Cesta kostlivců

Cesta kostlivců https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242394/mid_cesta-kostlivcu-D1Y-242394.jpg 3 45 16

Karen Pirieová série

Nejnovější napínavá kniha Val McDermidové nás zavádí do současného Edinburghu. Ve zdánlivě nepřístupné gotické věžičce zchátralé školy je objevena kostra. K případu je povolána specialistka na staré nevyřešené případy Karen Pirieová. Prvním těžkým úkolem je nevyhnutelně identifikace těla, která odhalí nečekanou spojitost s válkou na Balkánu z devadesátých let minulého století. Když zlo nezná hranice a minulost odmítá zůstat minulostí, všichni zúčastnění čelí novému a nepředvídanému nebezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi

Nedočteno...

ArwenAragorn
09.01.2021 2 z 5

40%

Tak tohle nějak nebylo ono. Vleklý a nudný příběh s návazností na balkánský konflikt. Téma mi vůbec nevadilo, ale autorka skáče od vzpomínek z různých let k současnosti, každou chvíli řeší problém někdo jiný a do toho vstupovaly pro mě nezáživné pasáže. Pořád jsem čekala na to, kdo je vrah, ale konec tomu nasadil korunu.
Přečíst se to dá, ale na autorku slabé.

jprst
30.07.2020 2 z 5

Podle mne nejslabší díl této série. Zajímavá zápletka, kterou ale autorka proměnila ve vleklý až nudný příběh ještě navíc korunovaný nelogickým a překombinovaným závěrem.

Baiba
21.10.2019 1 z 5

Jsem nepoučitelná, opět jsem naletěla na slibnou anotaci. Autorka bohužel nevyužila potenciál, který téma války v Jugoslávii nabízelo. Nezaujaly mě ani hlavní hrdinky, počínaje vyšetřovatelkou (je fajn, že je to obyčejná ženská a ne vyzáblá superhrdinka, ale chybí ji charisma) konče dalšími ženskými postavami, které byly nepřesvědčivé a otravné. O chlapech ani nemluvím, vůbec jsme si nevšimla, že by tam nějací byli :) Vraha jsem odhadla už v půlce knihy, takže napětí veškeré žádné. Nejvíce líto je mi ale pasáží z obléhaného Dubrovníku, které otevíralo možnosti, jež se nerealizovaly a moc jsme se toho nedozvěděli. Takže za mě jedna hvězdička za to, že se to dalo vůbec dočíst. Povrchní, nudné a promarněné.

moudivlacek
08.01.2019 5 z 5

Staré případy mají dost staré stopy, někdy jsou již i mrtví svědci, někteří si již danou událost nepamatují, ale detektiv Karen umí z lidí vydolovat i tu nejhlubší vzpomínku. Docela mě zde překvapil i její podřízený, který také přijde na pár důležitých stop. Líbí se mi i Karen ve vztahu ke svému nadřízenému Makronkovi, který by ji nejraději zničil, protože ji prostě nemá rád.
Tak jsem na konci druhého dílu byla ráda, že se Karen dala dohromady s Philem, ale závěr tohoto vztahu mě docela vzal. Z toho jsem moc smutná.
Každopádně - pro skvělá série a těším se na další díl.

Klarinecka
02.09.2018 2 z 5

Nápad dobrý, zajímavý, jen se to místy tak šíleně a nudně vleklo, že jsem knihu musela odkládat a šla jsem radši mýt nádobí.

Mickey103
28.02.2018 1 z 5

Nezaujalo, nedočetla jsem bohužel.

intelektuálka
09.01.2018 4 z 5

Od nálezu kostry v Edinburghu až po následky balkánské války - tady autorka dává do děje i spoustu skutečných událostí v občanské válce v bývalé Jugoslávii. Vraždění, pronásledování, masakry - toto čtení mi nepřineslo radost, protože pobřeží Jadranu se skalisky a borovinou je mé oblíbené...

konicekbily
19.07.2017 3 z 5

Propletenec s návazností na mezinárodní soudní tribunál v souvislosti s válkami v bývalé Jugoslávii a mezilidskými vztahy je průměrnou anglickou detektivkou.

Akemi4
12.12.2016 4 z 5

čef
21.08.2016 5 z 5

Další z výborných detektivek autorky, která dokáže prodat příběh velmi sugestivně. Tentokráte jde o nekonečný řetězec násilí spuštěný v bývalé Jugoslávii a dokončené na střeše v Británii. Psáno před referendem o samostatnosti Skotska s mírným náznakem, co si autorka o tomto problému myslí.

rubit
27.02.2016 3 z 5

Nápad dobrý, výprava do zážitků bývalé Jugoslávie a Dubrovníku velmi zajímavá, ale jinak byla pro mě kniha nudná, více děje přišlo až na závěr. Myslím, že se z toho dalo vytěžit více. Konec mě přišel už moc přitažený za vlasy a nelogický. Takže jen průměr.

Hella
08.12.2015 2 z 5

Na straně 66 to definitivně vzdávám.... nebavilo mě to, ztrácela jsem se dokonce i v těch pár postavách a průřez do minulosti to s konečnou platností "zazdil". Nicméně nad McDermidovou hůl nelámu, její série s Tonym Hillem je dokonalá!

Selinute
20.07.2015 4 z 5

Nebylo to špatné, ale .......... Val McDermid má i lepší knížky.

mikika
13.07.2015

perfektní, a ještě s mym oblíbeným Dubrovníkem ve vedlejší roli...

Palele
08.07.2015 4 z 5

Val mám moc ráda a na rozdíl od jiných autorek nemám pocit, že by její dílo mělo sestupnou tendenci. Sice mi trochu chybí Tony Hill -snad to ještě není uzavřená kapitola, ale Karen Pirieová mě baví. Tahle kniha je zase trochu jiná. Nakolik jsou pravdivé reálie týkající se války na Balkáně neřeším, autorka postupně splétá vlákna příběhu na téma, jak nás dostihnou a potrestají hříchy minulosti, ale nemyslím, že je to na škodu. Zápletka je zajímavá a kniha určitě nenudí. Jen ten konec, Val proč ? Netroufám si odhadnout, čím mě uzemní v příští knize.

anglická literatura

Val McDermid