České Budějovice pod hákovým křížem

České Budějovice pod hákovým křížem obálka knihy
Mé hodnocení:

Nový pohled na okupační každodennost jihočeské metropole Tato unikátní publikace nabízí širokému okruhu čtenářů objevný popis každodenního života (nejen) občanů protektorátních Českých Budějovic. Mnohé napovídají již názvy jednotlivých kapitol: Politický život, Veřejná správa, Čeští fašisté a aktivistické (kolaborantské) organizace, Židé, Pomníky a názvy ulic, Školství, Zásobování a sociální situace obyvatel, Bombardování města či Osvobození. Populárně laděný text s bohatým obrazovým doprovodem vytvořil na základě mnohaletého archivního studia, průzkumu terénu a rozhovoru s pamětníky kolektiv zkušených autorů, tvořený pracovníky českobudějovických vědeckých institucí (Jihočeského muzea, Státního okresního archivu a Jihočeské univerzity) a amatérskými historiky. Výsledkem je plastický obraz života jihočeské metropole v nelehkém období našich dějin v letech 1939–1945....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279107/ceske-budejovice-pod-hakovym-krizem-Xmy-279107.jpg 4.85
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Kniha České Budějovice pod hákovým křížem

JurijMilkovic
12.09.2020

Nádherná kniha s bohatou sbírkou fotografií. Podle dobových svědku je obsah pravdivý a zajímavý.

dearkiki
18.04.2016

Tak tohle je pro mne velmi zajímavá knížka se spoustou úžasných dobových fotek. Zachycuje toto krásné město v těžkých časech. Alespoň trochu mi přiblížila tehdejší atmosféru a dění. Své babičky, která spolu se sestrami vyrůstala ve Westenově smaltovně, (kde prý snad měli jejich rodiče kantýnu), se již bohužel na nic nezeptám, takže jsem vděčná za každou podobnou knihu.