super,aj mňa tento príbeh dojímal k slzám. Nevie si človek hĺbku smútku predstaviť,kto sa ešte so stratou blízkeho človeka nestretol.

kh1989
14.11.2021 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce, mě se to líbilo. Tato kniha ve mě na dlouho zanechá stopu.

V.Marie
10.11.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem si první přečetla komentáře, než jsem začala číst jsem ráda. Je to tedy emocionální příběh, ale nechtělo se mi nějak zvlášť brečet. Některé věci mohla autorka více popsat, rozebrat, jiné mi byly jasné od začátku, například to, kam Karla místo školy chodila, ale mám už dost načteno, tak jsem to nejspíš předpokládala. Určitě se těším na další díl, jestli bude. Shay s Landonem by měli určitě vtipný příběh :) uvidíme

Verulesa
01.11.2021 3 z 5

Bohužel půjdu proti proudu. První třetina byla skvělá, vyloženě ždímačka slz jak blázen. Říkala jsem si: wow, tak tohle bude na pět hvězd určitě. No a pak přišlo “tu du dum dum”. V momentě, kdy se hlavní hrdinové potkají jako dospělí, tak se mi to, jakým způsobem se příběh ubíral, líbil čím dál míň a míň. Jo a Claire (máma zesnulé manželky)? Tak to byla nejvíc “wtf” postava knihy. Teprve rok od smrti její dcery a paní to měla celkem v paži. A ještě si tam hraje na dohazovačku. No..tož tak :D

LilianaFalcon
01.11.2021 5 z 5

Milé sladké čtení, sice bych ocenila, kdyby autorka některé věci rozvedla, ale i tak to bylo nádherné :-) Snad se dočkáme i dalších jejích knížek.

kacenka6144
25.10.2021 5 z 5

Tak tohle mě fakt dostalo. Příběh plný emocí, naprosto skvěle napsaný. Těším se na další knížky od téhle autorky. Snad přijdou a nebudou zklamáním.

Renka931
29.09.2021 5 z 5

Wow.. knihu jsem začala číst aniž bch věděla o čem bude. Musím říct, že takhle dojatá a všechny ty emoce co jsem cítila, jsem necítila snad u žádné jiné knížky. Moc se mi líbilo jak to autorka podává, věřila jsem každému slovu co napsala! Za mě velmi emotivní, smutný ale krásný příběh!

maafa
26.09.2021 5 z 5

Eleanor a Greye jsem měla koupené už nějakou dobu, ale záměrně jsem je ve čtečce dlouho nemohla otevřít. Tušila jsem, že i když jde o romatický příběh, dotkne se mě víc, než bych chtěla, otevře mé vzpomínky. Kdo si zažil v dospívání to, co Ellie, chápe, o čem píšu. Takže i když je tento příběh chvílemi trošku sladký, a i když budu pár dní rozhozená z vlastních, už desítky let starých vzpomínek, stejně musím dát plný počet a doporučuji všemi deseti. Tak krásně vykreslené postavy jsem v knize už dlouho neviděla. A kdybych mohla poslat něco dál, poslala bych vzkaz: užijte si své maminky, dokud můžete, až to nebude možné, už s tím nic neuděláte....

daja51
25.09.2021 5 z 5

Silný emotivní příběh o lidských osudech - kniha plná lásky, smutku, ale i radosti. Při jejím čtení padlo hodně kapesníčků - doporučuji všem romantickým duším a taky těm, co znají pocit zlomeného srdce.
P.S.-nedejte se zmást přebalem knihy /viz kniha Skříň plná Diora/, doporučuji.

anna7852
17.09.2021 5 z 5

Mam rada knihy nabité vášní a sexem.
Ale upřímně,tenhle příběh byl tak silný,že to ani nepotřeboval,krabice s kapesníčky musela být pořád po ruce.
Vřele doporučuji,moc krásně napsané

Ivule_M
30.08.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh, který místy vhání slzy do očí. Doporučuji

2021  88%Eleanor a Grey
2022  87%Vzduch, který dýchá