Česká literatura od počátků k dnešku

Česká literatura od počátků k dnešku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477545/bmid_ceska-literatura-od-pocatku-k-dnesk-qka-477545.jpg 5 91 25

Rozsáhlé reprezentativní dějiny české literatury mapují literaturu jedenácti století. Uvedená monografie je dílem významných současných autorit české literární vědy, sumarizuje literárněvědné poznání neobyčejného rozsahu ojedinělým způsobem, a to po stránce obsahu i formy. Kompendium nabízí pohled na hebrejské písemnictví v přemyslovských Čechách, což dosud bylo spíše opomíjeno. Dále dává větší prostor německé literatuře vzniklé v Čechách, zejména v první čtvrtině 20. století. Rovněž se velmi zevrubně zabývá problematikou exilu a samizdatu, literaturou oficiálně publikovanou, literárními časopisy. U výrazných literárních osobností je výklad doplněn literárními ukázkami, citáty, dokumentárními fotografiemi, bibliografií k dané stati. V závěru je toto vpravdě akademické dílo vybaveno bohatou bibliografií a rejstříky s podrobnými personálními daty.... celý text

Sklenička
23.11.2014 4 z 5

Ocenila bych více informací o starší české literatuře, přijde mi hrozně neproporční, když posledních 200 let zabírá většinu knihy.

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Pro studium literatury na VŠ nezbytný pomocník.

MelanieSt
01.12.2013 5 z 5

Obsáhlý, přehledný, čtivý, zajímavý pomocník, když se chcete zorientovat v literatuře.

Sisi11
21.05.2013 5 z 5

Velmi obsáhlá a podrobná učebnice dějin české literatury. Je rozdělena na témata, která mají dále svá podtémata zabývající se osobami, texty, dobou, historickými událostmi... no prostě zkrátka vším :) Je velmi pěkně a čtivě psána, takže se dobře čte, ikdyž množství informací by pro někoho mohlo být vyčerpávající.

Spíše bych ji doporučila lidem, kteří studují literaturu nebo se jí osobně zabývají, nebo je zkrátka baví si číst historii a literární dějiny. Mě osobně se velmi líbí a jsem s ní spokojená.

Ayllu
22.01.2012 4 z 5

Sumarizační. Ale víc inspirace mi přineslo Blažkeho Kouzelné zdrcadlo.