Černý úsvit

Černý úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503594/bmid_cerny-usvit-HkR-503594.jpg 4 365 77

Na pískovišti u domu v jižním Švédsku je zavražděna malá holčička, která se do země dostala prostřednictvím adopce. Děsivý a nepochopitelný čin se nedaří objasnit a bohužel je brzy ve Stockholmu nalezeno další mrtvé dítě, chlapec Aram. Obě děti byly zabity podobně brutálním způsobem. Vrah stále uniká a nikdo netuší, kdy a kde něco hrozného provede znovu. Tým vyšetřovatelů pracuje s verzí rasového motivu a objevují se souvislosti, které tuto teorii podporují, jenže potom pátrání nabere nečekaný směr, sahající daleko do minulosti... Černý úsvit je dalším příběhem z ponuré severské kriminální série s Timem Stiltonem a Olivií Rönningovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Svart gryning , 2014

Pav
10.09.2016 4 z 5

Zajímavě propletený zločin. Bohužel aktuální téma rasizmu mě moc neoslovilo. Pokud by to nebyl třetí díl a já nebyla zvědavá, jak pokračují osudy "hlavních hrdinů", asi bych si knihu nepřečetla. Vraždy malých dětí špatně snáším i v případě fikce. Ovšem to nic nemění na faktu, že autoři píší výborně a umějí udržet napětí.

čef
13.08.2016 3 z 5

Byla by to skvělá detektivka, kdyby se autoři nerozhodli býti aktuální a nekomplikovali děj nacistickými hrátkami. Možná, že všichni ve Švédsku, kromě několik málo zkrachovalých násilnických individuí, prostě milují partnery z Jamajky a Iránu, adoptují děti z Ghany a nadšeně budují vyspělou multikulturní společnost, ale nějak nemůžu uvěřit, že by byli takto téměř všichni hujersky vstřícní a bez jakýchkoliv pochyb. Spíše mi tento politicky vrcholně korektní tón připomíná Husákovu dobu. Normalizační Okres na severu to sice není, ale přesto jsem smutný.

NikaMirka
10.08.2016 5 z 5

Souhlasím s "Jasmina", že druhý díl byl asi nejlepší. Na druhou stranu nemohu říct, že by mě třetí díl nenadchl. Četl se mi o něco hůř než druhý a první díl, ale to mě nezastaví, abych nedala pět hvězdiček. Kniha byla dobře propracovaná, kdo je vrah mě napadlo hned jak vstoupil na scénu a i když jsem pochybovala, ke konci se ukázalo, že mé tušení bylo správné :). Přesto mě uchvátil děj i příběh samotný, stejně jako vyobrazení společnosti ve Švédsku.

jasmína
28.06.2016 2 z 5

Zaujaly mě komentáře, mě se rozhodně o hodně víc líbil druhý díl, a chystám se na první, tento mi přišel na začátku napínavý, poté se děj přesunul někam zcela jinam, a pro mě tak nezáživně, že jsem od 160 strany začala hodně přeskakovat, a to se mi u knihy, která mě pohltí, stát nesmí ! Bohužel, tato mě neoslovila, ale i tak jsem zvědavá na Skočný příliv.

gfdsa123
08.06.2016 5 z 5

Zajímavý a napínavý děj srovnatelný s prvním, který mě strhl. Druhý byl o něco slabší. Líbí se mi propracovanost všech třech dílů, které na sebe částečně navazují. Hlavní hrdinové super a kostře příběhu nemohu nic vytknout.

anarkia
26.05.2016 4 z 5

Další výborná severská kniha. Dobrá zápletka,výborný Stilton. Doporučuji přečíst!

Danago
18.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Hodně zajímavý a nepředvídatelný příběh. Rozuzlení bylo velice zajímavé, překvapivé. Opravdu všechny tři knížky jsou velice dobré , ale tato poslední byla ještě větší síla než ty dvě předcházející. Taky bych byla ráda, kdyby se objevil další příběh s těmito hrdiny.

Dousabel
10.05.2016 5 z 5

Ach jo, bude se mi po nich sakra stýskat, po všech!
Opravdu povedená severská trilogie, v posledním díle konečně vše dořešeno a vysvětleno, měli to opravdu geniálně promyšlené, klobouk dolů! Navíc oceňuji zápletku rasové politiky, která se stává v dnešní době čím dál víc aktuální.
Milí Börjlindovi, přeji Vám krásné, pohodové manželství, ať Vám to pěkně klape, šlape a pište, pište, pište... :o)

petra7942
15.04.2016 5 z 5

Autoři opět nezklamali,silný příběh a nečekané rozuzlení...přečteno téměř na jeden zátah,nedalo se odtrhnout...snad se ještě objeví další příběh s Tomem Stiltonem a Olivií...

Lindulinek
30.03.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Přečetla jsem jedním dechem. Zápletka mě zaujala.

happy-smile
10.02.2016 5 z 5

Série si drží úroveň po celou dobu, zápletka v tomto dílu se mi líbila více než v předchozím. Vztahy mezi hlavními hrdiny, které byly na můj vkus až moc vřelé (bez jakéhokoliv vysvětlení), jsem už tak nějak akceptovala. Knížku jsem si vychutnala a snad si to autoři ještě rozmyslí a napíšou nějaký další díl. :-)

Pavlnka
04.02.2016 4 z 5

Detektivka dobrá, motiv a příběh zajímavý a promyšlený, jen mi to přišlo moc zdlouhavé. Uvidím, jestli půjdu do předcházejících dílů.

škwor
10.01.2016 5 z 5

Detektivka byla hodně zajímavá, od začátku mě chytla a moc jsem si jí užívala :) určitě se pustím i do dalších dílů! :)

konicekbily
18.11.2015 3 z 5

Četl jsem to jako knižní novinku, nevěda, že jsou předtím díly dva. Pokusím se o čtení pěkně od začátku. Motiv dobrý, vše v závěru vysvětleno, jenom mi to připadá rozvláčné, jako kdyby to muselo mít přes 400 stran.

kneslova
01.11.2015 3 z 5

Bohužel, je to druhá kniha od této dvojice, co jsem četla a nedokáže mě zaujmout...

Šánka
30.10.2015 5 z 5

Výborné zakončení této severské trilogie. Doporučuji číst díly po sobě, protože je tam návaznost životních příběhů hlavních hrdinů a částečně i nedořešené předchozí dějové linky ve vyšetřování. Ani v této knize není nouze o temné severské napětí s překvapivou zápletkou. Tímto dílem se kruh událostí uzavírá. Opravdu povedené čtení !

triana
22.10.2015 5 z 5

Třetí díl napínavých příběhů s mými oblíbenými postavami mě opět velmi bavil, těším se na další díl