Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 376 111

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

happy-smile
07.08.2018 4 z 5

Opravdu milá knížka. Sice to není žádný literární skvost, ale čte se to moc příjemně a určitě bych ji doporučila na nějakou letní dovolenou. Po přečtení této knihy možná dostanete chuť se přestěhovat do nějakého malebného městečka a začít zkoušet nové věci. Konec byl sice trochu přitažený za vlasy, ale co už, konečný dojem ve mně zůstal, že je to opravdu milá knížka a musím zkusit i druhý díl.

Réza4
31.07.2018 2 z 5

Jako letní oddychovka dobrý, i když tenhle styl běžně nečtu, ale způsob psaní a překladu mě málem donutil knížku doložit. Stále dokola opakované výrazy, nesrozumitelné dialogy, které jsem si musela přečíst několikrát, abych je pochopila, jazykové chyby, nadužívání kapitálek... Aneb jak zabít knížku snadno a rychle.
A příběh mě nezaujal natolik, abych si chtěla přečíst další díl.

Herča76
24.07.2018 4 z 5

Lehce stravitelný jednoduchý příběh. Spíše oceňuji pohodu a klid, které z knihy přímo vyzařují. Kdo chce proložit náročné čtivo něčím odlehčeným, nemůže v tomto případě zvolit lépe.

1v8na
09.07.2018 2 z 5

Kniha je hodně lehká a jednoduchá. Příběh byl pro mě nezáživný a celkem mě nudil. Oceňuji velmi recepty, kterou jsou na konci knihy - ty chci vyzkoušet.
Obecně mi kniha přišla velmi průměrná, ale dám šanci navazujícímu dílu - Léto s vůní čerstvého chleba.

Aimee1
09.07.2018 5 z 5

Lehká a nenáročná letní četba. Nečekejte kdovíjak intelektuální text, spíše je to taková příjemná vymývárna mozku, když má člověk špatný den :)

Květinka008
11.06.2018 5 z 5

Laskavý příběh, pozitivní ladění, žádná přeslazenost. Přitom postavený na úplně obyčejných starostech a současné době - velmi neobvyklé a osvěžující ve srovnání s jinou novou prózou! Takový balzám na duši po hektickém dni v práci. A miluju Neila!!! :-)

Nany_cz
07.04.2018 5 z 5

Je to skvělé oddychové čtení. Byla to má třetí kniha od této autorky a už po knize Rosiin sladký krámek snů jsem věděla, že mě příběhy této autorky budou bavit.

cukrovka
07.04.2018 5 z 5

Příjemné oddychové čtení. Nový začátek v krásném a tvrdém prostředí, dokázat se poprat s osudem. Polly byla skvělá a schopná začít znovu.

Ťapulka
04.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila moc, ale jednu hvězdičku ji dávám dolů za ten konec, který je, dle mého názoru, napsaný ve spěchu, honem honem a dá se při jeho čtení velmi snadno předpokládat, jak se vše vyvine. Jinak na mě při čtení úplně dýchla vůně domácího chleba, že jsem se opět vrátila ke svému milovanému pečení...a představa staré pekárny a majáku a chaloupky se včelkami ve mně vzbudila touhu se na nějaké takové místečko přestěhovat. Hned se pouštím do pokračování :-)

medlovice
02.04.2018 5 z 5

Slunce, moře, nový start , motivace, přátelství. Co ještě chceme víc. ? Optimistická kniha, romantický příběh.
Ještě jednou si zajet na sever Wisconsinu na Madeline island . Ješte jednou vidět západ slunce do jezera tak dech beroucí , že lidé utíkali blíže k vodě aby tento okamžik zachytili. Dát si k večeri rybu vylovenou z jezera, čerstvou a dobrou že zapomenete na všechny starosti. Objednat si martini s tím, že vůbec nevíte co to je..Ano p říběh se mi líbil, protože jsem podobný zažila . Jen ne u moře. A zamilovala jsem se do papuchálků.

hanka0308
15.02.2018 3 z 5

První dvě třetiny knížky se mi moc líbil, konec knihy mě celkem zklamal, za to tedy hvězda dolů. Myslím,že konec mohl být lépe napsán. Druhá hvězda dolů za příšerný překlad. Jeden z nejhorších co jsem kdy četla a k tomu hromada chyb, až jsem přemýšlela, že bych ji nejraději reklamovala přímo u nakladatele. Knihu jsem dostala jako dárek, ale jinak bych si ji pořídila v angličtině. Rozhodně nestojí kniha za koupení, doporučuji si ji vypůjčit v knihovně.

Linda007
07.02.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Nejvíc se mi líbil Papuchálek, je to zlatíčko. Musím uznat, že v knize je poměrně dost chyb a ke konci jsou uměle vytvořené zápletky. ALE kniha je hrozně milounká a roztomilá. Celou dobu jsem se usmívala, hodně mi zlepšila náladu. Na pokračování se moc těším.

dee7
16.01.2018 3 z 5

Krásný popis přístavního městečka a život lidí v něm, vůně čerstvě upečeného chleba, rybářské lodě přivážející svoje úlovky, křik racků, hukot moře za bouřek..
To jsou asi všechny moje dojmy z této knihy.
A ten strašný překlad do češtiny? Ten to úplně zabil :) Přeházený slovosled, nedokončené a nesrozumitelné dialogy - no, bylo toho hafo, nebudu vás tím unavovat :)
Dovolím si ale ještě perličku na závěr:
"Polly podrbala papuchalka za uchem, ten se právě rochnil ve dřezu s trochou jarové pěny...."
To jako vážně...vážně..? :D

axi81
16.01.2018 2 z 5

Nenadchne, neurazí. Dočteno vcelku bez problémů, byl to fajn útěk od těžších témat. Ještě v půlce jsem si říkala, že bych si mohla koupit to pokračování. Po dočtení, kdy konec knihy mi trošku připomínal horskou kozu zmateně poskakující po kamenech vstříc vysněnému vrcholu, sem tam trousíc bobky, jsem tuto myšlenku zavrhla...
Co mi fakt vadilo, byl nepovedený překlad, který místy opravdu nedával smysl, a dost chyb. Nemá snad každá kniha nějaké své editory? Doufám, že tentokrát nedostali zaplaceno... Recepty na konci knihy zkoušet nebudu, protože je-li v ingrediencích uvedeno "mouka", mohlo by mi trvat dost dlouho, než bych trefila tu, kterou autorka zamýšlela... :-)

Mirkaha
08.01.2018 3 z 5

Je to takové lehké čtení. Byla jsem trochu zklamaná, čekala jsem více. Je to dobrá kniha na dovolenou bez přemýšlení.

LucinkaLLL
25.12.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka! :-)

katerina.l.
30.11.2017 4 z 5

Za rok asi nebudu vědět, o čem kniha byla a možná si ani podle anotace nevzpomenu, že jsem ji už někdy četla.. Ale po všech těch Hanách, Světlech, která nevidíme a Vypravěčkách, byl tenhle lehký a laskavý román pohlazení.
I když je celý příběh těžko uvěřitelný a našla jsem pár nesmyslů (třeba nevím, od kdy ptáci zvrací - pokud jsem to pochopila správně - a pokud ne, tak fuj :D), nijak mě to při čtení nerušilo.

Eorin
17.11.2017 2 z 5

Příběh je tak nějak jako to moře v něm - člověk si čas od času rád sedne a pokochá se, ale do paměti se mu ten výjev nijak extrémně nevryje. Kniha je prostě ono "neurazí, nenadchne", je to hodně odpočinkové, ovšem někdy dost iritující a značně přehnané. "Jahodových blond vlasů" tam není tolik, aby to štvalo, ovšem přímé řeči v kapitálkách tam je až příliš, stejně jako překlepů a překladatelských chyb. Když toto pominu a soustředím se jen na děj samotný.. bylo mi upřímně jedno, co se s Polly děje i jak to celé dopadne. Nebyla mi sympatická a její "vztahy" založené na sexu mi také neseděly, stejně jako přehnané a poměrně hloupé dialogy.
Na knihu jsem se těšila, doufala jsem v příjemné odreagování a relax, ale dostala jsem spíše plytkost a znechucení. Nevím, zkrátka mi nesedla.
Vesničku na pobřeží, pekárnu a její atmosféru ovšem hodnotím kladně a jako jediné plus této knihy.

sadlo
23.10.2017

Skvělá kniha na povzbuzení duševní rovnováhy. Moc se mi líbila. Ten papuchalk je úžasný, jako celá kniha.

Janoud
23.10.2017 1 z 5

Plný souhlas se SBH. Na jahodově blond vlasy a na to, jak drbe papuchalka za ušima už jsem byla alergická. Dějové linie jakoby nedokončené, všechno povrchní, nelíbilo se mi...
Jediné plus za pekárnu a popis prostředí přístavního městečka.