Cesta kolem světa za 80 dní

Příběh začíná 2. října roku 1872 v Londýně a jeho hlavními hrdiny jsou bohatý, osamělý a svobodný anglický džentlmen Phileas Fogg se svým francouzským sluhou Passepartoutem (v některých českých vydáních označován jménem Proklouz), který se nechal u Philease Fogga zaměstnat, protože věřil, že díky pánovým pravidelným zvykům bude mít klidnou službu. Netuší, že jeho pán si odpoledne v Reformním klubu, jehož je členem, přečte v The Daily Telegraph článek o otevření nové železniční tratě v Indii a spočítá si, že díky tomu je nyní možno vykonat cestu kolem světa během osmdesáti dnů. Když ostatní členové klubu vyjádří své pochybnosti o provedení takovéto cesty, vsadí se s nimi o celé své jmění (dvacet tisíc liber), že cestu uskuteční....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274874/big_cesta-kolem-sveta-za-80-dni-tHb-274874.jpg 4.3791
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Josef R. Vilímek

Tour du monde en quatre-vingt jours, 1873

Kniha Cesta kolem světa za 80 dní

raty
24. listopadu

Tak vám nevím, asi stárnu :-)
Při úklidu knihovny mi padl zrak na jednu z oblíbených knih mého dětství a neodolala jsem. Prostě nostalgie. Jako dítě jsem četla tuto knihu několikrát.
Musím říct, že mě bavila úplně stejně jako před lety. Jen jsem si z ní asi vybrala trochu něco jiného než tehdy. A klobouk dolů před Julesem Vernem. Jeho vizionářství mě udivuje dodnes (i když v zrovna v této knize ho zas až tolik není).

IvetaZ

Posloucháno jako audiokniha při opalování u liduprázdného rybníka. Bylo to super odpoledne, pane Foggu, ale jinak to není můj šálek čtení.

janasim

Tato nesmrtelná klasika má stále svoje kouzlo. Avšak ovlivněna animovaným seriálem, který byl v dětství mým oblíbeným, musím knižní předloze strhnout jednu hvězdičku, protože mi místy přišla rozvláčnější. Ipřesto jsem četla s bušícím srdcem, plná napětí, očekávání a radostí.

Hakate

Nesmrtelná, nadčasová klasika.

BarkaS

Vzhledem k době, kdy byla kniha napsána, si nemohu pomoci: Je to masterpiece. Dobrodružný, milý, zábavný a neskutečně osvěžující.

efka.saf

Kniha symbolizující mé krásné dětství :). Jako prďoch jsem milovala animovaný španělský seriál, kdy jsem si neustále představovala, že jsem kočka Romi :D, z období o trochu staršího pak nostalgicky vzpomínám na úchvatnou rozhlasovou hru, která je doslova věrnou kopií knihy. Cestu kolem světa za 80 dní jsem si pouštěla tak často (častěji jsem holdovala už jenom Dvěma rokům prázdnin), že při čtení některých řádků se mi hra vybavovala, jako bych jí poslouchala včera. I když jsem dílo nakonec četla poměrně dlouho, byla skvělá. Napínavá, v dnešní době možná místy úsměvná, ale pro mě je úchvatnou retro knižní záležitostí. Jules Verne neztrácí na atraktivnosti ani cca po 150 letech a to už si zaslouží bouřlivý čtenářský potlesk.

PPardinio

Jako malý kluk jsem dobrodružné putování Philease Fogga a jeho věrného sluhy Passepartouta nečetl, i-když mi Verneovky táta vždy doporučoval. Přesto mi byl tento příběh dobře známý z animovaného seriálu. Cesta kolem světa za 80 dní pro mě byla i tak naprosto skvělým zážitkem. Čtení jsem si užíval a hrozně rád bych podobné cestování parníkem, plachetnicí nebo parní lokomotivou kolem světa zažil. Škoda, že to již dnes není možné. Moc pěkná knížka, dobře investované peníze :-)

pipa36

Návrat do dětských let - klasika, která snad nikdy nezestárne. Líbilo se mi to stejně jako kdysi.