Chaloupka na muřích nožkách

Chaloupka na muřích nožkách https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509610/bmid_chaloupka-na-murich-nozkach-63cad08585314.jpg 4 94 35

Co kdyby se váš dům uprostřed noci bez sebemenšího varování zvedl a odkráčel pryč? Dvanáctiletá Márinka ze všeho nejvíc touží po docela obyčejném životě v domově, který zůstane na jednom místě dost dlouho na to, aby si mohla najít kamarády. Potíž je v tom, že bydlí v chaloupce na muřích nožkách, která se neustále stěhuje z místa na místo. Márinčina babička je totiž sama baba jaga, která doprovází zemřelé na onen svět. Márinka ale nechce kráčet v jejích stopách a strávit celý život ve společnosti mrtvých, a proto se rozhodne svůj osud změnit. Její chaloupka to ovšem vidí jinak a postaví si hlavu. Ale počkat — odkdy mají chaloupky vlastní rozum?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

The House with Chicken Legs , 2018

Mjkslife
16.08.2023 5 z 5

Do téhle knížky se zamilujete hned dvakrát. Nejprve do nádherné obálky a poté do samotného příběhu. S Márinkou zažijete spoustu dobrodružství i bolestivých chvil, ale na konci vás tento příběh bude hřát u srdce. Knížka navíc obsahuje překrásné ilustrace.

Mojepočteníčko
12.08.2023 4 z 5

P - O - H - Á - D - K - A

Ani nevím, proč jsem si zpočátku pod Márinkou představovala něco jako Malou čarodějnici, pod Krákem havrana Abraxase a místo Jagy škodolibý obličej neoblíbené tety Bimbuly...tolik na úvod

Márince je dvanáct let, žije v chaloupce na muřích nožkách, která se sama od sebe stěhuje z místa na místo a její babičkou je baba jaga. Ať už se ocitnou na jakémkoli místě, dveře chaloupky se noc, co noc otvírají duším zesnulých a Jaga je po tradičním obřadu vyprovází na jejich poslední cestu. No a přesně tohle jednou čeká i Márinku.

Jenže ta touží po něčem úplně jiném. Opravdovém přátelství a obyčejném životě, který není svázán žádnými pravidly. Nic z toho totiž doposud nepoznala.

Překrásný, magický, pohádkový příběh.
O tom, jak moc důležitý je umět snít a taky si přát.
O tom, že každé naše rozhodnutí sice nemusí být správné, ale i tak se ze svých chyb můžeme poučit.
O tom, že přátelství může mít neskutečně mnoho podob.
O tom, jak je krásný mít někoho rád a vzájemně si pomáhat.

Budu se k ní vracet, budu si v ní listovat (má totiž boží obálku a nádherný doprovodný ilustrace), budu ji jednou číst svýmu synovi. Aby věděl

4,5*/5*

Veju007
08.07.2023 4 z 5

Chaloupka na muřích nožkách se tváří jako dětská knížka, ale nevěřte tomu.

Dvanáctiletá Márinka žije se svojí babičkou, babou Jagou v chaloupce na muřích nožkách, která utíká světem a na jednom místě dlouho neposedí. Bába Jaga totiž pomáhá mrtvým, poslouchá jejich životní příběhy a vyprovází je na poslední cestu ke hvězdám. Pro Márinku se chystá stejný osud, se kterým ovšem není smířena a chce od života víc.

Knížka je až překvapivě dospělá a plná těžších témat - nepochopení, osamělosti, touhy po něčem jiném nebo smrti, ale vše je podáváno velmi jemně a s citem. Je kouzelné, jak pěkně vás knížka pro děti donutí zastavit se a zamyslet se.

Je to opravdu milá knížka, kterou slupnete jako malinu, nejen díky krásnému a dojemnému příběhu, ale také díky nádherným ilustracím, které vás budou příběhem provázet. Pohlazení po duši.

Knihotyna
28.06.2023 4 z 5

Anotace zní jako pohádka, že? Až na svět mrtvých.
Knihu jsem v půlce odložila. Chvíli jsem potřebovala, aby se ve mě příběh usadil, našel si své místo, pochopení a prostor.

Co se mi líbilo:
- kniha je geniálně zpracovaná - téma smrti - které je zde velmi hezky popsáno - to, jak se lidé odebírají na věčnost - a kam se dostanou - myslím, že každý si v tom může najít to svoje správné východisko, kterému chce věřit :)
- chaloupka na muřích nožkách - super! Všechny chaloupky byly bezvadné! Nejlepší kamarádi všech jag! To, že stavěly jagy na první místo z nich dělá opravu nejlepší přátele :)
- proces nočních oslav
- vztah baby jagy a Márinky
- touha Márinky po normálním životě, po přátelích
- Benjamin a jeho tatínek :)
- společenství jag - nikdo si nic nezávidí, přejí si jen to dobré, mají o sobe starost
- pochopení, že lidé mohou být zlí, zákeřní, ale také milí a člověk či jaga v nich může najít celoživotního parťáka :)
- Krák :)

"Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a živí ze všech stran."

tyrkysoveknihy
24.06.2023 4 z 5

O čem to je? Márinka žije se svou babičkou, která jako Jaga provází mrtvé do posmrtného živote, v domě s muřími nožkami, který je téměř neustále v pohybu. Osudem Márinky je stát se jednou také Jagou. Márinka však touží po živých kamarádech a životě mimo kouzelný svět.

Je to moc pěkný příběh a určitě má co předat. Líbily se mi myšlenky nalezené na jejích stránkách, až je mi teď líto, že jsem byla líná vstát a najít si lepicí papírky na poznamenání. Do příběhu jsou vepsané velmi zajímavé a hluboké myšlenky vztahující se ke smrti, přátelství, osamělosti, nepochopení a touze jít si vlastní cestou a tak.

Kniha Chaloupka na muřích nožkách je o cestě sebepoznání. Márinka vás dost možná bude rozčilovat, očas je prostě na facku, ale je třeba mít na paměti, že jí je teprve 12 (skoro 13) a během příběhu si rozhodně projde vývojem . Jednoduše potřebuje k těm správným rozhodnutím a krokům teprve dozrát a myslím, že na konci se jí to povede. Alespoň mě ten závěr uspokojil.

Moc se mi líbila ona chaloupka. Jednoduše miluju domy, které jsou živé a mají osobnost. Navíc souhlasím s @bookymay, že cestovat si po světě a mít u toho vlastně stále možnost zalézt do vlastní postele by bylo naprosto super a dost by mi to vyřešilo každoroční nervy s ubytováním na Festivalu Fantazie (postelí je tam prostě nedostatek). A také jsem si zamilovala koncept Jag, které provádí mrtvé . Byl to úplně jiný pohled na Babu Jagu než jsme zvyklí a mě to naprosto učarovalo. Čím jsem starší, tím víc by se mi líbilo mít chaloupku s kostěným plotem a pokoj od lidí, v tomto případě tedy těch živých.

Ač je atmosféra jiná, musela jsem u čtení hodně myslet na animák Coco. V podstatě mi přišlo, že by se v jistých ohledech dala Chaloupka na muřích nožkách označit za takového jeho slovanského kamaráda

Chaloupka na muřích nožkách je knížka pro děti, ale moc pěkná knížka. Jde jednoduše o velmi nápaditý a okouzlující a celkem pohodový příběh o smrti, přátelství, rodinných poutech, dospívání a touze řídit svůj vlastní osud. Doporučuji ho nejen malým, ale i velkým čtenářům .

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství Host

knihomolka27
23.06.2023 5 z 5

Naprosto perfektní. Vždycky žasnu kolik moudra, laskavosti, originality a emocí lze nalézt v těchto knihách ,, pro děti." Nádherný příběh, s velmi silným a poutavým dějem, úžasně napsanými postavami. Prostě a jednoduše krása. Celé mě to neskutečně dojalo...četlo se to samo, ocenila jsem tam tolik úžasných věcí...chybující prokreslené postavy, atmosféru, pouta mezi postavami, popis prostředí, skvěle vymyšlený pohádkovo-baladistický příběh.
Opravdu jsem nečekala, že budu tuhle knihu tak vychvalovat, ale nic jiného si nezaslouží.
Doporučuju naprosto všem, opravdu stojí za to.

Ellis03
21.06.2023 5 z 5

Tohle bylo krasne a mile. Plne emocí. Mám rada knihy, které se tváři jako čtení pro děti, ale přitom dospělého čtenáře pohladi po dusi a dovedou ho k zamyšlení. Nedovedu si představit, jak by tento příběh vnimal dětský ctenar. Já už dávno ditetem nejsem ale přijde mi, ze byl teď ten pravý čas si ji přečíst. Ze jsem ji teď opravdu porozumela a dostala z ni to všechno co obsahuje.
První polovina byla krásná, i když smutná. O osamělosti a koncích.. ale také o lásce a sile přátelství. potom byla část kdy byla hlavní hrdinka priserne sobecka a umanuta - ale asi to k hledání sebe sama a své cesty patří. A konec byl, za mě, nádherný. Lepe to dopadnout snad ani nemohlo.

rozaaalie_
05.06.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách je pohádka pro starší děti, co se po nocích rády bojí a dobrovolně se zachumlávají pod peřinu se strašidelnou knížkou. Stejně jako kupříkladu Malého prince si ji přesto vychutnají i dospělí, kteří si touží na chvilku oddechnout u tajemného čtení.

Příběhem nás doprovází Márinka dvanáctiletá dívka, která žije společně se svojí babou a opeřeným kamarádem Krákem v chaloupce na muřích nožkách. Naši hlavní hrdinku čeká nelehký úkol. Být strážkyní Brány a vyprovázet zemřelé není žádná legrace. Jenže co když chce Márinka od života víc, než jen kráčet ve stopách své babičky...?

V díle se setkáváme s velmi citlivými, avšak důležitými tématy, které se týkají smrti, ztráty, osamělosti a nepochopení. Příběh je nejen plný emocí, ale především surové reality, a to i přesto, že se jedná o svět plný nadpřirozena a magie. Ve svém nitru skrývá nejednu životní lekci a radu, která po přečtení přijde vhod dětským, ale i dospělým čtenářům.

Za knihu děkuji webu Dobré knihy.
(bookstagram: @rozaaalie_)

Kenan
27.05.2023 5 z 5

Krásná dětská kniha, která zaujme i dospělé čtenáře. Márinka putující s babou jagou v chaloupce na kuřích nožkách se mi hodně líbila. Kniha je nejen kouzelná, dobrodružná, ale i skrývající v sobě ponaučení. Vřele doporučuji.

bookcase
19.05.2023 5 z 5

Ryzí krása, vymakané, propracované, laskavé čtení pro všechny generace.

Malinali
16.05.2023 5 z 5

Za mě nádherné čtení, zamyšlení se i nad životem a našimi osudy. Kniha je pro čtenáře 10+ ale mě tedy velice nadchla jako dospělou. Líbil se mi nápad, styl vyprávění i konec.

Alex.Barunka
04.05.2023 3 z 5

Chaloupka na muřích nožkách ve svých základech nese silný téma, takový, který nestojí na místě, ale větví se dál a dál. Krásnej nápad, ale je škoda přeškoda, že zrovna kniha, která by vám mohla ukrást duši, tu svoji postrádá.

veriszv
14.04.2023 5 z 5

Bylo to krásný!
Mělo to všechno, co by měl správný příběh mít a ještě něco navíc.
Bylo to milé, něžné, dobrodružné a navíc s přesahem.
Nesmím také zapomenout zmínit, že kniha je překrásně zpracovaná i po grafické stránce.
Zkrátka pokud hledáte čtení pro děti nebo pro dětskou duši ve vás samotných, tohle je ono, slibuju!

Ivuska.09
10.04.2023 4 z 5

Pohádkové fantasy s přesahem tak to mám nejraději. Člověk v podobných knihách najde tolik poučení. O poznání sám sebe a také o tom, že člověk by si měl vážit toho, co má, protože se nakonec často ukáže, že je to pro něj to nejlepší.

Jane2016
28.03.2023 5 z 5

Troufnu si tvrdit, že tohle byla jedna z nejlepších, dětských knih, co jsem za poslední dobu četla. Celá kniha pro mě měla částečně vibe Koralíny. Takového toho správného temna, které neumí jen tak ledajaký autor vytvořit.

Márinka, hlavní hrdinka příběhu, je pro mě srdeční záležitost. Pere se se životním údělem, neví kudy kam, ale jako hlavní hrdinka je dokonalá. Společně s babičkou Jagou vyprovází zemřelé na onen Svět. Což ale Márinku nebaví a nechce celý život trávit po boku zemřelých. Příběh se vyvíjí rychlým tempem a my společně s Márinkou zjišťujeme, že vše není, jak se na první pohled zdá.

Příběh jako celek byl pro mě velmi neotřelý a líbil se mi. Myslím, že až jednou budu mít děti, tuhle knihu jim na 100 % budu číst.

Kniha je ideální pro rodiče, kteří shánějí neotřelou, zajímavou knihu pro svoje nejmenší. Příběh je totiž neskutečně originální a jsem si jistá, že bude bavit, jak děti, tak rodiče.

2023  89%Chaloupka na muřích nožkách
2023  93%Dívka v medvědí kůži