Cesta kolem světa za osmdesát dní

Všem známá kniha o tom, jak se Fileas Fogg vsází s členy reformínho klubu, že je možné objet celý svět za 80 dní. Jeho plán se všem zdá absurdní, avšak o tom zda se mu to podaří se dočtete v této výborné knize, která v sobě skrývá napětí, dobrodružství a spoustu dalšího.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32263/cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-32263.jpg 4.4511

Le tour du monde en quatre–vingts jours (1873)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Jos. R. Vilímek

kara
dnes

Četla jsem snad desetkrát, když jsem byla malá, byla to jedna z mých největších knižních lásek a je pořád.

ijcro
včera

Kniha patří mezi klasiku, je to přehlídka už dávno zmizelých reálií našeho světa. Já si jako dítě myslel, že když se řekne gentleman, tak se tím myslí cvok na kokainu, to asi podle Fogga :) a jeho šíleného nápadu.
Vždycky se mi líbily podtitulky kapitol Vernových knih (ale nejsou u všech), jako by navozovaly atmosféru příslibu pokračování (neboť mnohé příběhy vycházely zřejmě i časopisecky). Skvělé bývají podtituly posledních kapitol, něco jako: "Tato kapitola je smutná snad jen proto, že je poslední..."

parxel

Patřím ke generaci, která vyrostla na kouzelném animovém seriálu a postavy jako Willy Fog, Barnabáš a Čiko se nezapomenutelně zapsaly do mé paměti. Přesto jsem knižní předlohu nikdy něčetl. A tak jsem si koncem roku řekl, že si ji přečtu se svým synem, kterého začali verneovky zajímat.

Příběh nám velmi rychle utekl a musím říct, že jsem byl velmi rád, že jsem si ho se svým synem oživil. V dnešní době se totiž z cestování stalo něco téměř konzumního a prostřednictvím tohoto příběhu jsem se mohl vrátit do doby, kdy tomu tak nebylo. Bylo to moc milé ohlédnutí.

Matyus
23.12.2018

Knihu jsem četl po zhlédnutí animovaného seriálu a musím říct, že kniha je rozhodně lepší. Je to dobrodružství týpka, který byl mistrem v timingu, byl boháč (a nikdo neví proč O_O) a jednoho dne se vsadil, že objede (obletí, obepluje) celou planetu za 80 dní. Kniha má skvělé názvy kapitol, obsahuje prvky cestopisu , občas sice působí jako výtah různých naučných knih, někomu to může vyhovovat. Doporučuji každému, kdo se chce vydat za napínavou cestou za dobrodružstvím. :-)

Zajímavé komentáře: kiki11, Michalka98

Kuža007
25.11.2018

Cesta kolem světa za osmdesát dní je nejlepší Verneovka. Anglický gentleman Phileas Fogg je nezapomenutelný. Zvlášť ještě z toho animovaného seriálu, kde ho do češtiny nadaboval Viktor Preiss.

Freiherr
04.09.2018

Gentleman na cestách, jehož čivy nic nemůže pohnouti. Tak nějak by mohl znít popis hlavní postavy odpovídající jazyku vydání z roku 1900, které jsem četl, nevěda, že ho vůbec v knihovně mám. Vernovo dílo s krásnými ilustracemi Benettovými patři mezi jeho nejznámější knihy. Výborné popisy místopisné i charakteristiky postav doplňují svižně ubíhající děj, od kterého je těžké se odtrhnout.

Karcoolka2210
26.08.2018

Ďalšia dobrá kniha z Verneho pera :)

kiki11
22.07.2018

Další z nesmrtelných dobrodružství z dílny Julese Vernea. Knížka je nejen dobrodružná, ale i poučná, což na jednu stranu oceňuji - není na škodu, když se člověk dozví nějaké nové informace o cizích krajích - na druhou stranu byly některé popisy zbytečně rozvleklé, že jsem si chvílemi připadala, jako bych četla encyklopedii. Přesto je ale Cesta kolem světa za 80 dní příjemnou oddechovkou, kterou by si měl přečíst každý. ☺

NalinnMane
26.05.2018

Skvělá knížka napsaná sice trochu archaidsky, ale krásně čitelná a k příběhu se to pochopitelně hodí. Ale občas se naskytli zdlouhavé momenty, které nebylo potřeba tolik rozepisovat, ale jinak pecka!

tygřík2
05.05.2018

Ani nepočítám, kolikrát jsem v dětství s panem Foggem ten svět objížděla. A ty ilustrace!

Annkag
21.04.2018

Tiež jedno z diel ktoré by si mal každý prečítat alebo aspon niečo od tohto fenomálneho veštca budúcnosti ktorý čaroval perom a fantáziou.

vlastimil577
22.03.2018

Jako kluk jsem ji miloval !!

stryko007
14.02.2018

Prostě skvělé dobrodružství.

27.01.2018

Jedná se sice o notoricky známý příběh - vždyť snad každý z nás ví, jak tato sázka dopadne ;-), ale to vůbec nevadí. Kniha je tak poutavá a dobře napsaná, že je možné ji číst i opakovaně. Za mne jednoznačné doporučení! :-)

bruntal
05.01.2018

Všichni ten příběh známe, ale v tomto originálním podání je vždy a znovu úžasně podaný.

jani.ruzicko
25.11.2017

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

Michalka98
26.10.2017

Moje první Verneovka. Důvod, proč jsem si vybrala Cestu kolem světa za 80 dní byl ten, že již od malička miluji animovaný seriál (úvodní znělku znám nazpaměť dodnes) a také jsem viděla dvě filmová zpracování. Příběh je to úžasný, napsaný s lehkostí a jemnou dávkou humoru. I když jsem dávno znala konec příběhu, fandila jsem anglickému gentlemanovi, aby sázku vyhrál. Ze své cesty si nakonec přivezl to nejcennější - lásku ☺

brodequin
11.10.2017

Samozřejmě další skvělé dobrodružství a jedno z nejznámějších, ne však nejlepších! :-)

haWranka
05.09.2017

Vtipné, svižné, zážitek ještě umocněný tím, že jsem se s knihou seznámila prostřednictvím rozhlasové hry. Nikdy jsem neměla chuť si verneovky přečíst, ale teď své rozhodnutí asi ještě přehodnotím.

MartyManCZ
21.05.2017

Jak jinak než výtečná klasika. Chybí tomu jen ještě větší špetka toho napětí : )

Hanjimka
22.04.2017

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

natkaf
18.01.2017

Četla jsem dávno, ještě jako malá. Kniha mě moc zaujala, byla poutavá, tajemná a velmi exotická. Měla jsem pocit, jako bych tajemné kouty naší planety objevovala s Phileasem. Mnohokrát doporučuju.

goldennepal
06.10.2016

Výborný Verne a můj návrat do dětských let,kdy jsem tuto i podobné knihy hltal večer před spaním pod peřinou :-)

OrthoSan
13.09.2016

Asi nejlepší počin od Žila. Při čtení společně spěcháte s panem Fileasem, že to máte přečtené doslova ajnc cvaj, ale hutně se pobavíte. Opravdu skvělé dobrodrůžo. Není divu, že to tolikrát zfilmovali, a jednou dokonce nakreslili se zvířátky.

radusak9806
13.07.2016

Já jsem naprosto spokojená :)

wiix
22.06.2016

Verne nie je môj obľúbený spisovateľ,, ale ak by som bola malý chlapec, ktorý od života chce najmä dobrodružstvo a niečo nové či nevídané, bolo by to úplne top.

Biohazard
07.03.2016

Přídávám se k lidem, pro které byla tato kniha naprosto první Verneovkou. Rozhodně mě zaujala, ale nějak šíleně unešená jsem z toho nebyla. Za mě takový průměr. Rozhodně to bylo ale velmi příjemné poslouchat před spaním ve formě audioknihy. Sáhnu po něčem dalším z autorovy sbírky a uvidím.

mira.l
27.01.2016

Cesta kolem světa za 80 dní by mohla být - když si to čtenář řádně rozvrhne a mohutně se nadechne - takřka ideálním aspirantem na zařazení do Čtenářské výzvy 2016 v kategorii "Kniha přečtená za jediný den".
Verne tady vytvořil takřka prototyp (možná že až karikaturu) pravého anglického gentlemana, s poněkud tajemnou minulostí a nabitou prkenicí, jehož nevyvede z míry naprosto nic, vždy naprosto přesného, neznajícího rozčilení ani nedávajícího najevo své city, ať jsou jakékoliv. Je to jeden z jeho nezapomenutelných příběhů, který je ovšem prost jeho obvyklých poněkud zdlouhavých (i když já proti nim zpravidla nic nemám) popisování nejrůznějších zeměpisných, dějepisných nebo technických detailů, aby se vrhl po krátkém úvodu rovnýma nohama do cesty kolem světa v docela šíleném tempu.
Tohle je přesně ta knížka, kterou je téměř nemožné odložit, která ve stejně zběsilém tempu, v jakém se odehrává (a v jakém naskakuje účet za hořící plynovou lampu), nutí čtenáře obracet další a další stránky:). Za jeden den jsem to sice nestihl, ale i tak to byla jízda:)

P.S.: Přiznám se, že jsem asi nikdy neviděl žádné filmové zpracování, ale nejsem asi sám, kdo si pamatuje krásný kreslený seriál:).

zylla
19.12.2015

Napínavá četba, měla jsem štěstí, že jsem nevěděla jak to dopadne, neboť šel tento příběh vždycky nějak mimo mne a tak konec opravdu potěšil.

konicekbily
30.11.2015

Po několikáté a po mnoha letech jsem se ke knize vrátil, a dobře jsem udělal. Pan Spisovatel se ve své době opravdu vyznal v životě tehdejšího světa. A dobrodružné romány psát dovedl dokonale.