Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 376 111

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

Vlastina67
25.01.2017 4 z 5

Při čtení jsem úplně cítila vůni čerstvě upečeného chleba. Knížka se hezky četla, ale souhlasím s pettrass, některé pasáže na konci knížky byly kýčovité a trochu ubraly dokonalosti příjemnému příběhu.

Nightwish66
22.01.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala jako vánoční dárek a musím říct, že se mi moc líbila. Polly se dokázala poprat s nepřízní osudu v podobě bankrotu její a manželovo malé firmičky a zatímco její manžel se zbaběle nastěhoval k matce, ona začala sama na ostrově, kde nikoho neznala a kromě pár rybářských lodí a jedné příšerné pekárny s ještě příšernější majitelkou, která byla zároveň její bytnou, od které si pronajala chátrající dům, ve kterém byla kdysi dávno pekárna začínala od nuly. Na ostrově najde kromě nové obživy přátele mezi rybáři a samozřejmě i lásku. A všechno to začalo jedním bochníkem chleba. Recepty na konci knihy jsou takovou třešničkou na dortu a rozhodně alespoň jeden z nich vyzkouším.

Kačík
21.01.2017 5 z 5

Další příjemná kniha od této autorky. Děj hezky plynul, dobře se četla. Některé recepty rozhodně vyzkouším.

pettrass
11.01.2017 5 z 5

Konečně nemá autorka v knize dvě příběhové linky, ale jen jednu. Za to jsem neskutečně vděčná! Kniha se četla lehce, svižně ubíhala a autorka mě navnadila na příběh spojený s pečením. Líbil se mi příběh Polly a změny, kterými si prošla, někdy mi připomínala mně samotnou - hlavně v jejím postoji k pečení. Příběh mě bavil a jelikož od toho typu literatury neočekávám nic převratného, byla jsem příjemně překvapená a knihu jsem si velmi užila. Samozřejmě i zde byly pasáže, které podle mě nemusely v knize být - hlavně ty závěrečné, které už pro mě byly docela kýčovité - ale i tak ve mně kniha zanechala příjemný pocit. Těším se až konečně upeču nějaký ten chleba a určitě si na něj dám i med (škoda jen, že ho pro mě nevyrobí sličný mladík v pohádkovém domě :-)).

martinkaLLL
28.11.2016 4 z 5

Pěkná knížka i příběh. Některé recepty plánuji vyzkoušet.

koala
18.10.2016 4 z 5

Nádherně popsaná drsně-krásná atmosféra ostrova, tvrdý život jeho obyvatel v kontrastu s velkoměstem, přepracovaností, stresem, luxusem. Úplně zamilovaná jsem byla do včelařské chaloupky s alejí, uprostřed voňavých luk. Proto budu hnidopich, ale nepochopila jsem, proč v ní topili elektrickým krbem, a aby toho nebylo málo, nakonec v něm prohrabávali vyhaslé uhlíky? Co se týče Polly, sympatická mi začala být až v druhé polovině knihy, kdy si začala stát sama za sebou a svým novým životem. Rovněž dialogy v první polovině knihy mi připadaly spíš trapné než vtipné, jako by byla spíš 13tiletá puberťačka a ne dospělá ženská. Velmi se mi líbil příběh s papuchalkem (až na tu oslavu, kde ho nechala samotného). Jak tady již někdo zmiňoval, také si myslím, že překlad se moc nepovedl, některé výrazy mi trhaly uši. No a čipsy k snídani či k večeři - v knize oslavující dobré jídlo? V Anglii je zřejmě možné všechno, ne nadarmo se asi říká, že Angličan je po celodenní dřině potrestán večeří :-)

alzbeta4340
12.10.2016 5 z 5

Oddechové a milé čtení jako všechny knihy od mé oblíbené Jenny Colgan. Moc se mi to líbilo, i přesto, že ve srovnání s předchozími romány se příběh zdál jednodušší a v obvyklé šabloně. Prostředí je ovšem popsané nádherně, úplně jsem slyšela šumět moře a svou chuť na čerstvý chleba nemůžu ani popsat.

alnahu
06.10.2016 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila –asi jsem nenáročný čtenář a nehledám v knize chyby ,ale příběh. Život Polly ,která žije až do svých dvaatřiceti let v luxusu v Plymouthu s manželem Chrisem, se rázem změní po zkrachování jeho Designerské firmy. S manželem se rozejde a protože není finančně na tom zrovna nejlépe, pronajme si byt na rybářském ostrově v Cornwalu. Líbilo se mi, jak se Polly změnila a zapadla mezi místní starousedlíky. Byt ,který si pronajala se nacházel nad starou pekárnou ,kterou Polly zprovozní a dá se do pečení chlebů, které je jejím koníčkem, tím si získá místní obyvatele. Nakonec zde najde i novou lásku, Za mě plných pět hvězdiček. Kniha se dobře četla.

Atuin
13.09.2016 3 z 5

Měla jsem v úmyslu dát čtyři hvězdičky, jako u předchozí knížky, ale po přečtení musím celkový dojem poupravit. Autorka si vybrala báječné kulisy a skvělé prostředí, o tom není pochyb, není dokonce pochyb ani o tom že se snažila vylepšit i vlastní formu, což se jí také celkem povedlo, ovšem na úkor obsahu, ten v druhé polovině dostal trochu zabrat. Možná by bylo dobré odstoupit od stejného schématu, protože ambice na cokoliv propracovanějšího autorka má, nyní jen se k tomu usadit a nehnát to tak horem pádem..Pořád jsem zvědavá na autorčiny další knihy, pokud nějaké napíše, v rámci tohoto žánru je to docela zajímavé.

bookcase
12.09.2016 5 z 5

Boží!!!! Pravé pohlazení pro duši. Při čtení jsem cítila vůni pečeného chleba, šumění moře a chechtání racků.

Daffodila
19.08.2016 3 z 5

Od autorky jsem četla již Rosiin sladký krámek snů a ten mě přivedl k Ostrovu. Z předchozí knihy jsem byla nesmírně nadšená, ovšem Ostrov provázelo během celého čtení lehké zklamání. Nikoliv však zásluhou autorky - příběh se mi líbil - ale kvalitou českého vydání. Musím říct, že takhle odfláknutou knihu od Arga jsem snad ještě v rukou neměla. Oproti předchozím dvěma knihám je zde jiná překladatelka i korektorka a myslím, že to knize hodně ublížilo. Škoda. Snad jen - nekupovat, raději půjčit v knihovně.