Eleanor a Grey

Eleanor a Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460547/bmid_eleanor-a-grey-kyF-460547.jpg 4 369 92

Chances série

1. díl

Greyson East ve mně zanechal svoji trvalou stopu. Když jsem se do něho jako mladá dívka poprvé zamilovala, o životě jsem toho moc nevěděla. Ale již brzy jsem věděla vše o jeho úsměvu, hlasitém smíchu i motýlech v břiše, které jsem cítila pokaždé, když mi byl nablízku. Život byl dokonalý… jenže pak se to všechno pokazilo, a každý z nás byl nucen jít dál svojí vlastní cestou. Nechala jsem svou první lásku jít, držela jsem se vzpomínek a žila jen pro ten den, kdy se znovu shledáme. Když se mé přání konečně splnilo, vůbec to nebylo tak, jak jsem si představovala. Když jsem se rozhodla přijmout práci chůvy, nemohla jsem tušit, že to budou jeho děti, o které se budu muset starat, a že mým novým šéfem bude právě ten kluk, kterého jsem kdysi znala. Ten kluk, z něhož byl nyní muž – chladný, osamělý, odtažitý muž. Jeho sladký úsměv i nakažlivý smích, který jsem kdysi tolik milovala, zůstal už jen vzdálenou vzpomínkou. Potýkal se se silnými pocity smutku a bolesti ze ztráty. Když si uvědomil, kdo jsem, donutil mě ke slibu, že budu dělat jenom svou práci a nic jiného než svou práci. Přinutil mě, abych mu slíbila, že se ho nebudu snažit znovu poznat, že se nepokusím znovu oživit vzpomínky, které jsem si celou tu dobu hýčkala. Ale občas jsem v jeho divokých očích zahlédla toho chlapce, kterého jsem kdysi znávala. Viděla jsem toho Greysona, který se usmíval a hlasitě smál, který ukradl srdce mladé dívce. A ani v nejmenším jsem nepochybovala o tom, že za toho chlapce stojí bojovat. Dostala jsem druhou šanci bojovat o někoho, kdo hluboce poznamenal můj život. Mohla jsem jen doufat, že i já jsem dokázala zanechat stopy na jeho duši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Eleanor & Grey , 2019

jani.ruzicko
26.11.2022 5 z 5

Velmi čtivý příběh, který se mi přesto četl velmi těžko, jelikož jsem přes slzy neviděla. Srdce mě pro ně bolí, tak strašně moc. Bolestivý a přesto nádherný příběh, který ve mně zůstane hodně dlouho. Tolik emocí mě u knížky dlouho nezasáhlo. Život není jednoduchý ani fér, většinou nic nejde tak, jak by člověk chtěl nebo si přál, ale naši hrdinové si to teda, s prominutím, vyžrali až do dna.

Na rovinu, do knížky se mi nechtělo, protože nemám ráda to vyprávění minulosti, v tomto případě to ale bylo nezbytné a já jsem moc ráda, že jsem se dokopala.

Moc doporučuji přečíst a pevné nervy s kapesníkem k tomu =)

Šánka
20.11.2022 5 z 5

Od drsné severské krimi ke krásné romanťárně, která mě úplně rozcupovala. Dočetla jsem ji včera večer, ale přes slzy jsem nebyla schopná napsat komentář.
Ellie a Gray se poznají ještě na střední škole a zamilují se do sebe, Jenže nic nemůže být v životě jen jednoduché, jejich cesty se rozdělí, do životů jim krutě zasáhne, říkejme tomu třeba, osud...Vydrží jejich láska, protnou se ještě někdy jejich cesty? Ale ne, to už si musíte přečíst sami a udělejte to, je to tak krásný příběh, tolik emocí vyvolá.
Toto je příběh o ztrátě blízkého člověka, velké bolesti, ale i nových šancích, rodině, naději...

Mondaika
15.10.2022 3 z 5

Pohádkový příběh, kde místo zločinců si s lidmi pohrává sám osud. Od reality se příběh úplně vymykal, ale popravdě chtěla bych věřit takové přátelské lásce na věku... Chtěla bych ji přát každému hodnemu člověku... Občas jsem v částech narážela na části, u kterých jsem si říkala : A kde je ten jednorožec...? Tchyně Greye byla sen. Tu by chtěl každý... Ztráta blízkých lidi bolí. A jak moc? To přesně vědí všechni blízcí Eleonor a Greye. Bylo mi líto Karol jelikož jí spisovatelka nedala zrovna lehké dětství..
V příběhu naleznete pár krásných pravd jako:
Nemůžete přinutit člověka, aby žil lepší život, pokud o to nestojí....

Přesto nemůžu dát víc hvězd než 3, 5*

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Opět téma první lásky spojené s bolestí. Eleanor v dětství zemře maminka a Gray ji je oporou, když Grayovi zemře manželka osud to chce, že se Eleanor stane jeho chůvou. Podle mě kniha až tak není o lásce, jako je o přátelství. Někdy člověk prostě potřebuje kamaráda, který se za něj postaví a je tu pro něj stůj, co stůj. Předvídatelný poutavý děj s mnoha zvraty. Část děje se odehrává nevinně v dětství a část v dospělosti.

Sarkak94
26.09.2022 5 z 5

Je to nádherný příběh o lásce, ztrátách a znovu nalezení. Mě osobně příběh úplně rozsekal a zlomil srdce na několik kousků, ale zároveň ho zase spojil v jeden kus. I když mi přišlo, že se mi chce skoro celou dobu jen brečet (jsem hrozná citlivka), tak se mi příběh neskutečně líbil a já si ho zamilovala. Čte se krásně, stránky hezky ubíhají a najednou jste na konci. Dlouho na něj budu myslet.
Eleanor a Greyson mají mezi sebou nádherný vztah už samotné začátku. Jenže se stane co se bohužel muselo stát a po čase se víc, než jen odcizí.
Tady přesně platí. Sejde z očí sejde z mysli. Ale co se stane když se tato osoba po x letech zase vrátí do života?....
Eleanor pracuje jako chůva a jedno dostane do péče Greysonovi dvě dcery. Začne pro svého "kamaráda" pracovat. Jenže Greyson už není takový jaký býval, je chladný, odtažitý ke všem i k vlastním dcerám. Dost mě štvalo jeho chování. Ale Eleanor byla silná žena se spoustou trpělivosti a já jí za to hodně obdivovala.....
Byly tam nějaké maličkosti, které mi přišli zbytečné, ale naštěstí jich nebylo moc. A konec tak ten je tady dokonalý.
Jelikož anotace toho sama moc neprozrazuje, tak ani já nebudu prozrazovat.
Rozhodně knihu doporučuji a také doporučuji mít po roce hromadu kapesníčků

Lilinka.Ká
11.09.2022 5 z 5

Moc hezké, ale hrozně smutné. Myslela jsem, že to bude taková pohodová erotická četba, ale ten příběh je mnohem hlubší a silnější. I jsem si pobrečela.

Hatshepsut
20.08.2022 5 z 5

Nádherný příběh! Je plný smutku ze ztráty blízkých osob, ale také naděje, že život tím nekončí. Je hodně těžké překonat období zármutku a bolesti, ale naštěstí měl Grey rodinu a dobré přátele. Je to velmi smutné čtení, které v tomto případě naštěstí končí happyendem. Kéž by to tak vždy bylo i v reálném životě!

„Láska není stav dokonalé péče. Je to činný rod vyjadřující úsilí. Milovat někoho znamená snažit se přijmout tu osobu přesně takovou, jaká je, tady a teď.“
Fred Rogers

Leído
24.07.2022 4 z 5

Bylo to hezké, ale strašně smutné. Moc často a moc syrově se tam popisuje bolest ze ztráty blízkého člověka. Takže doporučuji ji číst v okamžiku, kdy se na emočně těžkou knížku cítíte.

kalinka99
12.07.2022 4 z 5

Milý romantický příběh a ztrátě důležité osoby, ale i o znovushledání dávné lásky.

Terez9119
28.06.2022 3 z 5

Je to...smutné. Možná i trochu romantické, ale hlavně smutné. Grey a Eleanor jsou spíš dvě spřízněné duše, které se dvakrát setkaly v těžkých časech, než romantičtí hrdinové. O lásku tu až tak nejde, spíš o oporu a porozumění, což ale nemusí být nutně špatně. Spíš se mi ale nelíbí koncept, že jedna skvělá žena zachrání rozvrácenou rodinu. Po takové tragédii a traumatu, které mají za sebou tihle tři, s jizvami uvnitř i navenek, potřebují všichni hlavně dobrého terapeuta, než jednu ženu, která se sice snaží pomoct, ale (aspoň ze začátku) jí to moc nejde. Jsem přesvědčená, že potřebují velkou odbornou pomoc, o které tam prakticky není ani slovo. A nejvíc ze všeho by ji potřeboval Grey, na jeho trauma by podle mě ani všechna láska Eleanor nestačila. Takže za mě příliš nerealistické a smutné s příšerně přeslazeným koncem.

pocketka
25.06.2022 4 z 5

Jsem velký realista a tyhle knihy jsou pro mne vždy z reality vytržené. Možná proto je ale čteme. Čekala jsem erotický román, ale tohle se k němu nepřiblížilo ani náhodou. Krásně popsané citové propojení dvou lidí. Teenagerovské období Ellie a Greye nemuselo být tak rozsáhlé, ale od chvíle dospělosti už to stálo za to. Konec knihy a žádost o ruku jsem už jen dočítala se slzou v oku. Povedené.

Maggie686
01.06.2022 5 z 5

Tato knížka je naprosto úžasná. Četla se opravdu jedním dechem. Neměla jsem potřebu listovat dopředu, děj krásně plynul, příběh mě vzal za srdce. Dokonce i na slzy došlo. Autorce gratuluji k tomuto příběhu. Určitě se ke knížce vrátím.

Googies
30.05.2022 5 z 5

Abych pravdu rekla, tak jsem si moc anotaci necetla a sahla jsem po teto knizce v me knihovne s tim, ze jde o dalsi erotis roman. A jak ja se mylila!!! Tolik pasazi, ktere jsem si musela vyfotit do mobilu, jak byly krasne napsane!!

MAU256
24.05.2022 5 z 5

Kdyby to šlo, dám 10 hvězdiček. Knížka mě chytla za srdíčko, byla naprosto dokonalá, i když se musím přiznat, že mi slzy smáčely tváře snad 3/4 knížky. Byla strašně smutná, citově vyčerpávající, ale zároveň krásná, mohu jen doporučit.

Raislin
11.05.2022 5 z 5

Jen pár knih zatím vyvolalo pocit, že mi krvácí srdce díky příběhu, který jsem dočetla. Ale u téhle knihy se tak stalo! To byla prostě emocionální smršť, že mi slzy tekly proudem. Věřím, že se ke knize vrátím a dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení!

havrmoni
04.05.2022 5 z 5

Tak to nebyla relaxační oddychovka, to byla smršť pocitů. Víc jak polovinu příběhu jsem měla slzy v očích a jak by ne. Ve svém věku už jsem lecos zažila a tak bylo čtení některých pasáží dost emotivní. Je to celkem hezky napsané a dobře se to čte.

DeKo1996
26.04.2022 5 z 5

Velmi krásný, silný a místy dojemný příběh.
Nádherný příběh o dvojici lidí, kteří tady byli jeden pro druhého. Potom se jejich cesty rozešly. Ale osud má vždy poslední slovo, a tak jejich životy svedl zase dohromady.

NikolaSkop
18.04.2022 5 z 5

Krasny pribeh plny bolesti, smutku a lasky. Ti dva pro sebe byly jako stvoreni a i pres vsechny nastrahy, bojovali ! :) Jsem za ne moc stastna! Pribeh se mi libil, me samotne se nektere casti velmi dotykaly takze i slzicka ukapla..

PetraBery
15.04.2022 4 z 5

Ellie a Grey, první láska z mládí, kdy se po letech znovu setkávají. Oba zažili bolestnou ztrátu, kdy je těžký se smířit s tím, že milovaný člověk již není. Hezký příběh, nejen o ztrátě, ale hlavně lásce, rodině a naději, že budou zase i lepší dny.

keiko33
30.03.2022 5 z 5

Tak to bol taký krásny príbeh. Plný citu, nehy, lásky a životného utrpenia. Hlavné postavy si museli najprv prejsť ťažkými životnými udalosťami a až potom našli spoločnú cestu. Po tých neustálych ženských románoch, kde sa pol knihy hlavné postavy prevaľujú v posteli, je toto naozaj príjemná zmena. Dúfam, že sa preloží aj pokračovanie o Landonovi a Shay.

2021  88%Eleanor a Grey
2022  87%Vzduch, který dýchá