Cestopisy I.

Cestopisy I. https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78807/bmid_cestopisy-i-aY0-78807.jpg 4 49 4

Italské listy - Anglické listy - Výlet do Španěl . K. Čapek podnikl své cesty z nichž si dovezl materiál a ten zpracoval do cestopisů z Itálie, Anglie a Španělska. Jedná se o 4. svazek spisů.

tittanie
05.04.2024

Loni jsem se rozhodla, že bych chtěla přečíst všechny knihy Karla Čapka.
Cestopisy jsou super. Líbí se mi Čapkův pozorovací talent, to jak skvěle dokáže popsat kdejakou maličkost, jeho čeština.
Nejvíce se mi asi líbí Výlety do Španěl. Italská mi přišla hodně náboženská a zaměřená na architekturu, i když úvaha o tom, že bychom měli cestovat a neznat jazyk byla velice zajímavá.

Johncze
28.04.2020 3 z 5

Italskou část jsem dal zhruba do poloviny, kdy jsem byl totálně vyčerpán všemi těmi architektonickým popisky a výjevy, které se už od začátku slévali dohromady. Anglie je popsané pěkně a rozhodně čtivěji a platí i dnes, irská část pobavila. Španělsko jsem nakonec jenom prolistoval, protože jsem na další Čapkův sloh už neměl energii, tenhle typ jeho opravdu tvorby pro mě, bohužel.

slayeesgirl
02.08.2019 4 z 5

Z těchto tří musím nejvíc vychválit Anglické listy, které jsou opravdu nadčasové. Italské mě trochu zklamaly, nejsem takový znalec umění a architektury a tak mě občas obsah míjel. Mile mě překvapil Výlet do španěl, kde je moc hezky a výstižně popsaná tamní kultura a bylo vidět, že se tam autorovi líbilo, narozdíl od mnohých poznámek v Italských listech. Jinak prostě čapek.. nejde říct nic víc, nic míň :D kdo četl pochopí a kdo ne, tak by měl!

Stilico
17.02.2012 5 z 5

Ač více jak 70 let staré povídání o Itálii, Anglii a Španělsku, ale ještě stále platné a pro poučení o tamních kulturách přínosné a obohacující.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938